اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101275820018613

تاثیرات مهم فیزیوتراپی در ورزش و عملکرد ورزشکاران بعد از فیزیوتراپی

کد: 140101275820018613

https://bit.ly/38KwUlc

، (اخبار رسمی): تمرینات عملکردی بدن از طریق حرکات کار می کند و نه از طریق عضلات، با فیزیوتراپی ورزشی برای توانبخشی آسیب ها ترکیب می شود.در فیزیوتراپی ورزشی اولویت بهبود عملکرد و بالا بردن بهره وری افراد ورزشکار به خصوص ورزشکاران حرفه ای می باشد که با به کار گیری این روش ها عملکرد ورزشی این افراد هرچه بیشتر می شود.

تاثیرات مهم فیزیوتراپی در ورزش و عملکرد ورزشکاران بعد از فیزیوتراپی
تاثیرات مهم فیزیوتراپی در ورزش و عملکرد ورزشکاران بعد از فیزیوتراپی

آموزش فیزیوتراپی ورزشی

تمرینات عملکردی بدن را از طریق حرکات کار می کند و نه از طریق عضلات، با فیزیوتراپی ورزشی برای توانبخشی آسیب ها ترکیب می شود.

آموزش عملکردی در فیزیوتراپی ورزشی:

در تمرینات کشش، فشار، پاها یا تغییرات سطح و هسته یا ثبات و شکم، بدن را اساساً کار می کند.

تمرینات کششی:

تمام مواردی که در آنها بر مقاومت بدن غلبه می شود، در این گروه می توان به کشش ، کشش، ردیف trx ، با دمبل یا ماشین اشاره کرد .

تمرینات فشاری:

آنها کسانی هستند که در آنها با دور کردن آن از بدن بر مقاومت غلبه می شود، در این گروه همه پرس های نظامی ، نیمکت ، دمبل و انواع فشارها قرار دارند.

تمرینات پا:

همه کسانی که پاها را کار می کنند، از اسکات ، ددلیفت ، لانژ و همه انواع آن.

تمرینات اصلی:

به طور اساسی اتو می کند، اما همچنین تمریناتی مانند چوب بری و تمام تمریناتی که روی سکوهای ناپایدار مانند فیت بال و بوسو انجام می شود.

مزایا یا فواید تمرین عملکردی:

بسیاری از گروه های عضلانی یا زنجیره های عضلانی کار می کند، شدیدتر است، هم برای هیپرتروفی عضلانی و هم برای کاهش چربی مفید است.

  • بسیار پویا است و ترکیبات زیادی را امکان پذیر می کند.
  • تجهیزات بسیار کمی برای انجام آن حتی با trx در فضای باز کافی است.
  • انتقال بیشتری نسبت به تمرینات کلاسیک گروه عضلانی دارد.

معایب 

  • در صورت توانبخشی یا ضعف عضلانی به جای اینکه عضله ضعیف یا آتروفی شده را به تنهایی کار کنیم، خیلی خوب پیش نمی رود، کل زنجیره کار می کند و عضله ضعیف بهبود نمی یابد.
  • تمرینات کششی در صورت عدم تعادل در ذوزنقه و اراتوس قدامی می تواند گردن را آزار دهد، گرفتگی که نیاز به تعداد زیادی ماهیچه های آرنج و ساعد دارد می تواند باعث ایجاد ناراحتی در آنها شود.
  • تمرینات رانشی به ترتیب برای شانه و گردن در صورت تاندیوپاتی یا گردن درد توصیه نمی شود ، زیرا می تواند آنها را بدتر کند.
  • در مورد تمرینات پا، آنها بسیار سراسری هستند، بسیاری از عضلات را کار می کنند و بسیاری از آنها ممکن است ضعیف یا آتروفی شوند.
  • با انجام تمرینات زیاد، ترکیب پاها و بازوها، فشار خون یا قند پایین ظاهر می شود، بنابراین در مبتدی ترین و نامناسب ترین حالت، بهتر است یک روز دست و تنه و ساق دیگر را از هم جدا کنید.
  • به طور کلی در صورت آسیب دیدگی باید نحوه تطبیق آن را بدانید. برای هر آسیب یک مثال از تمرینات عملکردی را توضیح خواهیم داد.
  • بالاخره، منحنی یادگیری واقعاً سخت است، برای افراد کم تحرک در ابتدا دشوار است و برای با تجربه ترین افراد در ورزشگاه آسان تر است.

انواع آموزش عملکردی در فیزیوتراپی ورزشی

برای آسیب‌دیدگی باید تمرینات تحلیلی یا ماهیچه‌های آسیب‌دیده جدا شده را معرفی کنید، البته ابتدا باید به یک متخصص فیزیوتراپی در منزل در سایت احمدی گل ahmadigol.com مراجعه کنید و تشخیص دقیق آسیب را داشته باشید.

تمرین هل به یکی از دندانه های قدامی، رو به بالا، بازوها کشیده و عمود بر بدن تغییر می کند، شانه ها را بالا و پایین می کنیم.

در مورد تمرین کشش، یکی از ذوزنقه های میانی، تحتانی و لوزی نشسته را با یک نوار الاستیک مانند سندرم ضربدر بالا انجام می دهیم.

در نهایت، برای ساق پا می توانید اسکات، لانژ یا هر چیز دیگری که می خواهید انجام دهید، به شرطی که پشت گردن وزنه نزنید و مراقب باشید که دمبل نگیرید و گردن را آزار دهید، انتخاب ما اسکات روی فیتبال خواهد بود. پاشنه بلند می شود و پهلوهای نواری را بالا می برد.

تمرین برای ستون فقرات، ناحیه پشتی

در صورت وجود درد گردن، پروتکل گردن را تکرار می کنیم، در صورت عدم وجود درد می توان فشارهای فشاری را با تمرکز بر روی دندانه قدامی و پرس نظامی انجام داد که همیشه به آرامی انجام می شود .

در مورد کشش ها می توانید وزنه یا trx قرار دهید و مراقب باشید که آرنج پشت شانه ها نرود .

در قسمت پلانک می توان آنها را انجام داد، اما ما تمرین اکستنشن پشتی و چوب بری را برای اریب ترجیح می دهیم . برای پاها در اصل نباید مشکلی وجود داشته باشد.

تمرین عملکردی کمردرد

تمرین برای ستون فقرات کمری، ناحیه خاجی

تمرینات فشاری و کششی اصولاً به جز فتق یا بیرون زدگی که باعث افزایش فشار داخل دیسکی می شود نباید درد ایجاد کند، بنابراین می توان این تمرینات را انجام داد، در صورت بروز فتق، پرس ها و فلکشن ها را برداشته و از کش برای این تمرینات استفاده کنید.

تمرینات اصلی آنتورژن و برگشت به عقب برای بهبود تحرک کمر خواهد بود، در هواپیماهای مختلف، در ساق پا، ددلیفت منتفی است، اما اسکات نباید بدون قرار دادن یک میله سنگین پشت گردن مشکلی ایجاد کند تا دچار مشکل نشود. افزایش فشار داخل شکمی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]