اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103306145719051

صندوق درآمد ثابت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کد: 140103306145719051

https://bit.ly/3n8j28d

، (اخبار رسمی): اگر از عده بسیاری از افراد که تا به امروز اقدام به سرمایه گذاری نکرده‌اند و اطلاعات کمی در مورد زمینه‌های سرمایه گذاری موجود دارند بپرسیم که ازسرمایه گذاری خودوابزار سرمایه گذاری که انتخاب کرده‌اند چه توقعی دارند در پاسخ به دو ویژگی اصلی اشاره خواهند کرد؛ این دوویژگی کم ریسک بودن و بازدهی مناسب است

صندوق درآمد ثابت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
صندوق درآمد ثابت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شاید در نگاه اول تصور کنیم که این خواسته زیادی است و توقع افراد سرمایه گذار که به این سوال به این شکل پاسخ داده‌اند زیاد است. اما باید گفت که به هیچ وجه این‌طور نیست و با حضور ابزار نوین مالی به نام صندوق درآمدثابت می‌توان به راحتی هم سرمایه گذاری کم ریسک داشت و هم بازدهی مناسبی را از سرمایه گذاری انجام شده به دست آورد.

ولی آیا ممکن است یک صندوق از انواع صندوق‌های سرمایه گذاری https://kiandigital.com/fund  به نام صندوق درآمدثابت بتواند این دو مزیت مهم در سرمایه گذاری را داشته باشد؟ این صندوق از چه ساختار و ویژگی‌هایی برخوردار است که می‌تواند تا این اندازه پویا عمل کند؟ در ادامه قصد داریم به این سوالات مهم پاسخ دهیم و مزایای این صندوق را برشماریم.

ساختار صندوق درآمدثابت این که ابزاری نوین در حوزه مالی داشته باشیم که ضمن پویایی بتواند از حال و اوضاع بازار نهایت استفاده را ببرد و از ویژگی کم ریسک بودن هم بهره‌مند باشد، برای بسیاری از سرمایه گذارانی که روحیه ریسک گریز دارند یک فرصت به حساب می‌آید. ساختار صندوق درآمدثابت https://kiandigital.com/kian_fixedincome_fund را می‌توان از توضیح سبد آن شروع کرد. این صندوق سبدی متشکل از اوراقه قرضه و سپرده‌های بانکی دارد و همچنین مقدار بسیار کمی سهام منتخب. به طور معمول 70 تا 90 درصد سبد صندوق درآمدثابت از اوراق و سپرده تشکیل شده است و باقی آن از سهام. دلیل اصلی پویایی و ثبات این صندوق هم در همین ساختار منحصر به فرد آن است. اما بهتر است برای نتیجه‌گیری بهتر، بازه زمانی سرمایه گذاری خود را چه مدت در نظر بگیریم؟

بازه زمانی مناسب سرمایه گذاری به طور معمول برای افرادی که می‌خواهند برای اهداف بلندمدت مانند اندوخته‌ای سودآور برای دوران بازنشستگی، خرید خودرو یا خانه سرمایه گذاری کنند، پیشنهاد می‌شود که با در نظر گرفتن بازه زمانی 3 تا 5 سال از این صندوق استفاده کنند. البته گفتنی است که ورود به هر کدام از زمینه‌های سرمایه گذاری https://kiandigital.com/investment  موجود و نتیجه‌گیری از آن نیازمند در نظر گرفتن بازه زمانی بلندمدت است. البته که انتخاب نوع صندوق درآمدثابت می‌تواند در کیفیت گذر از مسیر سرمایه گذاری تاثیرگذار باشد.

انتخاب بهترین صندوق درآمدثابت حال که متوجه شدیم ساختار و نوع کارکرد صندوق درآمدثابت به چه شکل است و برای چه کسانی و با چه بازه زمانی سرمایه گذاری مناسب است نوبت به این نکته مهم می‌رسد که از میان صندوق‌های درآمد ثابت بهترین  آن‌ها را برای شروع یک سرمایه گذاری موفق انتخاب کنیم. بهترین صندوق درآمدثابت باید دارای یک کارنامه موفق باشد. برای مثال می‌توان به صندوق درآمد ثابت کیان اشاره کرد که با سابقه‌ 5 سال و 6 ماه از شروع فعالیتش حدود 250 درصد بازدهی داشته و در یک سال گذشته هم بیش از 22 درصد عایدی برای سرمایه گذاران خود داشته است. دقت داشته باشیم که این میزان سودآوری به ویژه در یک سال اخیر در شرایطی بوده است که تمام بازارهای سرمایه در اوضاع مساعدی نبوده‌اند؛ بنابراین می‌توان گفت که صندوق درآمدثابت کیان با توجه به ریسک کم آن تا حدودی محافظ سرمایه ما بوده است. حالا که به انتخاب صندوق درآمدثابت برای شروع سرمایه گذاری اشاره کردیم، بهتر است به برشماری ویژگی‌های این صندوق بپردازیم و با ابعاد آن آشنا شویم.

شفافیت در سرمایه گذاری این که نتوانیم اتفاقات و عملکرد مسیر سرمایه گذاری را ببینیم باعث می‌شود تا بی‌اعتماد شویم و در مقابل سرمایه گذاری در ابزار سنتی که در نشان دادن فعالیت‌هایش ضعیف است، تمایل نشان می‌دهیم که البته این یک واکنش طبیعی است. صندوق درآمد ثابت کیان به عنوان ابزار مالی نوین با انتشار عملکرد روزانه خود در صفحه رسمی اینترنتی خود و همچنین در وبسایت‌های رسمی مانند TSETMC به انتشار آخرین تغییرات خود می‌پردازد. این صندوق درآمد ثابت به عنوان یک صندوق ETF و قابل معامله دارای مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار است و تحت نظارت این سازمان قرار دارد. از طرف دیگر، مجوز دیگری برای فعالیت قانونی خود در فضای مجازی از طرف مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه (مکنا) دارد. می‌توان گفت که با این میزان نظارت، انتظار شفافیت در سرمایه گذاری از این ابزار نوین مالی به جا است.

نقدشوندگی یک‌روزه در بازارهای سرمایه گذاری متنوعی ممکن است بازدهی بالایی را تجربه کنیم اما شرایط تورمی و نبود نقدشوندگی مناسب در بازه زمانی که می‌خواهیم سرمایه‌مان را به پول نقد تبدیل کنیم، باعث می‌شود به اهداف مالی‌مان نرسیم. نقدشوندگی در سرمایه گذاری یکی از وجوه مهم به حساب می‌آید که به طور معمول در اول مسیر به آن توجهی نمی‌شود. اما زمانی که برای انجام کار مهمی نیاز به قسمتی از دارایی سرمایه گذاری شده‌مان پیدا می‌کنیم، متوجه اهمیت این ویژگی می‌شویم. فروش یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق درآمد ثابت کیان به راحتی و در بازه یک روز کاری انجام می‌شود.

برداشت بدون جریمه یکی از نکاتی که در مورد صندوق درآمد ثابت در مقایسه با بانک لازم به ذکر است این است که اگر بخواهیم زودتر از موعدی که در حساب بانکی‌مان تعریف شده به پول‌مان دست بزنیم باید جریمه برداشت زودتر از موعد را بپردازیم. این در حالی است که صندوق درآمد ثابت نه تنها جریمه برداشت ندارد بلکه سود حاصل از مدت زمان سرمایه گذاری را تا همان روز که واحدهای سرمایه گذاری خود را می‌فروشیم محاسبه می‌کند و در ارزش هر واحد سرمایه گذاری‌مان به حساب می‌آورد.  

 

 

 

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]