اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 14010503631616066

طی مراسمی باشکوه اهدا شد:‌

نشان قدمت و ثبت برند در خاطرات جمعی یونسکو برای «گروه کیان»

کد: 14010503631616066

https://bit.ly/3cFmCVF

، تهران , (اخبار رسمی): حجه الاسلام و المسلمین رستمیان امام جمعه شهرستان دامغان از حاج علی اکبر کیانپور به عنوان یکی از مفاخر شهرستان دامغان تجلیل کرد.

 از سوی یونسکو به "گروه کیان نوین" اهدا شد
نشان قدمت و ثبت برند در خاطرات جمعی یونسکو برای «گروه کیان»

به گزارش خبرگزاری موج، در ابتدای مراسم حجه الاسلام و المسلمین رستمیان امام جمعه شهرستان دامغان طی سخنانی، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان از حاج علی اکبر کیانپور به عنوان یکی از مفاخر شهرستان دامغان تجلیل کرد.

در ادامه حجت الله ایوبی، مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران گفت: «کمیسیون ملی یونسکوی ایران در جهت حفظ ارزش های فرهنگی و ارج نهادن به فعالیت های مستمر و دامنه دار اقتصادی و ثبت قدمت کسب و کار ها و برند های دارای حسن سابقه تاریخی، سندی تحت عنوان (گواهی قدمت در ثبت خاطرات جمعی) داردکه هدف از اعطای این گواهی ایجاد هویت جهانی و ملی برای کسب و کارها است.»

کسب و کار های معتبری که در طول سالیان متمادی حضور در عرصه کار و کارآفرینی به خلق ارزش مشغول بوده اند و با حضور خود در حافظه اجتماعی مردم حک شده اند.

 ایوبی افزود: این گواهی که اعتبار ویژه ای به برند ها می دهد، فقط به مجموعه هایی تعلق می گیرد که بیش از دو نسل (۴۰ سال) به فعالیت اقتصادی مشغول هستند. ضمنا این گواهی در هر صنعت فقط به یک برند اعطا می شود.

ایوبی یادآور شد: یونسکو سازمانی است که با ثبت توافق نامه های همکاری بین المللی برای تامین امنیت میراث جهانی اقدامات پایدار و مهمی را انجام می دهد.

وی تاکید کرد : بعد از تعلق این گواهی به یک برند باز هم بررسی ها و ارزیابی ها به شکل مستمر هر ۲ سال یک بار انجام می شود تا مخاطبان آن برند مطمئن باشند همواره با کسب و کار معتبر و تایید شده ای در ارتباط هستند.

گفتنی است؛ در سال ۱۳۵۰ آقای علی اکبر کیانپور فعالیت گروه کیان را با تراشکاری و قالب‌سازی در صنف فلز تراش و ماشین ساز بنیان‌گذاری کرد. از مهمترین محصولات تولیدی داخل مشابه نمونه ایتالیایی در دهه ۱۳۵۰ خورشیدی می‌توان به یراق و لولا و ریل کشویی با برند "کیانی" اشاره کرد.

در سال ۱۳۷۱ با کوله‌باری بیش از بیست سال فعالیت مستمر و تجربه بالایی که در ساخت انواع قالب‌ها و قطعات فلزی کسب شده بود با ساخت قالب‌های داشبورد پر تیراژترین خودروی وقت (پیکان)، تولید این قطعه به صورت موازی با خط مستقر در ایران خودرو به فناوری بومی و داخلی متکی شد و گروه کیان به طور رسمی وارد صنعت خودرو شد.

از سال ۱۳۷۵ با توجه به رشد نیازمندی‌های خودروسازان، محصولات عایق هم در گروه کیان تولید شد. در سال های آغازین دهه ۱۳۸۰ توسعه سیستم‌ها و زیر ساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هم در دستور کار قرار گرفت، تاجایی که شرکت گروه کیان در میان ۱۰ شرکت دارنده گرید A قرار گرفت.

از آغاز دهه ۱۳۹۰ خورشیدی، در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اتکای هرچه بیشتر صنایع به تولیدات داخلی و نگاه تخصصی به تولید، گروه کیان عمق فعالیت خود را افزایش داد و از سال ۱۳۹۵ با حذف محصولات غیر مرتبط، تمرکز خود را بر تولید محصولات فراهم‌آورنده آرامش از سکوت قرار داده است.

لازم به ذکر است؛ در پایان نشان گواهی قدمت در ثبت خاطرات جمعی یونسکو توسط ایوبی به حاج علی اکبر کیانپور (بنیانگذار گروه ‌کیان) اهدا شد.

بر اساس این گزارش به همین مناسبت مراسمی با حضور دکتر حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران،دکتر یونس شکرخواه، مشاور عالی و مدیر کمیته ارتباطات و رسانه یونسکو، امیر روشن، مدیر ارتباطات و امور مشارکت های یونسکو، مهندس رضا فخر زاده مدیر شبکه های شهرهای یونسکو، مهندس علیرضا بابالو مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه کسب و کار یونسکو و همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه، اعضای شورای اسلامی و شهردار شهرستان دامغان،استاد علی اکبر کیانپور و خانواده محترم ایشان و جمع کثیری از مردم دامغان، در باغ ملی کیانپور دامغان برگزار شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز رویدادهای اخبار رسمی

مرکز رویدادهای اخبار رسمی یکی از دپارتمان های اخبار رسمی است که با هدف انتشار اخبار و وقایع مرتبط با همایش ها، جشنواره ها و رویدادهای مختلف در حوزه های متنوع (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی )در دنیا و ایران ایجاد شده است. در این مرکز تلاش دائمی می شود تا مخاطبان نخستین نیوزوایر ایران(اخبار رسمی) از تحولات و رویدادهای مهم صنایع و حوزه های خدماتی مختلف با خبر باشند .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]