اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140006255437017236

صادرات و واردات انواع کالا در بازرگانی جهانگیری

بسیاری از خشکبار صادراتی ایران به صورت فله به خارج از کشور صادر می شوند

کد: 140006255437017236

https://bit.ly/3lEYTFE

، تهران , (اخبار رسمی): پسته ایرانی از مهم ترین خشکبار ایران به شمار می رود که شهرتی جهانی دارد. بعد از محصول پسته محصولاتی نظیر انواع میوه های خشک و فرآوری شده، عسل و خرما در رده های بعدی بهترین انواع محصولات صادراتی ایران قرار می گیرند.

بسیاری از خشکبار صادراتی ایران به صورت فله به خارج از کشور صادر می شوند.
بسیاری از خشکبار صادراتی ایران به صورت فله به خارج از کشور صادر می شوند

با رشد صنعت بسته بندی و آگاهی صادرکنندگان در زمینه خشکبار ایران امید است از میزان فله فروشی در زمینه ی صادرات کاسته تا با بسته بندی مناسب و استفاده از برند سازی ارز آوری بیشتری برای کشور به ارمغان آید

صادرات خرما از ایران

میوه خرما از نخل خرما یکی از با کیفیت ترین میوه های گرمسیری است که فقط در مناطق خاصی از جهان قابل پرورش است. نخل خرما را می توان در محیط های سخت و نیمه خشک و خشک که در تعداد محدودی از کشورها قرار دارد کشت کرد. ایران به دلیل آب و هوای متنوع خود در کشت خرما موفق عمل کرده است.

خرما خوشمزه است و بسیار مقوی است. در بعضی از نقاط جهان مانند خاورمیانه ، هزاران سال خرما به عنوان غذای اصلی بوده یا به عنوان جایگزین ساکارز مانند غذای کودک بوده است. میوه خرما از نظر اقتصادی دارای ارزش اقتصادی است زیرا از تمام قسمت های آن (تنه خرما ، برگ خرما ، برگچه خرما ، پایه برگ خرما ، ساقه میوه ، گوشت خرما ، دانه خرما ،میوه آبدار خرما) برای انسان استفاده می شود. میوه خرما یک محصول تجاری است و بیشتر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه خرما را به عنوان یک محصول با ارزش صادرات می کنند.

همچنین ، این دلیل تولیدکنندگان فراوان محصولات خرما است ، به عنوان مثال ملاس خرما ، خمیر خرما ، شکر مایع خرما ، شکر پودر خرما ، خرما خرد شده ، سرکه خرما ، کنسانتره آب خرما ، دانه های خرما ، پودر دانه خرما و همه این موارد نشان می دهد که صادرات خرما در جهان دارای اهمیت زیادی است. صادرات و واردات جهانگیری این نوع صادرات خرما را انجام می دهد.

تاریخچه میوه خرما ایران

تصور می شود که نخل های میوه خرما اولین گیاه در جهان باشد که توسط انسان برای غذا استفاده می شود. گفته می شود منطقه خلیج فارس منشا تولید نخل هایی است که از 6000 سال قبل از میلاد مسیح کشت می شوند. در دوران پیش از اسلام ، در جنوب شرقی عربستان پرورش نخل میوه خرما در 2500 سال قبل از میلاد پیش بینی شده است.

خرما همچنین در شمال آفریقا از غرب تا مراکش کشت می شود در حالی که فقط در جنوب کالیفرنیا و آریزونا در ایالات متحده کشت می شود.در ایران نیز در مناطق گرمسیر نخل خرما کاشت می شود.

صادرات عسل

عسل به عنوان مایعی شیرین که توسط زنبورهای عسل از شهد گیاهان تهیه می شود ، تعریف می شود. ایرانی یکی کشورهایی است که به عنوان سرزمین عسل شناخته می شود و از زمان های بسیار قدیم به طور سنتی در ایارن رواج داشته است. عسل از طریق طیف وسیعی از برنامه ها برای درمان انواع بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. مواد اولیه صنعت عسل و زنبورداری عمدتا گرده و شهد گیاهان گلدار است.

زنبورداری بیشتر توسط کشاورزان انجام می شود. درآمد حاصل از کشاورزی را افزایش می دهد ، اشتغال زایی می کند و به بهبود دریافت غذایی مردم روستاها کمک می کند. زنبورداران عسل خود را در بازارهای منطقه ای در ظرف موجود می فروشند و معمولاً در شیشه ای بسته بندی می شود و کشورهای مختلف قوانین خاص خود را برای بازاریابی عسل دارند.

نکات برجسته گزارش صادرات عسل ایران:

ایران یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده و صادر کننده عسل در جهان است. صادرات عسل از ایران به جهان به ارزش 80.52 میلیون دلار در طول سال 2017. در تجارت صادرات ، عسل عمدتا تحت کد HS 04090000 طبقه بندی می شود. بیش از 50٪ از تولید عسل در ایران به کشورهای دیگر صادر می شود.

مقاصد مهم صادراتی عسل ایارن شامل ایالات متحده ، عراق، امارات متحده عربی ... است. بیایید نگاهی جامع به تجزیه و تحلیل دقیق گزارش صادرات عسل ایران که منتشر شده است و بر اساس مقادیر ماهانه ، کشورهای صادر کننده ، صادر کنندگان ، شرکای صادراتی تجزیه و تحلیل می شود، بیاندازیم.

از گزارش صادرات عسل چه چیزی بدست خواهید آورد؟

ما گزارشی درباره صادرات عسل از ایران منتشر می کنیم که براساس بخشهای مختلف آن تجزیه و تحلیل می شود. در اینجا ، مواردی را که از گزارش ما به دست می آورید بررسی می کنیم. شما قادر به یافتن تأمین کنندگان فعال عسل در ایران خواهید بود. خریداران عسل را در کشورهای خارجی نیز پیدا خواهید کرد.

بازارهای هدف تامین کنندگان ایرانی را در بازار جهانی بشناسید. بدانید که عسل به کشورهای مختلف چه نرخ هایی به فروش می رسد. روند بازار را جستجو کنید و تجارت رقیب را پیگیری کنید. با تجزیه و تحلیل تجارت جهانی، تجارت خود را گسترش دهید.

صادرات پسته

پسته، عضوی از خانواده بادام هندی ، درخت کوچکی است که از آسیای میانه و خاورمیانه نشأت گرفته است. این درخت دانه هایی تولید می کند که به عنوان غذا به طور گسترده مصرف می شوند. پسته اغلب با گونه های دیگر از تیره Pistacia اشتباه گرفته می شود که به پسته نیز معروف هستند.

این گونه های دیگر را می توان با توزیع جغرافیایی (در طبیعت) و بذرهایشان که بسیار کوچکتر و پوسته نرم دارند ، تشخیص داد. از سال 2017 ، ایران بیش از نیمی از تولید پسته در جهان را به خود اختصاص داده است. صادرات پسته در ایران هر ساله انجام می گیرد.

درخت پسته بومی مناطق آسیای میانه ، از جمله ایران و افغانستان امروزی است. باستان شناسی نشان می دهد که دانه های پسته از اوایل سال 6750 قبل از میلاد یک غذای معمول بودند. پسته مدرن P. vera اولین بار در عصر مفرغ در آسیای مرکزی ، که اولین نمونه آن از Djarkutan ، ازبکستان مدرن است ، کشت شد.

خاستگاه پسته:

پسته یک گیاه کویری است و در برابر خاک شور بسیار تحمل می کند. گزارش شده است که هنگام آبیاری با آبی که دارای 3000 تا 4000 ppm نمک محلول است ، رشد خوبی دارد. درختان پسته در شرایط مناسب نسبتاً مقاوم هستند و می توانند در درجه حرارت بین °10 درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) در زمستان و 48 درجه سانتیگراد (118 درجه فارنهایت) در تابستان زنده بمانند. آنها به موقعیت آفتابی و خاک خوب زهکشی شده نیاز دارند.

درختان پسته در شرایط رطوبت زیاد ضعیف عمل می کنند و اگر آب زیادی دریافت کنند و خاک به اندازه کافی آزاد نباشد ، در زمستان مستعد پوسیدگی ریشه هستند. تابستانهای گرم و طولانی برای رسیدن مناسب میوه بسیار عالی است.

صادرات پسته ، تربت حیدریه ، خراسان رضوی ، ایران

میوه برای یک درخت پسته است ، حاوی یک دانه کشیده است که همان قسمت خوراکی است. این دانه که معمولاً به عنوان یک آجیل در نظر گرفته می شود ، یک مغز مهم برای آشپزی است و نه فقط یک گیاه باشد. میوه آن پوسته خارجی سخت و کرم رنگ دارد. این دانه دارای پوستی به رنگ ارغوانی و گوشتی به رنگ سبز روشن است و دارای طعمی متمایز است.

با رسیدن میوه ، پوسته از سبز به زرد / قرمز پاییزی تغییر می کند و به طور ناگهانی تا حدی باز می شود. این معروف به پسته دهان باز است. شکاف باز صفتی است که توسط انسان ها انتخاب شده است. ارقام تجاری از نظر میزان باز شدن به طور مداوم متفاوت هستند.

هر درخت پسته به طور متوسط هر دو سال حدود 50 کیلوگرم (110 پوند) بذر ، یا حدود 50000 بذر دارد. که صادرات پسته معمولا با این میزان زیاد در سراسر جهان انجام می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازرگانی جهانگیری

بازرگانی صادرات و واردات جهانگیری با بیش از 20 سال تجربه در زمینه صادرات و واردات انواع کالا و محصول آماده است تا بهترین مشاوره ها را در این زمینه خدمت شما ارائه بدهد. کشور ایران با داشتن منابع تولید محصولات باغی و صیفی یکی از قطب های تولید آجیل و خشکبار در منطقه به شمار می رود. پسته ایرانی از مهم ترین خشکبار ایران به شمار می رود که شهرتی جهانی دارد. بعد از محصول پسته محصولاتی نظیر بادام زمینی، گردو، انواع میوه های خشک و فرآوری شده، انجیر خشک، کشمش و خرما در رده های بعدی بهترین انواع خشکبار ایران قرار می گیرند. بسیاری از خشکبار صادراتی ایران به صورت فله به خارج از کشور صادر می شوند. بسیاری از این خشکبار پس از صادرات در کشورهای دیگر در بسته بندی های متنوع و با برند کشوری دیگر به بازار جهانی عرضه می شوند که قیمتی چندین برابر نوع فله آن دارد. با رشد صنعت بسته بندی و آگاهی بیشتر صادرکنندگان محترم در زمینه ی خشکبار ایران امید می رود از میزان فله فروشی در زمینه ی صادرات خشکبار ایران کاسته شود تا با بسته بندی مناسب و استفاده از برند سازی ارز آوری بیشتری برای کشور به ارمغان آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار