اطلاعات تماس
  • 028335*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140104156277917387

خرید انواع تیلر و کولتیواتور کاربردی

کد: 140104156277917387

https://bit.ly/3P8iCe3

، (اخبار رسمی): تیلر نمونه کوچک شده تراکتور ات که قادر است تقریباً همه وظایف تراکتور را در ابعاد کوچکتر شامل فعالیت های مربوط به کاشت، داشت و برداشت را انجام دهد.

خرید انواع تیلر و کولتیواتور کاربردی
خرید انواع تیلر و کولتیواتور

تیلر چیست؟

تیلر نمونه کوچک شده تراکتور می باشد که قادر است تقریباً همه وظایف تراکتور را در ابعاد کوچکتر شامل فعالیت‌های مربوط به کاشت، داشت و برداشت را انجام دهد. تیلر می تواند عملیات خاکورزی اولیه مثل شخم زدن، خاکورزی ثانویه مثل روتیواتور زدن، از بین بردن علف های هرز، ایجاد نهر، سمپاشی، مرزکشی، صاف کردن زمین و حمل بار را در ابعاد کوچک انجام دهد.

به دلیل اینکه معمولاً بیشتر باغات و مزارع در ابعاد کوچک هستند و ممکن است تراکتور قادر به حرکت در آنجا نباشد و یا خرید تراکتور مقرون به صرفه نباشد تیلر گزینه مناسبی برای استفاده می باشد.از طرف دیگر تیلرها به دلیل سبک بودن نسبت به تراکتور هنگام حرکت فشار کمتری به خاک وارد می‌کنند و کمتر باعث فشرده شده خاک می@شوند.

برای خرید محصول چمن زن آلکو 119618 کلیک کنید.

تفاوت تیلر و کولتیواتور چیست؟

تیلر تراکتور دوچرخی است که بیشتر با موتورهای دیزلی از 8 تا 14 اسب بخار تولید می شود و معمولاً در زمین های شالیزاری مورد استفاده قرار می گیرد. کولتیواتور یا کلتیواتور نیز از خانواده تیلر می باشد که معمولاً نسبت به تیلر دارای قدرت کمتر و ابعاد کوچکتری می باشد و به دلیل شباهت زیاد به تیلر به آن تیلر کولتیواتور نیز گفته می شود و با دو نوع موتور بنزینی از 5 الی 9 اسب بخار و موتور دیزلی از 5 الی 12 اسب بخار تولید می شود و مناسب برای کار در زمین های خشک می باشد.

شخم زدن با تیغه های روتیواتور اصلی ترین وظیفه تیلرها می باشد که در تیلرهای شالیزاری معمولا روتیواتور به پشت دستگاه بسته می شود بدون اینکه چرخ های لاستیکی از جای خود خارج شود ولی در کولتیواتورها چرخ های لاستیکی از جای خود خارج می شود و مجموعه محور و تیغه های کلتیواتور به جای چرخ متصل می شود.این مدل اتصال باعث می شود که کار کردن با کلتیواتورها نسبت به تیلرها سخت تر باشد چون با لرزش بیشتری همراه است.

تراکتور دوچرخ چه فرقی با تیلر شالیزاری دارد؟

تراکتور دوچرخ هایی که در بازار ایران وجود دارند بیشتر ایتالیایی هستند و از لحاظ نحوه کارکرد مشابه تیلر شالیزاری می باشد یعنی برای استفاده از روتیواتور نیازی به خارج کردن چرخ ها نمی باشد و روتیواتور به پشت دستگاه و به شافت خروجی آن بسته می شود. تراکتور دوچرخ تفاوتی که با تیلر دارد این است که به دلیل استفاده از تکنولوژی به روزتر دارای ابعاد کوچکتری است و دارای فرمان متحرک می باشد که دستگاه را قادر می سازد که با اتصال هد دروگر به جای روتیواتور به عنوان دروگر علف،یونجه و غلات نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

تیلرها به دلیل داشتن موتور قوی تر و شاسی محکمتر و آب خنک بودن برای کارهای سنگین تر و مناطق با رطوبت بالا و گرمسیر مناسبتر از تراکتور دوچرخ می باشد.

بهترین کولتیواتورهای موجود در بازار کدامند؟

بهترین مارک کلتیواتورهایی که در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

تیلر کولتیواتور کاما (KAMA)

معروف ترین و شناخته شده ترین برند تیلر کولتیواتور در ایران تیلر کاما می باشد.برند کاما بیشتر با موتورش شناخته می شود که بخاطر معروفیت، موتور آن بر روی کولتیواتورهای شرکت های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برند کاما فقط با موتورهای دیزلی، آن هم بیشتر 7 و 9 اسب در بازار وجود دارد البته با موتور 5.5 اسب کاما و 12 اسب کاما بصورت محدود نیز وارد می شود.بهترین کولتیواتور با برند کاما که در بازار وجود دارد کولتیواتوری است که توسط خود شرکت کاما تولید شده است و علاوه بر موتور کاما از گیربکس شرکت کاما نیز بهره گرفته است و به تیلر کاما- کاما معروف است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 028335*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی