اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140012205760918205

محبوب‌ترین کشورها که مقصد بیماران در جراحی زیبایی هستند؟

کد: 140012205760918205

https://bit.ly/3Jmy7Nj

، (اخبار رسمی): صنعت گردشگری یکی از صنعت های سود‌ساز در جهان در سالهای اخیر محسوب می شود. درواقع گردشگری سلامت زیرمجموعه‌ای صنعت گردشگری است که به طور روز افزون در حال توسعه است. درحال حاضر در جهان بیش از 14 میلیون نفر برای درمان به کشورهای دیگر سفر می کنند که این آمار در حال افزایش است.

محبوب‌ترین کشورها که مقصد بیماران در جراحی زیبایی هستند؟
توریسم سلامت
محبوب‌ترین کشورها که مقصد بیماران در جراحی زیبایی هستند؟
محبوب‌ترین کشورها که مقصد بیماران در جراحی زیبایی هستند؟

گردشگری سلامت یا تندرستی چیست؟

مقصد این نوع گردشگری بیشتر افراد از مسافرت برای رهایی از تنش‌های زندگی روزمره و تجدید قوا محسوب می شود. در گردشگری تندرستی در حقیقت فرد بیماری جسمی خاصی ندارد.ونیاز به نظارت و مداخله پزشکی نیست. به عنوان مثال مسافرت به دهکده‌های سلامت و مناطق دارای چشمه‌های آب معدنی و آب گرم مدنظر این گروه است.

گردشگری درمانی چیست؟

گردشگری درمانی وسلامت، بیشتر برای درمان برخی بیماری‌ها وهمچنین  سپری کردن دوران نقاهت انجام می‌شود. البته گردشگردی درمانی نیاز به نظارت و مداخله پزشکی دارد. در این روش هم، مسافرت به مناطق دارای چشمه‌های آب‌معدنی، آب‌گرم هم وجود دارد.

مدیکال توریسم چیست؟

مدیکال توریسم یعنی این که فرد برای درمان بیماری‌های جسمی یا عمل جراحی به کشور دیگر سفر کند. مدیکال توریست زیر نظر پزشک، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انجام می‌شود.

دلیل محبوبیت گردشگری سلامت در میان بیماران چیست؟

  • بیماران در پی  کیفیت بالاتری برای درمان بیماری خود هستند
  • درمان مورد نظرشان در کشورشان در دسترس نیست
  • نیازمند درمان در اسرع وقت و خارج از صف هست

کشورهای برتربرای گردشگری پزشکی

تایلند

تایلند کشوری است که سالانه بیش از 2 میلیون مراجع خارجی دارد .مراجعین ازکشورهای آمریکا، کانادا، خاورمیانه، اروپا و کشور‌های همجوارش است.

ویژگی‌های تایلند: مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها در این کشور، سطح پیشرفته پزشکی و استانداردهای بین‌المللی، زمان انتظار کوتاه، امکان تفریح در کنار درمان نیز وجود دارد

محبوب‌ترین خدمات درمانی تایلند: خدمات ارتوپدی، بیماری‌های سرطان، جراحی پلاستیک، دندان‌پزشکی، چشم‌پزشکی، درمان ایدز

ترکیه

کشور ترکیه سالانه بیش از 700 هزار نفر را برای گردشگری سلامت میزبانی می‌کند. ترکیه در دهه گذشته سطح امکانات خود را خود را به سطح استاندارد‌های جهانی رسانده است.

ویژگی‌های ترکیه: ارتباط با مراکز پزشکی برتر‌ جهانی و افزایش تجربه‌های بین‌المللی پزشکان، تجهیزات پیشرفته، خدمات تمام عیار مانند انتقال رایگان به بیمارستان، مسکن، کمک‌های زبان از ویژگی های مهم آن است.

محبوب‌ترین خدمات درمانی: جراحی، چشم‌پزشکی، سرطان، قلب، ارتوپدی، جراحی پلاستیک و پیوند اعضا

هندوستان

کشور هند سالانه بیش از 460 هزار مراجعه کننده دارد مراجعین این کشور از بنگلادش، عراق، نیجریه، کنیا، پاکستان. تعداد مراجعین آنها  از آمریکا، کانادا و اروپا در حال افزایش است. مراجعین خارجی سالانه 25 درصد افزایش می‌یابند

ویژگی‌های هند: سطح بالای مراقبت‌های پزشکی، هزینه های درمانی  پایین‌تر،هزینه دارو بسیار پایین پزشکان سرشناس، عدم وجود مانع زبانی و رواج زبان انگلیسی

محبوب‌ترین خدمات درمانی: پیوند، سرطان، سرطان خون، جراحی قلب، گوش، حلق و بینی

کره جنوبی

این کشورسالانه بیش از 700 هزار مراجعه کننده دارد!

ویژگی‌های کره جنوبی: این کشور مراحل بسیار سختگیرانه در آموزش پزشکی دارد، همپنین بیمارستان‌های معتبر بین‌المللی، تجهیزات پیشرفته و نوسازی 3 تا 5 ساله آنها. کره از لحاظ میزان تجهیزات در سطح دوم جهانی قرار دارد

محبوب‌ترین خدمات درمانی : سرطان معده، ارتوپدی، پوست و چکاپ

آلمان

کشور آلمان سالانه 250 هزار مراجعه از 170 کشوردنیا دارد

ویژگی‌های آلمان: دارای فن‌آوری‌های نوین بیمارستانی و دقیق‌ترین دستگاه‌های تشخیص بیماری ، استاندارد بالای خدمات و دارو‌ها، شفافیت قیمت

محبوب‌ترین خدمات درمانی: هر نوع اختلالی مخصوصا درمان سرطان، جراحی قلب، اعصاب، ارتوپدی وسرطان

اسپانیا

کشور اسپانیا نسبت به  آلمان محبوبیت کمتری دارد اما هر ساله میزان مراجعه از بریتانیا، فرانسه، آمریکا به آن بالا است

ویژگی‌های اسپانیا: دارای رتبه پنجمِ در سیستم مراقبت بهداشتی در جهان، هزینه‌های کمتر نسبت به کشورهایی مانند آمریکا و کانادا، شانس درمان در تعطیلات و کشوری مناسب برای تفریح

محبوب‌ترین خدمات درمانی: جراحی مغز و اعصاب، سرطان، ارتوپدی، سرطان خون، سرطان کودکان

ایران

کشور ما سالانه حدود 300 هزار مراجعه کننده از کشورهای دیگر دارد.

ویژگی‌های ایران:دارای  پزشکان سرشناس و بین‌المللی، هزینه‌های بسیار پایین درمان در ایران، زمان انتظار کوتاه، امکان تفریح و گردشگری در کنار درمان نیز وجود دارد.

محبوب‌ترین خدمات درمانی: شامل جراحی های چشم ،مغز و اعصاب ، ارتوپدی ،زنان و نازایی و همچنین انواع جراحی پلاستیک و زیبایی bedanim.info در سایت بدانیم هست.

ارائه خدمات درمانی

یکی از مهم‌ترین نیازهای  یک گردشگر سلامت، ارایه خدمات درمانی مناسب است. ارائه خدمات باید بهترین کیفیت و استاندارد ممکن را دارا  باشد. یک شرکت توریست سلامت از مراکز با کادر درمانی توانمند و مجرب در این زمینه استفاده می‌کند. همان گونه که می دانید شهرت پزشکان نقش مهمی در جذب گردشگران سلامت دارد

در توریسم سلامت خدمات اقامتی

هر گردشگر سلامت برای درمان  نیاز به محل اقامت مناسب دارد. جذب گردشگر سلامت بدون داشتن مکان اقامت تقریبا غیر ممکن است.

گردشگران سلامت برای درمان به طور معمول  یک یا چند همراه با خود دارند. برای حفظ روحیه همراهان و حتی خود بیمار نیاز است که اماکن تفریحی در دسترس گردشگر سلامت قرار بگیرد.

امکاناتی که شرکت‌های گردشگری سلامت باید در اختیار گردشگران سلامت قرار می‌دهند؟

ترانسفر و خدمات فرودگاهی و بین شهری:

لازم است این شرکت ها برنامه سفرگردشگر را از پیش تنظیم وبرنامه ریزی ‌کنند و این خدماتی اختصاصی بیشتر شامل گیت، کانتر پذیرش بار، بانک جهت تبدیل ارز و امور بانکی و اخذ ویزای درمانی، تهیه بلیط‌های پرواز و مسافرت‌های شهری و بین شهری، تهیه بیمه مسافرتی است.

مترجم و لیدر:

یکی ازمهمترین نیازهای  گردشگر خارجی داشتن مترجم همراه است. مترجم ها معمولا در طول جلسات درمانی باید همراه گردشگرباشد . لازم  مترجم تسلط به اصطلاحات پزشکی در زبان مبدا و مقصد داشته باشد.

لیدرها همچنین اطلاعات کافی در زمینه تفریح و گردشگری را دارند همچنین اطلاعات لازم در مورد مکان‌های دیدنی، آداب و رسوم آن کشور ، مکان‌های مناسب برای غذا خوردن، تفریح، خرید و زمان ‌بندی مناسب برای گشت‌ و گذار برای گردشگران سلامت است.

خدمات درمانی و پزشکی مناسب :

دسترسی به خدمات ویژه و نوبت دهی راحت  در مراکز درمانی، امکان دسترسی آنلاین گردشگر سلامت به پزشک در دوره نقاهت نیز از خدمات درمانی مهم است.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]