اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140010015596717845

درباره عصب کشی دندان چه می دانیم؟

کد: 140010015596717845

https://bit.ly/3Er98oM

، (اخبار رسمی): در این مقاله قصد داریم همه آن چه که باید درباره عصب کشی دندان بدانید، در اختیار شما قرار دهیم. همچنین با توجه به معرفی این روش درمان در دندان پزشکی ها در زمینه روش انجام عصب کشی که هر اندودنتیست باید آن را به خوبی بداند صحبت خواهیم کرد.

درباره عصب کشی دندان چه می دانیم؟
درباره عصب کشی دندان چه می دانیم؟

عصب کشی دندان امروزه یکی از روش های مرسومی است که همه افراد برای کاهش دادن و یا از بین بردن درد دندان خود از آن استفاده می کنند. درد دندان به عنوان یکی از سخت ترین و ناراحت کننده ترین درد های دنیا شناخته می شود.

معمولا برای رفع درد دندان تنها جایی را که می شناسیم، مطب دندان پزشکی است. در این حالت برای رفع درد به دندانپزشک مراجعه خواهیم نمود و پزشک با تشخیص خود روش نهایی درمان را به فرد اطلاع می دهد.

یکی از این روش ها عصب کشی دندان است و معمولا هنگامیکه اندودنتیست این روش را تجویز می کند که عفونت کل ریشه دندان را فرا گرفته باشد. در این حالت تنها راه رهایی از درد پیش روی شما، عصب کشی خواهد بود. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در این زمینه را در اختیار شما خوانندگان قرار دهیم تا در زمان نیاز بتوانید با اطلاعات کافی برای انجام این روش درمانی اقدام نمایید و در نهایت با انتخاب بهترین پزشک ها و دندان پزشکی ها بتوانید نتیجه مورد قبولی را دریافت نمایید.

عصب کشی دندان

درباره عصب کشی دندان

روت کانال یا همان عصب کشی دندان علمی است که به عنوان موثر ترین و ایمن ترین روش درمانی درد ریشه شناخته می شود. درد هایی که ما آن ها را احساس می کنیم در اثر التهاب یا عفونی شدن بافت های دندان است، بسته به میزان عفونت و التهاب ها این درد ها می تواند مدت زمان و میزان شدید و یا اندکی را دارا باشند. این روش نه تنها برای از بین بردن درد دندان بلکه گاهی نیز برای نگاهداری و بازیابی دندان های اصلی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در زمان درمان ریشه به آن توجه نمایید، انتخاب بهترین دندانپزشک در این زمینه است، در این حالت از روند درمان خود مطمئن خواهید بود و نتیجه مناسبی را در نهایت دریافت خواهید کرد. در زمان مراجعه به دندان پزشک متخصص در دندان پزشکی های برتر می توانید تمامی نگرانی ها و سوال های خود را مطرح نموده و با پاسخ پزشک دیگر نگران این موارد نباشید.

اندودنتیست کیست و عصب کشی دندان با چه قسمتی از دندان مربوط است؟

انجام عصب کشی دندان می تواند توسط یک متخصص که در دانشگاه دوره های مختلف مربوط به عصب کشی را دیده است انجام گیرد، به این فرد که دروس پیشرفته ای در زمینه عصب کشی را گذرانده اندودنتیست و یا درمان کننده ریشه دندان می گویند. تعداد دندانپزشکان بسیار زیادی تخصص و فوق تخصص خود را به دلیل نیاز جامعه در این رشته دریافت نموده اند. روش عصب کشی دندان معمولا برای هر دندان خرابی از طرف اندودنتیست تجویز نمی گردد و در موارد پیچیده که تنها برای بازیابی و از بین بردن درد شدید دندان است از این روش استفاده می کنند. عصب کشی مرتبط با ریشه دندان است و تمامی عفونت ها و التهابات داخلی دندانی که باعث درد می شود را در این روش تخلیه خواهند کرد و جای آن را با مواد دیگر پر خواهند نمود. در این حالت درد دندان شما خاتمه می یابد. برای انجام این روش بهتر است ابتدا بهترین اندودنتیست موجود در بهترین دندان پزشکی را انتخاب نمایید.

مراحل انجام عصب کشی دندان توسط اندودنتیست

چه زمانی عصب و ریشه دندان به عفونت و التهاب مبتلا خواهد شد؟

دندان های ما ارتباط مستقیمی با غذا هایی که مصرف می کنیم دارند، در این حالت اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود، قطعا مقداری از غذا لا به لای دندان باقی خواهد ماند و این بستری و محیطی مناسب برای رشد انواع باکتری های تجزیه کننده و موارد دیگر خواهد بود. باکتری های تجزیه کنند در این محل ها شروع به تکثیر و تشکیل کلنی خواهند کرد و در نهایت ماده تولید شده در اثر رشد این باکتری ها منجر به پوسیدگی دندان می شود. در صورت بی توجهی به پوسیدگی و درد های سطحی دندان، می توانیم موارد مختلفی مانند التهاب و عفونت را مشاهده کنید. در این حالت پزشک برای از بین بردن درد دندان شما و التهاب و عفونت ناشی از رشد باکتری تنها راه کار خود که عصب کشی دندان است را پیشنهاد خواهد داد. در نظر داشته باشید اگر به این مرحله توجه نکنید، امکان درگیری باقی دندان ها نیز وجود دارد.

روش های تشخیصی

اما در نظر داشته باشید هیچ اندودنتیستی بدون دیدن عکس های دندان شما برای انجام عصب کشی اقدام نخواهد کرد و بعد از بررسی عکس های شما در نهایت تجویز خود را که عصب کشی هست یا خیر به شما اعلام خواهد نمود. معمولا عکس برداری پزشکی توسط اشعه ایکس صورت می گیرد و عکس های شما از زوایا مختلف گرفته می شود. دکتر با بررسی آن ها می تواند وجود عفونت و یا عدم وجود آن را تشخیص دهد. وی همچنین تشخیص میدهد که این دندان را بهتر است عصب کشی کرده یا کشیده و درمان ایمپلنت دندان انجام دهید.

روش انجام عصب کشی دندان توسط اندودنتیست

در روش درمان ریشه ابتدا بافت های دارای عفونت و التهاب که به آن ها بافت آسیب دیده می گوییم را از تاج دندان ها برمی دارند. بعد از تمیز نمودن محل مورد نظر، با مواد پلاستیکی مانند اما طبیعی به نام گوتا کانال های موجود را پر خواهند کرد. در انتهای کار نیز محل فوق را ضد عفونی نموده، در نهایت نیز با مواد پر کننده دندان مانند کامپوزیت دندان برای مهر و موم کردن آن اقدام می کنند.

در این حالت از عفونت های بعدی جلوگیری خواهد شد و دیگر شاهد این موارد دلخراش نخواهیم بود. امروزه با پیشرفت علم حتی در زمینه دندان پزشکی می توانیم درمان ریشه دندان هایی که پیچیده هستند را نیز مشاهده نماییم. در این حالت می توانیم عنوان کنیم که همه می توانند در صورت نیاز از این روش استفاده نموده و با عصب کشی دندان درد خود را تسکین دهند.

عصب کشی دندان در دندان پزشکی

هیچ زمانی به عصب کشی نیاز نداریم اگر....

اگر با خود می اندیشید که پیشگیری در این زمینه بهتر از درمان خواهد بود، باید به شما اطلاع دهیم حق با شماست. چرا که اگر پیشگیری های لازم را انجام دهید می توانید از بروز چنین مواردی جلوگیری نمایید. برای جلوگیری ابتدا باید روتین بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. روزی دو بار مسواک، یک بار نخ دندان، مراجعه مرتب به پزشک و نکشیدن سیگار می تواند بی عیب ترین دندان ها را برای شما به ارمغان آورد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی