اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011205696518204

ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

کد: 140011205696518204

https://bit.ly/3ssMJDp

، تهران , (اخبار رسمی): ابدومینوپلاستی درمانی کلینیکی و از نوع جراحی است، بنابراین باید در انتخاب این روش برای داشتن شکمی صاف و متناسب به خوبی دقت کنید. در این عمل جراحی با از بین بردن چربی ها و پوست اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره شکم، ناحیه ی شکم صاف، بدون برآمدگی یا چین خوردگی خواهد شد.

ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟
ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی درمانی کلینیکی و از نوع جراحی است، بنابراین باید در انتخاب این روش برای داشتن شکمی صاف و متناسب به خوبی دقت کنید. در این عمل جراحی با از بین بردن چربی ها و پوست اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره شکم، ناحیه ی شکم صاف، بدون برآمدگی یا چین خوردگی خواهد شد.

اگرچه ممکن است لیپوساکشن را به همراه این جراحی برای از بین بردن چاقی شکم انتخاب کنید، اما ابدومینوپلاستی مانند لیپوساکشن نیست و با آن تفاوت دارد. چرا که هدف از لیپوساکشن فقط از بین بردن چربی است و در طی آن پوست شل یا عضلات شکمی ترمیم نمی شوند. حتی ممکن است که پوست، پس از لیپوساکشن به خوبی جمع نشود و به حالت اول بر نگردد اما در ابدومینوپلاستی شکل ظاهری شکم به طور کلی تغییرکرده و این ناحیه باریک تر و زیباتر می شود.

در طی عمل، ماهیچه های شکمی سفت شده، پوست شل و چربی های اضافی خارج می شوند و فرم کلی یک شکم بیرون زده اصلاح می شود و ناحیه ی شکم جلوه ی بهتری پیدا می کند.

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی، ناحیه ی شکم که به دلیل افزایش وزن یا از دست دادن وزن، بارداری و یا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، فرم اولیه ی خود را از دست داده می تواند مجددا بافت سفت و متناسب خود را بازیابی کند. در این فرآیند چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت خارج شده و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد.

جراحی ابدومینوپلاستی با هدف از بین بردن چربی و پوست اضافی ناحیه تحتانی معده، زیر شکم، پایین پهلو ها و ناحیه کمر اندامی باریک تر و خوش فرم تر بوجودمی آورد. در طی این جراحی همچنین عضله اصلی شکم و همینطور عضلات ضعیف یا جدا شده ای که در طی دوران بارداری کشیده شده یا از شکل افتاده اند، به حالت اول باز می گردند.

آیا این عمل برای من مناسب است؟ تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کاملاً به انتخاب شخص (بدون توجه به نظر اطرافیان یا نزدیک شدن به یک تصویر ایده آل ذهنی) بستگی دارد. در حالت کلی ابدومینوپلاستی برای افراد ذیل می تواند مفید واقع شود:

  • افرادی که از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل بوده و وزن ثابتی دارند. افرادی که با عوارض این عمل آشنایی داشته و تصور منطقی از نتایج عمل دارند. افرادی که سیگاری نیستند. افرادی که از بد فرمی های شکم خود ناراضی هستند.

اقدامات قبل از جراحی ابدومینوپلاستی برای ایجاد آمادگی پیش از انجام ابدومینوپلاستی، جراح فوق تخصص پلاستیک موارد ذیل را توصیه می نماید:

  • انجام آزمایش‌های روتین قبل از عمل مانند‌CBC‌، قندخون، اوره، کراتینین، تست‌های انعقادی و سایر آزمایش‌ها طبق نظر جراح داروهای خاصی را مصرف کرده یا طرز مصرف داروهای فعلی خود را تغییر دهید. سیگار کشیدن واستفاده ازمحصولات تنباکوشامل مشتقات نیکوتین ، ادامس وسیگارهای الکترونیکی را مدتی قبل از جراحی ترک کنید. از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب( Advil,Motrin,Aleve )و مکمل‌های غذایی و گیاهی )ویتامین E ،اسیدهای چرب امگا 3 وچای سبز) که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند، اجتناب نمایید. از مصرف قرص ضدبارداری 6 هفته قبل از جراحی خودداری وازیک روش جایگزین جهت کاهش خطر ترومبوزیا لخته خون استفاده شود.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک لیپوماتیک نیز یکی از روش‌های عمل زیبایی شکم می‌باشد. که طی آن پزشک چربی‌های موجود در زیر پوست شکم را از بدن خارج می‌کند. این کار به کمک سوراخی کوچک توسط کانولا انجام شده و در نهایت منجر به کوچک شدن شکم خواهد شد. تفاوت اساسی بین این دو روش نحوه عملکرد و جراحی آن‌ها است. در روش لیپوماتیک، عمل بدون برش انجام می‌شود و چربی‌ها با دستگاه مکیده و از بدن خارج می‌شوند. در حقیقت لیپوماتیک یک جراحی به حساب نمی‌آید و در آن خبری از بخیه و دوخت برش‌ها نیز نخواهد بود.چرا‌که سوراخ‌های ایجاد شده از طریق این فرآیند در بدن بسیار کوچک هستند و هیچ مشکلی برای افراد به وجود نمی‌آورند و پس از مدتی نیز اثر آن‌ها از بین می‌رود. چربی‌ها حتی قابل تزریق به دیگر مناطق بدن نیز هست به همین دلیل حجم شکم کوچک شده و شکم صاف‌تر خواهد شد.

اما در عمل ابدومینوپلاستی، شکم برش داده شده و معمولا برای شکم‌هایی که حالت شل دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین چربی زیادی از شکم برداشته نشده و فقط فرم آن تصحیح شده و پوست‌های اضافی ترمیم می‌گردند. گفتنی است افرادی که دارای شکم سفت هستند گزینه‌های مناسبی برای اقدام به عمل زیبایی شکم نیستند. اما این افراد می‌توانند ابتدا به کمک روش لیپوماتیک چربی‌های اضافی را از ناحیه شکم خارج کنند و بعد از مدتی پوست اضافی را به کمک ابدومینوپلاستی حذف و ترمیم نماید.

  هزینه های ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگری، ابدومینوپلاستی نیز هزینه‌هایی را به همراه دارد. با توجه به وضعیت کنونی همواره یکی از مهم‌ترین معیارهای افراد برای انتخاب پزشک متخصص یا عمل جراحی زیبایی هزینه خواهد بود. با این حال دقت داشته باشید که هزینه و قیمت نمی‌تواند به عنوان یک فاکتور لازم و موثر در نظر گرفته شود زیرا شما شاهد این موضوع هستید که امروزه بسیاری از پزشکان متخصص با هزینه‌های بسیار پایینی این عمل را انجام می‌دهند اما مراجعین آن‌ها همواره از نتایج حاصله ناراضی هستند. پس توصیه ما این است که سعی کنید برای داشتن تجربه یک عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ایده آل، پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید که علاوه بر تعیین هزینه‌ای مقرون به صرفه و منصفانه، با کیفیتی قابل قبول عمل را برای شما انجام دهد. اما همان گونه که گفته شد هر عملی چه زیبایی و چه ترمیمی دارای هزینه‌هایی است که شامل مجموعه‌ای کامل از خدمات بیهوشی، دستمزد تکنسین‌ها و پزشک متخصص، داروهای تجویز شده پس از عمل جراحی، ارزیابی‌ها و آزمایشات پیش از عمل خواهد بود. معمولا به دلیل اینکه عمل ابدومینوپلاستی اهداف ترمیمی و بیشتر زیبایی دارد؛ هزینه‌های آن توسط بیمه‌های خدمات درمانی پوشش داده نخواهند شد، در نتیجه توقع نداشته باشید که بتوانید از بیمه‌های خدمات درمانی برای این عمل زیبایی استفاده نماید. هر چند برای اطمینان می‌توانید قبل از عمل ابدومینوپلاستی تمامی قوانین مربوط به بیمه خود را مطالعه کرده و از موارد مورد تعهد آن مطلع گردید

بسیاری از مراجعه کنندگان در مورد عمل همزمان ابدومینوپلاستی و پروتز سینه سوال میکنند شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در این مورد به وب سایت دکتر سید علیرضا تولیت به آدرس  www.drtoliyat.com  مراجعه فرمایید.

 

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش