اطلاعات تماس
  • 093073*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140006105408017144

در چه کشورهایی بیت کوین قانونی و غیرقانونی است

کد: 140006105408017144

https://bit.ly/3zHQzee

، شهریار , (اخبار رسمی): بیت کوین ارز دیجیتال همتا به همتا در سال 2009 آغاز به کار کرد و دوران جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده را رقم زد . در حالی که مقامات مالیاتی ، سازمان های اجرایی و مقررات در سراسر جهان هنوز در حال بحث بر روی بهترین شیوه ها هستند ، یک سوال مرتبط این است: آیا بیت کوین قانونی است یا غیرقانونی؟ پاسخ بستگی

بیت کوین در سال 2009 آغاز به کار کرد و دوران جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده را رقم زد. درحالی که مقامات مالیاتی، سازمان های اجرایی و مقررات در سراسر جهان هنوز در حال بحث دراین باره هستند.

بیت کوین ارز دیجیتال همتا به همتا در سال 2009 آغاز به کار کرد و دوران جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده را رقم زد . در حالی که مقامات مالیاتی، سازمان های اجرایی و مقررات در سراسر جهان هنوز در حال بحث بر روی بهترین شیوه ها هستند، یک سوال مرتبط این است: آیا بیت کوین قانونی است یا غیرقانونی؟ پاسخ بستگی به مکان و فعالیت کاربر دارد.

بیت کوین توسط هیچ بانک مرکزی صادر، تأیید یا تنظیم نمی شود. در عوض، از طریق یک فرآیند تولید شده توسط رایانه معروف به استخراج ایجاد می شود. بیت کوین علاوه بر اینکه یک ارز رمزنگاری شده است که ربطی به هیچ دولتی ندارد، یک سیستم پرداخت همتا به همتا است، زیرا به شکل فیزیکی وجود ندارد. به این ترتیب، راه مناسبی برای انجام معاملات برون مرزی بدون کارمزد نرخ ارز ارائه می دهد.

مصرف کنندگان توانایی بیشتری برای خرید کالا و خدمات با بیت کوین به طور مستقیم در خرده فروشان آنلاین، برداشت پول نقد از خودپردازهای بیت کوین و استفاده از بیت کوین در برخی از فروشگاه های آجر و ملات دارند. 3 این ارز در بورس ها معامله می شود و سرمایه گذاری های مرتبط با ارز مجازی و عرضه اولیه سکه (ICO) از طیف سرمایه گذاری مورد توجه قرار می گیرد. در حالی که در یک نگاه به نظر می رسد بیت کوین یک سیستم ارز مجازی تثبیت شده است، هنوز هیچ قانون بین المللی یکسانی وجود ندارد که بیت کوین را تنظیم کند.

کلمات آماده کلیدی

بیت کوین، ارز رمزنگاری شده، توسط بانک مرکزی تنظیم نمی شود و چاپ نمی شود-از طریق استخراج توسط کامپیوتر تولید می شود.
با وجود استفاده از آن برای خرید کالا و خدمات، هنوز هیچ قانون بین المللی یکسانی وجود ندارد که بیت کوین را تنظیم کند.
بسیاری از کشورهای بزرگ و توسعه یافته اجازه استفاده از بیت کوین را می دهند، مانند ایالات متحده، کانادا و انگلستان
اما سایر کشورها با هرگونه استفاده از بیت کوین از جمله چین و روسیه مخالف هستند.

کشورهایی که به بیت کوین بله می گویند

بیت کوین می تواند به صورت ناشناس برای انجام معاملات بین صاحبان حساب، در هر نقطه و هر زمان در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد، که این امر برای مجرمان و سازمان های تروریستی جذاب است. آنها ممکن است از بیت کوین برای خرید یا فروش کالاهای غیرقانونی مانند مواد مخدر یا سلاح استفاده کنند. با این حال، این روند اخیراً تغییر کرده است، زیرا مجرمان از ترس ردیابی از بیت کوین فاصله می گیرند.

اکثر کشورها به طور واضح قانونی بودن بیت کوین را تعیین نکرده اند و ترجیح می دهند رویکرد انتظار و دیدن را داشته باشند. برخی از کشورها با اعمال نظارت نظارتی به طور غیر مستقیم به استفاده قانونی از بیت کوین رضایت داده اند. با این حال، از ژوئن 2021، السالوادور تنها کشوری است که بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت می شناسد.


ایالات متحده

ایالات متحده به طور کلی موضع مثبتی در قبال بیت کوین اتخاذ کرده است، اگرچه چندین سازمان دولتی برای جلوگیری یا کاهش استفاده از بیت کوین برای معاملات غیرقانونی تلاش می کنند. مشاغل برجسته ای مانند Dish Network (DISH)، Microsoft، Subway و Overstock (OSTK) از پرداخت با بیت کوین استقبال می کنند. 6 7 واحد پول دیجیتال نیز راه خود را به آمریکا ساخته شده است مشتقات بازار افزوده را برای مشروعیت آن است.

شبکه اجرای جنایات مالی وزارت خزانه داری آمریکا (FinCEN) از سال 2013 راهنمای بیت کوین را صادر می کند. خزانه داری بیت کوین را نه به عنوان ارز، بلکه به عنوان مشاغل خدمات پولی (MSB) تعریف کرده است. این امر آن را تحت قانون محرمانه بودن بانک قرار می دهد، که به مبادلات و پردازش کنندگان پرداخت ها ملزم است تا به مسئولیت های خاصی مانند گزارش، ثبت و نگهداری سوابق پایبند باشند.

علاوه بر این، بیت کوین توسط خدمات درآمد داخلی (IRS) به عنوان دارایی برای مالیات طبقه بندی می شود.

کانادا

کانادا مانند همسایه جنوبی خود، ایالات متحده، موضع عموماً دوستانه بیت کوین را حفظ کرده و در عین حال اطمینان می دهد که ارز رمزنگاری شده برای پولشویی استفاده نمی شود. بیت کوین از نظر آژانس درآمد کانادا (CRA) یک کالا محسوب می شود.

این بدان معناست که معاملات بیت کوین به عنوان معاملات مبادله ای تلقی می شود و درآمد ایجاد شده به عنوان درآمد مشاغل تلقی می شود. مالیات همچنین بستگی به این دارد که آیا فرد مشاغل خرید و فروش دارد یا فقط درگیر سرمایه گذاری است.

کانادا مبادلات بیت کوین را مشاغل خدمات پول می داند. این امر آنها را تحت نظارت قوانین مبارزه با پولشویی (AML) قرار می دهد. صرافی های بیت کوین باید در مرکز تجزیه و تحلیل مالی و گزارشات کانادا (FINTRAC) ثبت نام کنند، هرگونه معامله مشکوک را گزارش کنند، از برنامه های انطباق پیروی کنند و حتی سوابق خاصی را حفظ کنند. 13 علاوه بر این، برخی از بانک های بزرگ کانادایی استفاده از کارت های اعتباری یا بدهی خود را برای معاملات بیت کوین ممنوع کرده اند.

استرالیا

مشابه کانادا، استرالیا بیت کوین را نه پول می داند و نه ارز خارجی، با این که اداره مالیات استرالیا (ATO) آن را دارایی مالیات بر عایدات سرمایه می داند.


اتحادیه اروپا

در 22 اکتبر سال 2015، دادگاه عدالت اروپا (ECJ) حکم داد که خرید و فروش ارز دیجیتال در نظر گرفته است عرضه خدمات و این از معاف است مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در تمام اتحادیه اروپا (EU) کشورهای عضو به علاوه بر این، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نیز موضع بیت کوین خود را توسعه داده اند.

در فنلاند، هیئت مرکزی مالیات (CBT) با طبقه بندی بیت کوین به عنوان خدمات مالی، آن را معاف از مالیات بر ارزش افزوده کرد. بیت کوین در فنلاند به عنوان یک کالا تلقی می شود و نه به عنوان یک ارز.

مالیات خدمات عمومی فدرال بلژیک نیز بیت کوین را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است. در قبرس، بیت کوین نیز کنترل یا تنظیم نمی شود.

رفتار مقامات مالی (FCA) در انگلستان دارای یک موضع طرفدار بیت کوین و می خواهد محیط نظارتی به حمایت از پول دیجیتال. بیت کوین تحت قوانین مالیاتی خاصی در انگلستان قرار دارد

آژانس درآمد ملی (NRA) بلغارستان نیز بیت کوین را تحت قوانین مالیاتی موجود خود آورده است. 15 آلمان برای بیت کوین باز است، جایی که قانونی تلقی می شود اما بسته به اینکه مقامات با صرافی ها، معدنچیان، شرکت ها یا کاربران برخورد می کنند، مالیات متفاوتی دارد.

السالوادور

السالوادور تنها کشور جهان است که بیت کوین را به عنوان وجوه قانونی مجاز اعلام کرده است. در ژوئن 2021، کنگره کشور پیشنهاد رئیس جمهور نایب بوکل را مبنی بر اتخاذ رسمی بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت تایید کرد.

دانلوداسکریپت افزایش هش ریت کریپتوتب


کشورهایی که به بیت کوین نه می گویند

در حالی که بیت کوین در بسیاری از نقاط جهان مورد استقبال قرار گرفته است، برخی از کشورها به دلیل بی ثباتی، ماهیت غیر متمرکز، تهدیدی که برای سیستم های پولی کنونی وجود دارد و ارتباط با فعالیت های غیرقانونی مانند قاچاق مواد مخدر و پولشویی، محتاط هستند. برخی از کشورها ارز دیجیتال را کاملاً ممنوع کرده اند، در حالی که برخی دیگر سعی کرده اند هرگونه حمایت از سیستم بانکی و مالی را که برای تجارت و استفاده از آن ضروری است قطع کنند.

 چین

بیت کوین اساساً در چین ممنوع است. همه بانک ها و سایر موسسات مالی مانند پردازنده های پرداخت از معامله یا معامله بیت کوین منع شده اند. مبادله ارزهای رمزنگاری شده ممنوع است. 18 دولت معدنچیان را سرکوب کرده است.

 روسیه

بیت کوین در روسیه تنظیم نمی شود، اگرچه استفاده از آن برای پرداخت کالا یا خدمات غیرقانونی است.

 ویتنام

دولت ویتنام و بانک دولتی آن  معتقدند بیت کوین یک روش پرداخت قانونی نیست، اگرچه به عنوان سرمایه گذاری تنظیم نمی شود.

بولیوی، کلمبیا و اکوادور

El Banco Central de Bolivia استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرده است. کلمبیا اجازه استفاده یا سرمایه گذاری از بیت کوین را نمی دهد. بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده در اکوادور با اکثریت آرا در مجمع ملی ممنوع شد.

خط پایانی
اگرچه بیت کوین بیش از 10 سال از عمر خود می گذرد، اما هنوز بسیاری از کشورها سیستم های مشخصی برای محدود کردن، تنظیم یا ممنوعیت رمزنگاری ندارند. ماهیت غیر متمرکز و ناشناس بیت کوین بسیاری از دولتها را در مورد نحوه اجازه استفاده قانونی و جلوگیری از معاملات مجرمانه به چالش کشیده است. بسیاری از کشورها هنوز در حال تجزیه و تحلیل روش هایی برای تنظیم ارز رمزنگاری شده هستند. به طور کلی، بیت کوین در بیشتر مناطق جهان در یک منطقه خاکستری قانونی باقی مانده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 093073*****
[نمایش اطلاعات]