اطلاعات تماس
 • 021779*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140006165419617188

عوارض و محاسن لمینت دندان

کد: 140006165419617188

https://bit.ly/3zTQqEx

، (اخبار رسمی): امروزه می بینم که نسل جوان برای تکمیل زیبایی به زیبایی دندان خود اهمیت بیشتری می دهند. یکی از روشهای زیبایی که جوانان گرایش زیادی به آن پیدا کرده اند انجام طرح لبخند با لمینت دندان است. دراین مطلب معایب و محاسن لمینت ها را بررسی کنیم.

عوارض و محاسن لمینت دندان
لمینت کردن دندان

لمینت لایه بسیار نازک سرامیکی بسیار مقاوم می باشد، که برای دندان ها به صورت تک به تک ساخته می شود. بعد از اینکه در لابراتوار ساخته شدند، با استفاده از چسب های ویژه به دندان‌های طبیعی فرد می چسبانند

لمینت دندان و تاثیر آن در زیبایی خنده

 داشتن دندان های زیبا و سفید نیز از اهمیت زیادی در زیبایی چهره هر فرد برخوردار می باشد ؛ تا فرد لبخندی زیبا داشته باشد.شاید بتوان گفت که عده زیادی از افراد از بد رنگ و بد فرم بودن دندان های خود ناراضی می باشد و این مسئله برای آن ها ناراحت کننده می باشد.

در این راستا علم دندانپزشکی همیشه سعی بر آن داشته که بهترین راه های درمانی را جهت درمان دندان های بد فرم و بد رنگ ارائه نماید تا بتواند لبخندی زیبا را برای افراد جامعه هدیه کند.

بنابراین در این زمینه یک روش درمانی ابداع کرده است که امروزه در میان مردم دارای محبویت زیادی می باشد این روش درمانی زیبایی دندان با لمینت دندان می باشد .این روش می تواند سفید دندان های متقاضیان این روش درمانی را را تضمین نماید.

این روش می تواند زیبایی متضاعف ،زیبایی خنده و زیبایی چهره را برای افراد متقاضی به ارمغان بیاورد.

ما در این مقاله تلاش داریم تا شما را بیشتر با لمینت دندان آشنا سازیم و اطلاعات مورد نیاز در این مورد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

لمینت دندان چیست ؟

در حقیقت لمینت لایه ای همرنگ دندان ها می باشد که دندانپزشک آن را بر روی دندان های بیمار خود قرار می دهد و موجب اصلاح فرم و رنگ دندان های او می شود.

این روش می تواند در صورتی که دندان ها از هم فاصله داشته باشند، آن ها را کنار هم قرار دهد و شکستگی های جزئی دندان ها را هم پوشش دهد تا فرد صاحب لبخندی زیبا شود.

افراد باید توجه داشته باشند که با استفاده از این روش ،دیگر داشتن لبخندی زیبا با دندان های سفید و زیبا یک رویا نمی باشد و هر کسی دوست داشته باشد می تواند بدان دست پیدا کند.

باید اشاره داشته باشیم که در لبخند یک فرد نخستین چیزی که جلب توجه می کند برق دندان های زیبا شده می باشد که این امر می تواند تا حد زیادی اعتماد به نفس فرد را بالا ببرد.

در شرح این روش باید بگوییم که لمینت لایه بسیار نازک سرامیکی می باشد که همان جنس دندان طبیعی است.

این لایه سرامیکی بسیار مقاوم می باشد به گونه ای که می توان گفت در حد دندان های طبیعی می باشند که برای دندان ها به صورت تک به تک ساخته می شود .بعد از اینکه در لابراتوار ساخته شدند آن ها را با استفاده از چسب های ویژه به دندان های طبیعی فرد می چسبانند ؛چسب به کار رفته در این کار دارای مقاومت زیادی می باشد و به وسیله ی اشعه یو Y اجرا می‌گردد.

بعد از انجام لمینت دندان فرد چه نکاتی را باید رعایت کند؟

افراد باید پس از انجام لمینت بر روی دندان های بد رنگ و بد فرم برخی از نکات را رعایت نمایند که این نکات در زیر برای شما ذکر شده است:

 • فرد باید بیشتر از قبل بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت کند.
 • حتما از نخ دندان برای تمیز نمودن دندان های خود استفاده نماید.
 • افراد باید مانع از وارد شدن ضربه به دندان ها شوند.
 • فرد باید هر شش ماه یک بار برای چک آپ کلی به دندان پزشک مراجعه نماید.
 • چنانچه بعد از انجام لمینت فرد شاهد التهاب و قرمزی لثه باشد، باید دراین صورت حتما به دندانپزشک مراجعه کند تا از سلامت لثه های خود اطمینان حاصل کند.
 • امکان دارد گاهی اوقات که فشارهای وارد شده لمینت از دندان فرد جدا گردد ،که در این شرایط فرد می تواند با مراجعه به  کلینیک دندانپزشکی مجددا آن را به دندان خود متصل کند.
 • چنانچه به هر علتی لمینت آسیب دیده یا شکسته باشد ،می توان آن را تعویض نمود و در ضمن اگر به هر علتی تغییر رنگ پیدا کرده باشد به آسانی با یک پالیش به شکل اولیه و رنگ سفید خود باز خواهد گشت و دوباره براق و شفاف خواهد گشت.
 • فرد نباید در روزهای اول به دندان های خود فشار وارد کند.
 • فرد باید در روز های اول در خوردن غذا زیاد دقت کند و از خوردن غذاهای سفت اجتناب کند اما بعد از هفته اول می تواند بدون هیچ گونه نگرانی هر نوع غذایی را میل کند.

نکته مهم دندانپزشکی زیبایی

این امکان برای افراد فراهم می باشد که بتوانند با خیالی راحت و بدون هیچ گونه دغدغه ای از بین رفتن دندان و ساییدگی ،دندان های خود را ترمیم و زیبا نماید، تغییر فرم داده و لبخندی زیبا داشته باشد.در واقع یکی از بهترین درمان های دندانپزشکی برای ترمیم و زیبایی دندان ها ،لمینت دندان می باشد.

انواع مختلف لمینت دندان و مقایسه آن ها با همدیگر:

می توان لیمنت دندان را بر اساس جنس و ساخت آن ها در دو دسته طبقه بندی کرد:

1. لمینت سرامیکی:

 این لمینت در مقایسه با لمینت های کامپوزیتی ظاهری زیباتر و مقاومتر دارد .و در ضمن از ثبات رنگ بالایی هم در مقایسه با لمینت های کامپوزیتی برخودار می باشند.و چون این لمینت ها از جنس سرامیک می باشند ،بنابراین در لابراتوار ساخته می شوند و دارای جنسی بسیار نزدیک به جنس دندان می باشند.

2. لمینت کامپوزیتی:

 لمینت های کامپوزیتی در مقایسه با لمینت های سرامیکی دارای قیمت پایین تری می باشند. اما از ثبات رنگ کمتری برخوردار می باشند.ولی یکی از مزایای لمینت های کامپوزیتی این است که دندان های فرد کمتر تراش می خورند

استفاده از لمینت دندان برای چه کسانی مناسب می باشد؟

از لمینت های دندان اغلب برای برطرف کردن مشکلات ظاهری و سطحی دندان ها استفده می شود و در صورتی که دندان فرد دارای ضایعات زیادی نباشد

در درمان با استفاده از لمینت ، دندان فرد را تا چه میزانی تراش میدهند؟

 برای دارا بودن لبخند و فرم زیبای دندان در برخی از موارد نیاز می باشد تا دندان طبیعی بیمار را به مقدار ناچیزی تراش دهند ،که در این شرایط باید این کار انجام گردد اما مواردی هم هستند که نیازی به تراش دندان ندارند و در این شرایط دندانپزشک تنها لمینت را تراز کرده و آن را روی دندان ها متصل می کند.

عوارض و معایب

حساسیت های پس از لمینت دندان:

افراد باید دقت داشته باشند که مانند دیگر ترمیم های دندان ،لمینت دندان نیز پس از انجام ،دچار حساسیت سرما و گرما می شود که این مسئله کاملا طبیعی می باشد و پس از سپری شدن یک مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

شکستگی دندان لمینت شده:

افراد برای اینکه طول عمر دندان لمینت شده را بالا ببرند ،باید برخی از نکات و مسائل را به خوبی رعایت کنند.در ضمن فرد پیش از انجام لمینت باید دارای شرایط مناسب باشد تا به آسانی بدون آسیب های جدی درمان روی دندان های او انجام شود، در زمان انجام این درمان ،فرد نباید دارای بیماری های دهانی باشد. جهت پیشگری از شکستگی لمینت دندان بهتر می باشد که فرد در خوردن غذا دقت بیشتری را به خرج دهد و جهت مصرف غذاهای سفت بهتر می باشد که نخست آن ها را خورد کرده و سپس آن ها را مصرف کند.درست است که نگرانی زیادی از بابت شکستن وجود ندارد و این امکان فراهم می باشد که بتوان آن را تعویض نمود ولی برای فرد دارای هزینه خواهد بود.

تغییر رنگ لمینت دندان:

از جمله مواردی که سبب تغییر رنگ لمینت دندان می شود ،کشیدن سیگار ،قلیان و خوردن چای و قهوه می باشد.در ضمن رعایت نکردن بهداشت دهان ودندان نیز در این مسئله موثر می باشد .استفاده از نوشابه های گازدار و غذاهایی رنگی و…موجب می شود که رنگ دندان ها تغییر پیدا کند .بنابراین افراد باید تلاش کنندکه با رعایت مسائل ذکر شده از لمینت های خود مراقبت نمایند.

بعد از درمان لمینت دندان چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

 • افراد بعد از انجام درمانهای زیبایی باید مراقبت های دهانی و دندانی خود را افزایش دهند و با استفاده از رعایت بهدات دهان و دندان مانع از وارد شدن آسیب شوند.
 • افراد نباید از دهان شویه هایی که روی لمینت موثر می باشند به صورت بی رویه استفاده نمایند .در ضمن بتهر می باشد که فرد پیش از استفاده از هر گونه دهان شویه ای ،ابتدا آن را با دندانپزشک خود در میان بگذارد تا دندانپزشک برای او مشخص کند که چه نوع دهان شویه ای برای او مناسب می باشد.

جایگزین شدن لمینت دندان به جای ارتودنسی 

لازم به ذکر است که هم ارتودنسی و هم لمینت دندان ،نوعی درمان جهت ترمیم و خوش فرم نمودن دندان ها می باشند.که در میان درمانها دندانپزشکی زیبایی می باشند. امکان دارد که شما در برخی از تبلیغات شنیده باشید که لمینت جایگزین مناسبی برای ارتودنسی دندان می باشد .از انجایی که ارتودنسی دارای کی سری عوارض برای دندان ها می باشد و در برخی موارد آسیبی به ریشه و لثه فرد وارد می کند.

لمینت جایگزین مناسبی می تواند برای ارتودنسی باشد اما این مسئله نمی تواند در تمام موارد صادق باشد .در یک سری موارد پیچیدگی های دندان به اندازه ای می باشد که نمی توان از لمینت به جای ارتودنسی استفاده نمود.بنابراین باید توجه شود که بعد از مراجعه فرد به کلینیک دندانپزشکی و تشخیص دندانپزشک او می باشد که بهترنی گزینه را برای بیمار پیشنهاد خواهد نمود.از انجایی که دندانپزشک دارای تجربه زیادی در این زمینه می باشد لذا نباید نسبت ره راهنمایی و مشاوره او دچار شک شود وحتما او بهترین درمان را به بیمار خود برای جلب رضایتش پیشنهاد خواهد کرد.

طول عمر لمینت دندان تا چه مدت میباشد؟

شاید برای شما نیز این سوال مطرح باشد که طول عمر لمینت های دندان چقدر می باشد؟

در صورتی که متخصص با تجربه و دندانپزشک حرفه ای دندان شما را مورد درمان قرار داده باشد و در طراحی و ساخت آن دقت زیادی به خرج داده باشد؛ لمینت به هیچ وجه از دندان فرد جدا نمی گردد.

زمانی که محیط دهان با تغییرات دما (سرما و گرما ) مواجه شود این موجب می شود که لمینت از دندان جدا شود.بنابراین برای پیشگیری از این تغییرات بهتر می باشد مراقبت های لازم انجام گردد تا مانع از سیب دیدگی های احتمالی شود.

در مورد طول عمر لمینت دندان هم باید بگوییم که اگر همه موارد ذکر شده به خوبی رعایت شود این مسئله می تواند سبب افزایش طول عمرآنها شود.

در مورد پوسیدگی دندان لمینت شده باید گفت که ،دندان لمینت شده به همان اندازه پوسیده می گردد که دندان های طبیعی دچار پوسیدگی خواهند شد.بنابراین فرد همان اندازه که بهداشت دندان های طبیعی خود را رعایت می کند باید بهداشت دندان های لمینت شده ی خود را هم رعایت نماید.

در برخی افراد پوسیدگی دندانهای جلویی قبلا ً اتفاق افتاده است و بعد از انجام لمینت دندان بر روی ان ها پوسیدگی آنها کاهش پیدا می کند.در ضمن فرد می تواند این پوسیدگی دندانی را با استفاده از نخ دندان و مسواک به صورت مرتب کاهش دهد و از آن جلوگیری کند.

برای چه افرادی نمی توان از لمینت دندان استفاده کرد؟

لازم به ذکر است که همیشه دندانپزشک نمی تواند ،دندانپزشکی زیبایی را برای همه افرادانجام دهد .تعدادی از درمان های دندان و ریشه دندان و حتی جراحی های زیبایی لثه و فک برای افراد خاص غیر قابل انجام می باشند.

به عنوان مثال در موردشرایط انجام لمینت باید بگوییم که :

 • کسانی که مینای دندان های آن ها از بین رفته است.
 • افرادی که دارای دندان های تحلیل رفته می باشند.
 • کسانی که دچار پوسیدگی های شدید دندانی می باشند.
 • کسانی که دندان های آن ها بیش از حد کوتاه می باشد.

انجام لمینت دندان دارای چه مزایایی می باشد؟

 • استفاده از لمینت دندان برای دندان های افراد زیبایی خاصی را به ارمغان می آورد که همه فرد آرزوی داشتن این زیبایی دندان ها را دارند.
 • موجب بالا رفتن اعتماد به نفس افراد به خصوص افرادی می شود که سخنرانی انجام می دهند.
 • تفاوتی با داشتن دندان های منظم و زیبایی طبیعی ندارد.
 • سبب می شود که خنده و صورت فرد زیباتر شود.
 • این لمینت ها با مراعات نمودن بهداشت دهان و دندان طول عمر زیادی خواهند داشت.
 • در صورتی که آسیب دیده و یا شکسته باشند این قابلیت را دارند که بتوان آن ها را تعویض نمود.
 • این ها دارای ثبات رنگ بالایی می باشند.
 • برخلاف نازکی بیش از حد ،این روکش ها بسیار مقاوم می باشند.
 • در صورتی که بر روی دندان ها استفاده شود از پوسیدگی و خرابی دندان ها پیشگیری خواهد نمود.
 • زمان وصل نمودن لمینت دندان ،برعکس روکش های سرامیکی که مقدار زیادی از دندان را تراش می دهند ،تنها مقدار کمی از دندان تراش داده می شود و مابقی دندان ها دست نخورده باقی می مانند.

 مراحل مختلف درمان لمینت دندان:

جهت انجام دادن لمینت دندان فرد باید به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه نماید ،و سپس در این کلینیک توسط یک دندانپزشک مورد معاینه قرار خواهد گرفت و و در مرحله ی بعدی دندانپزشک با رعایت اصول دندانپزشکی حود نیم میلیمتر از دندان فرد را تراش خواهد داد ،دندانپزشک باید این کار را با دقت بالایی انجام دهد در این امر میزان و تراز بودن دندان ؛از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در مرحله ی بعد دندانپزشک از دندان های مد نظر ،قالب بر می دارد و پس از طراحی و ساخت ،پوسته و روکش دندان را به وسیله ی چسب های مخصوص متصل می کنند.

همچنان که در قبلا ً هم اشاره داشتیم از جمله راه های داشتن لبخندی زیبا و یا زیبایی لبخند ،انجام درمان لمینت دندان بر روی دندان های افراد می باشد که زمان خندیدن خود را بیشتر نشان می دهد چون انجام لمینت دندان سبب می شود که هم دندان های فرد مرتب و منظم شده و یک شکل شوند و هم دندان ها دارای برق خاصی شوند بنابراین افرادی که این درمان زیبایی را انجام می دهند ،دارای لبخندی زیبا و ملیح خواهند شد .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دندانپزشکی آدرینا

تمامی درمانهای دندانپزشکی تخصصی از قبیل ایمپلنت و ارتودنسی و لمینت و کامپوزیت زیبایی علاوه بر کلیه درمانهای عمومی عصب کشی و پرکردن و ترمیم دندان در همین مرکز انجام می شود و کسانی که برای درمان مراجعه کنند در صورت نیاز به ویزیت و درمان های تخصصی دیگر در اهمین مرکز ارجاع داده می شوند

اطلاعات تماس
 • 021779*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی