اطلاعات تماس
  • 099009*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105126334819050

شما را استخدام کنیم؟

کد: 140105126334819050

https://bit.ly/3QoD8be

، (اخبار رسمی): به عنوان آخرین توصیه، سعی کنید که مدل کلامی و زبان بدن مصاحبه کننده را تقلید کنید. مثلاً اگر از عبارت من فکر می‌کنم زیاد استفاده می‌کند شما هم در کلام خود او را به همین سبک مورد خطاب قرار دهید و در جملات خود از عباراتی مانند تصور کنید، فکر کنید، تجسم کنید بیشتر استفاده کنید.

 شما را استخدام کنیم؟
استخدام رایگان

با ثبت رزومه در سامانه ملی کار دیگر نگران استخدام نشوید.

چرا باید شما را استخدام کنیم؟
چرا باید شما را استخدام کنم؟ این سوالی است که کارفرما از شما خواهد پرسید.

چون من بهترین فرد برای این شغل هستم. این جوابی است که شما می دهید.

اما آیا این جواب ساده، کارساز است؟ قطعاً خیر.

بین اینکه بگوییم «من بهترین فرد برای این شغل هستم» تا اینکه نشان دهیم «من بهترین فرد برای این شغل هستم» خیلی فاصله است!

اینجاست که باید یاد بگیرید چگونه به کارفرما برتری و قابلیت خود را نشان دهید.

فرقی نمی کند که این اولین مصاحبه شما است یا 41 امین مصاحبه کاری تان! در هر سطحی و سابقه ای باشید در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که اگر چنین سوالی از شما پرسیده شد، چه واکنشی نشان دهید و چه جوابی به کارفرما بدهید که بتوانید یک گام به شغل مورد علاقه تان نزدیک تر شوید.

چرا کارفرما چنین سوالی می پرسد؟
هر سوالی در مصاحبه -حتی عجیب ترین آنها- یک هدفی دارد. اما چرا مدیر منابع انسانی و مسئول گزینش شرکت، این سوال بخصوص را از شما می پرسد؟

قطعاً پرسیدن این سوال بخاطر این نیست که آن ها تنبل هستند یا اینکه به قضاوت و تشخیص خودشان اطمینان ندارند! آنها می خواهند واقعاً می خواهند مطمئن که آیا شما برای آن پست مناسب هستید یا خیر؟

مطمئناً آنها می توانستند رزومه کاری شما را بخوانند، اما آن ها به دنبال مدارک تحصیلی و گواهینامه های شما نیستند! آنها می خواهند که شما چه ارزشی به شرکت شان اضافه خواهید کرد و چه باری از مجموعه را بر دوش خواهید کشید؟ و چگونه در موفقیت و رشد شرکت همکاری خواهید داشت؟
حتی ممکن است آن ها این سوال را از شما بپرسند تا ببینند که شما چگونه می توانید شرایط سخت را کنترل کنید. (این یک مهارت نرم است که کارفرمایان در هر نیرویی که می خواهند استخدام کنند، جستجویش می کنند)

در واقع سوال «چرا باید شما را استخدام کنیم؟» سوالی است که می تواند شما را مورد توجه قرار دهد و می تواند تکلیف کار را برای کارفرما روشن کند، که آیا شما را استخدام کند یا خیر؟ همه اینها به جوابی که می دهید، بستگی دارد.

این سوال می تواند به صورت های دیگری از شما پرسیده شود:

  • شما چه چیزی برای این موقعیت شغلی آورده اید؟
  • چرا شما بهترین گزینه برای این موقعیت شغلی هستید؟
  • چرا شما برای این شغل مناسب هستید؟

چگونه جواب خود را آماده کنیم؟
اگر چه صد در صد نمی توان گفت که در مصاحبه کاری بعدی تان حتماً این سوال از شما پرسیده خواهد شد، اما به طور مشخص این سوال، پرسش مورد علاقه کارفرمایان است و آن ها خیلی دوست دارند که این سوال را از متقاضیان آگهی استخدام بپرسند.
پس شما خودتان را برای این سوال و پرسش آماده کنید تا اگر کارفرما از شما این سوال را پرسید، بتوانید خیلی مسلط به او پاسخ دهید.
برای کمک به شما در تهیه و ارایه بهترین پاسخ، ما مجموعه ای از نکات و ترفندها را برای شما جمع آوری کرده ایم:

1. درباره آن شرکت تحقیق و جستجو کنید.
به سراغ هر منبعی که از شرکت پیدا می کنید بروید. وبسایت شرکت، صفحات اجتماعی آن ها، مطالبی که دیگران درباره آن ها گفته اند، خبرهایی که راجع به آن ها منتشر شده است؛ حتی می توانید کارکنان آن ها را در فضای مجازی پیدا کنید و از آن ها درباره شرکتشان سوال کنید.

بیش تر بخوانید: استخدام مهندس کامپیوتر

2. بر نیازهای کارفرما تمرکز کنید.
همانطور که از سوال بر می آید، وظیفه شما، قانع کردن کارفرما برای این است که شما بهترین نیرو برای این شغل هستید، نه اینکه این موقعیت کاری، بهترین شغل برای شما است.

اساساً شما نیاز دارید که یکی از مشکلاتی که شرکت با آن مواجه است را شناسایی کنید و یک راه حل برای آن ارایه دهید. به عنوان مثال اگر این شرکت با سایر کشورها مانند چین یا عمان همکاری می کند، شما می توانید بر روی ضعف زبان کارکنان تمرکز کنید و نشان دهید که شما یک نیروی متخصصی هستید که خیلی روان به زبان چینی، انگلیسی یا عربی صحبت می کنید و می توانید در این زمینه خیلی به شرکت کمک کنید.

3. برای فروش مهارت های خود برنامه ریزی کنید.
مجدداً آگهی استخدامی شرکت را با دقت بخوانید. آن ها در یک نیروی کار ایده آل دنبال چه چیزی هستند؟ چه چیزی برای رسیدن به آن شغل نیاز است؟
دنبال کلمات و عبارات کلیدی بگردید و یک لیست از آن ها تهیه کنید؛ آن ها را با مهارت ها، سوابق کاری و دستاوردهای خود مطابقت دهید.

4. جواب های روتین و تکراری را فراموش کنید.
یکی از بزرگترین مشکلاتی که می توانید در زمان آماده سازی جواب های خود مرتکب شوید، این است که از جواب های تکراری برای سوالات رایج استفاده کنید.
اگر نتوانید مصاحبه کننده را قانع کنید و او را با جواب های خود تحت تأثیر قرار دهید، چه شخص دیگری می تواند شما را در آن شرکت استخدام کند؟

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 099009*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام