اطلاعات تماس
  • 091338*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011125674418128

ویژگی های آجر نما نسوز خوب چیست؟

کد: 140011125674418128

https://bit.ly/3L1YBoa

، (اخبار رسمی):  در این مطلب قصد داریم با توجه به تعدد مطالب و وجود محتواهای زیاد در این حوزه شما را در خرید یک آجر مناسب راهنمایی کنیم.

ویژه گی های آجر نما نسوز خوب چیست ؟
ویژگی های آجر نما نسوز خوب چیست؟
ویژه گی های آجر نما نسوز خوب چیست ؟
ویژگی های آجر نما نسوز خوب چیست؟

اما قبل از آن ترجیح می دهم کمی راجع به آجرهای نسوز صحبت کنم , آجرهای نسوز به جهت زیبایی و دوام بالایی که دارند از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند بهتر است ما به قدمت آجرهای نمای ساختمانی قبل از از آجر نسوز توجه کنیم اگر به خاطر داشته باشید بازار ساختمان طی سالهای متمادی برای زیبا سازی نمای بیرونی از آجرر زرد آجر ۳ سانتی استفاده می‌کرد.

مشکل بزرگی که این نوع آجر ها در گذر زمان به وجود می‌آوردند این بود که آلودگی‌های پراکنده در هوا به شدت جذب این نوع آجر ها می شد همینطور زمانیکه باران یا برف می آمد آثاری بر روی دیوارها به جا می گذاشت با توجه به اینکه ماهیت آجرهای نما برای زیبا سازی ساختمان می باشد سازندگان و مالکین ساختمان ها بعد از دوران خیلی کوتاهی نمای بسیار زننده و زشت از ساختمان خود داشتند از این رو آجرهای نسوز وارد بازار شد , در ابتدا تکنولوژیهای مرتبط با تولید این نوع آجر در ایران وجود نداشت ولی با همت متخصصین و افراد کاربلد , خط های تولید آجر در دولت آباد اصفهان فعال گشت.

به نوعی می توان گفت شهرستان دولت آباد اصفهان با بیش از ۵۰۰ کارخانه آجری نقشی بسیار پررنگ در در حوزه ساختمان و به ویژه انواع آجر ها داشته است.

امروزه آجرهای نسوز پا را از فراتر گذاشته و به غیر از نمای ساختمان در دکوراسیون داخلی ساختمان محوطه سازی های داخلی و باربیکیوهای شکیل نیز استفاده می‌شود.

یکی از قابلیت های بسیار مهم این نوع آجر ها مقاومت در برابر حرارت و هوای سرد می باشد از این رو میتوان گفت آجر نمایی مناسب است که مقاومت بالایی داشته باشد و همین طور در گذر زمان رنگدانه های داخلی خود را از دست ندهد و دوام رنگ داشته باشد.

با این حال و با توجه به اینکه مقاومت در مقابل حرارت و سرما یکی از قابلیتهای بسیار مهم در خرید یک آجرنمای نسوز خوب به حساب می آید ولیکن این تمام ماجرا نیست، یک آجر خوب باید مقاومت مناسبی در مقابل تخریب نیز داشته باشد.

با توجه به اینکه در اکثر شهرهای ایران زمین های ساختمانی بعد از چند سال دچار فرونشست میشوند آجر ها باید مقاومت بسیار خوبی در مقابل این نوع فشار ها داشته باشند.

اگر آجر نمایی میخواهید که در مقابل تخریب های احتمالی مقاومت داشته باشد باید از نظر تراکم وضعیت مناسبی داشته باشد این موضوعی است که در نگاه اول نمی توان تشخیص داد و مشتری پس۵ یا ۱۰ سال پس از خرید به این موضوع برخورد خواهد کرد.

پیشنهاد ما برای خرید آجر نسوز استفاده از برندهای معتبر و قدیمی بازار می باشد یکی از قدیمی ترین برند ها در حوزه آجر نما نسوز شرکت آجر اصفهان است.

https://ajorisfahan.ir/

این مجموعه قدمتی ۲۰ ساله دارد و اصولاً بهترین آجرهای نما بازار را عرض می کند. در کنار مجموعه آجر اصفهان شرکت آذرخش نیز یکی از برندهای بسیار معتبر و محبوب بازار است.

آجر آذرخش قم به واسطه استفاده از آخرین تکنولوژی های بازار توانسته محبوبیت زیادی در بین مردم به دست بیاورد .

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که این شرکت در حوزه تبلیغات محیطی و اینترنتی نیز فعالیت بسیار گسترده‌ای دارند قدمت این کارخانه بیشتر از ۲۵ سال و تخصص آن تولید کننده آجرهای نمای نسوز می باشد این کارخانه قدرتمند توانسته بازار بسیار بزرگ و خوبی در بیرون از مرزهای ایران برای خود پدید آورد.

مجموعه آجر نماچین نیز از جمله برندهای معروف با مدیریت آقای شکری می باشد قدمت این کارخانه حدود ۳۰ سال است این مجموعه برخلاف کارخانه آجر نمای نسوز آذرخش در حوزه های مختلف فعالیت می‌کند و انواع آجرهای تولید می کند این کارخانه خوشنام بیشتر به نوآوری در حوزه آجر شهرت دارد.

انواع آجر نما نسوز

  • آجر نسوز قلیایی

در ساخت آجر نسوز قلیایی از سیلیسیم دی اکسید و اکسید منیزیم استفاده می شود. اما در شرایط خاص به منظور افزایش توان حرارتی آجر می توان به آن اکسید آهن و اکسید کروم اضافه نمود.

از این آجر در کوره های دایره ای تولید سیمان، پوشش دیواره کوره های باز فولادسازی، بالای کوره های ذوب شیشه و صنایع فلزات غیر آهنی استفاده می شود.

  • آجر نسوز آلومینیومی

در تولید آجر نسوز آلومینیومی درصد بالایی از آلومین یا اکسید آلومینیوم استفاده می شود. این آجر در دمای 1200 الی 1800 پخت می شود و به دلیل دارا بودن مقاومت بسیار بالا، در پوشش دیواره داخلی کوره های ذوب فولاد، کوره های شیشه و کوره های سیمان کاربرد دارد.

  • آجر نسوز سیلیسی

ماده اصلی تشکیل دهنده این نوع آجر، خاک سیلیسی است. این خاک از سیلیسیم دی‌اکسید، اکسید آهن، دی اکسید تیتانیوم، سدیم اکسید، پتاسیم اکسید و آلومینیوم اکسید تشکیل شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091338*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان