اطلاعات تماس
  • 021885*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103286140518929

۱۰ مزیت استفاده از دستگاه های حضور و غیاب

کد: 140103286140518929

https://bit.ly/3mYvJCv

، (اخبار رسمی): ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که چرا وجود دستگاه های حضور و غیاب لازمه‌ی هر سازمان و شرکت است؟

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که چرا وجود دستگاه های حضور و غیاب لازمه‌ی هر سازمان و شرکت می‌باشد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت، یکی از دغدغه‌های مهم مدیران در سازمان‌ها ایجاد نظم و یکپارچگی می‌باشد، که با کمک این دستگاه‌ها بخش مهمی از این  مقوله را  می‌توان تامین کرد.

شاید در ابتدا اینطور به نظر برسد که خرید دستگاه‌های ثبت ورود خروج برای یک سازمان امری هزینه بر باشد اما وجود این دستگاه ها موجب افزایش بهروری و سودهی مجموعه می‌شود و مزایای زیادی به دنبال دارد، که مدیران مجموعه های بزرگ و کوچک را  ترغیب به خرید این دستگاه‌ها می‌کند در ادامه چندین  مورد از مهم‌ترین مزایای این دستگاه‌ها به ترتیب اشاره شده است.

 از مهم ترین مزایای استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱)ثبت دقیق ورود و خروج پرسنل

 استفاده از این دستگاه‌ها به منظور کنترل عملکرد پرسنل، با ثبت دقیق زمان ورود و خروج آن‌ها علاوه بر اینکه موجب حضور به موقع کارکنان در محل کار می‌شود، به نظم و یکپارچگی در سازمان نیز کمک زیادی می‌کند و درصد خطاهای احتمالی که ناشی از حضور و غیاب سنتی و خطاهای عمدی می‌باشد را به شدت کاهش می‌دهد.

 ۲) محاسبه  دقیق اضافه کار و کسر کار

 با توجه به اینکه با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان به صورت دقیق ورود و خروج افراد را ثبت کرد بنابراین محاسبه دقیق اضافه کار و کسر کار با وجود این دستگاه به راحتی امکان پذیر می‌باشد.

۳) محاسبه دقیق و آسان حقوق و دستمزد پرسنل

امکان پردازش و محاسبه دقیق حقوق و دستمزد پرسنل به دلیل  ثبت دقیق حضور و غیاب در کمترین زمان و کاهش هزینه و خطای انسانی با وجود این دستگاه‌ها فراهم می‌شود.

 ۴) امکان رشد سیستم کنترل تردد هم‌زمان با توسعه کسب و کار

هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی و رشد و توسعه کسب و کارها و شرکت‌ها استفاده از روش‌های سنتی و دستی پاسخگوی نیاز سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ نیست. بنابراین هم‌زمان با پیشرفت شرکت‌ها باید سیستم‌های کنترل تردد نیز رشد داشته باشند، که این دستگاه ها امکان رشد هم‌زمان با توسعه کسب و کارها را دارند.

۵) دسترسی به آرشیو کامل اطلاعات در تمامی زمان‌ها

محاسبه و ثبت دقیق اطلاعات پرسنل در هر زمان و مکان موجب ایجاد یک پایگاه داده دقیق از اطلاعات کارمندان و زمان حضور و غیاب آن‌ها در سازمان مورد نظر می‌باشد. دسترسی به این آرشیو اطلاعات در تمامی زمان‌ها و مکان‌ها برای مدیران سازمان‌ها اهمیت به سزایی دارد، که با استفاده از این دستگاه ها امکان پذیر است.

 ۶)صرفه جویی اقتصادی

 از دیگر مزیت‌های استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی اقتصادی اشاره کرد. استفاده از این دستگاه‌ها موجب کاهش استفاده از نیروی انسانی می‌شود و  عدم استفاده از روش های قدیمی ( مانند ثبت اسناد کاغذی) به صرفه جویی در هزینه‌های سازمان کمک زیادی می‌کند.

 ۷)مطلع کردن کارکنان از وضعیت خود

 یکی از دغدغه‌ها و سوالات رایجی که پرسنل یک سازمان دارند این است، که چند روز از مرخصی من باقی مانده است؟ یا اینکه آیا اضافه کاری و یا حضور و غیاب من در سیستم ثبت شده است یا خیر؟ استفاده از نرم افزار‌های حضور و غیاب در شرکت‌ها این امکان را به افراد آن سازمان می‌دهد که در هر زمان و مکان از وضعیت ورود و خروج و مرخصی خود مطلع شوند و برای روزهای آتی خود برنامه مشخص داشته باشند.

۸)پیشگیری از خطای انسانی

استفاده از روش های سنتی و قدیمی مشکلات و خطاهای زیادی را به دنبال دارد و درصد خطای انسانی در این روش‌ها بسیار بالا می‌باشد. استفاده از دستگاه‌های پیشرفته درصد خطای انسانی را به شدت کاهش می‌دهد و موجب افزایش اطمینان  بین کارمندان و کارفرما ها در سازمان‌های مختلف میگردد.

۹) قابلیت اتصال با گوشی‌های هوشمند

 با استفاده از نرم افزار های مربوطه نرم افزارهای کنترل ورود خروج این امکان را به افراد در یک سازمان اعم از کارمندان و کارفرما می‌دهد که بتوانند در هر مکان یا زمان با گوشی‌های هوشمند خود به سیستم ثبت ورود خروج متصل شوند و فعالیت های خود و دیگران را زیر نظر بگیرند و که همین امر موجب ایجاد نظم و یکپارچگی در سازمان‌ها میگردد.

 ۱۰)رعایت پروتکل های بهداشتی

 با توجه به شرایط کنونی که در دنیا و کشورمان بخاطر شیوع بیماری کرونا پیش آمده است، استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های پیشرفته برای ثبت و کنترل دقیق ورود و خروج افراد در ادارت و سازمان‌ها به موضوع قابل توجهی تبدیل شده است، حال با توجه به شرایط پیش آمده مدیران در صدد استفاده از دستگاهی برای ثبت ورود خروج افراد هستند، که کمترین تماس بین پرسنل ایجاد شود. به  این منظور دستگاه‌های  زیادی وجود دارد، که با توجه به نوع سازمان مورد نظر نوع سیستم مورد نیاز نیز متغیر است. هر مجموعه می‌تواند بسته به نیاز و فعالیت خود یکی از انواع سیستم‌های کنترل تردد که شامل: دستگاه حضور و غیاب کارتی، اثر انگشتی، تشخیص چهره، رمزی و … می‌باشد را استفاده کنند. یکی از جدیدترین دستگاه کنترل تردد که امروزه مورد استقبال سازمان‌ها قرار گرفته است، دستگاه تشخیص چهره می‌باشد. علاوه بر رعایت کنترل بهداشتی که مهم‌ترین مسئله در دنیای امروز است مزیت‌های فراوان دیگری نیز دارد که عبارتند از:

  •  سرعت بالا و شناسایی آسان در تشخیص چهره افراد
  •  طول عمر بالای دستگاه
  • امنیت بالای دستگاه ورود خروج در تشخیص چهره افراد

کلام آخر

با توجه مطالب گفته شده می‌توان گفت که خرید و استفاده از دستگاه های ورود خروج علاوه بر سازمان های و مجموعه های بزرگ برای کسب و کار های کوچک نیز لازم است و موجب افزایش سود دهی و بهروری در سازمان‌ها می‌شود. همچنین با ایجاد اعتماد بین کارمند و کارفرما منجر به افزایش رضایت پرسنل و مدیران از محیط کار و در نتیجه موجب به پیشرفت مجموعه میگردد.

https://tigerteco.com/blog/attend/10-advantages-of-using-the-attendance-device/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021885*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش