اطلاعات تماس
  • 091202*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105186343219314

راهکارهای رشد مو

کد: 140105186343219314

https://bit.ly/3del59b

، (اخبار رسمی): بسیاری از مردم خواهان موهای قوی و سالم هستند، به خصوص با افزایش سن. با این حال، سرعت رشد و سلامت آن به عوامل زیادی از جمله سن، سلامت کلی، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض محیط، داروها و رژیم غذایی بستگی دارد.

راه کارهای رشد مو
راهکارهای رشد مو

راه کارهای رشد مو : 

اگرچه نمی‌توانید برخی از عوامل مانند سن و ژنتیک را تغییر دهید، یکی از عواملی که احتمالاً کنترل بیشتری روی آن دارید، رژیم غذایی است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در غذا نقش مهمی در چرخه رشد فولیکول‌های مو و گردش سلولی دارند.

ویتامین A:
همه سلول ها برای رشد مو به ویتامین A نیاز دارند. این شامل مو، سریع ترین بافت در حال رشد در بدن انسان است. ویتامین A همچنین به غدد پوست کمک می کند تا ماده ای روغنی به نام سبوم بسازند. سبوم پوست سر را مرطوب می کند و به سلامت مو کمک می کند. رژیم های غذایی با کمبود ویتامین A ممکن است منجر به مشکلات متعددی از جمله ریزش مو شود.

ویتامین B:
یکی از شناخته شده ترین ویتامین ها برای رشد مو، ویتامین B به نام بیوتین است. مطالعات کمبود بیوتین را با ریزش مو در انسان مرتبط می کند.

اگرچه بیوتین به عنوان یک درمان جایگزین برای ریزش مو استفاده می شود، با این حال، کمبود آن بسیار نادر است زیرا به طور طبیعی در طیف وسیعی از غذاها وجود دارد. همچنین اطلاعات کافی در مورد اینکه آیا بیوتین برای رشد مو در افراد سالم موثر است یا خیر وجود دارد.

ویتامین های B به انتقال اکسیژن و مواد مغذی به پوست سر کمک می کنند که به رشد مو کمک می کند. غلات کامل، گوشت، غذاهای دریایی و سبزی های تیره و برگ دار همه منابع خوب ویتامین B هستند همچنین استفاده از شامپوهای شامل ویتامین B  به تحریک رشد مو کمک میکند.

روی:

روی نقش مهمی در رشد و ترمیم بافت مو دارد. همچنین به عملکرد صحیح غدد چربی اطراف فولیکول ها کمک می کند.ریزش مو یکی از علائم شایع کمبود روی است.
صدف یکی از بهترین منابع روی در رژیم غذایی است. این ماده معدنی به حمایت از چرخه رشد و ترمیم مو کمک می کند.

ویتامین سی:
آسیب رادیکال های آزاد می تواند رشد را متوقف کند و باعث پیری موهای شما شود. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که به محافظت در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. علاوه بر این، بدن شما برای ایجاد پروتئینی به نام کلاژن – که بخش مهمی از ساختار مو است – به ویتامین C نیاز دارد. ویتامین C همچنین به جذب آهن، ماده معدنی لازم برای رشد مو، کمک می کند.

ویتامین E:
ویتامین E مانند ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که می تواند از استرس اکسیداتیو جلوگیری کند. دانه های آفتابگردان، بادام، اسفناج و آووکادو همگی منابع خوبی از ویتامین E هستند.

پروتئین:
موهای ما تقریباً به طور کامل از پروتئین ساخته شده است. مصرف پروتئین کافی برای رشد مو مهم است. وگان ها و گیاهخواران باید از طریق مکمل ها یا سایر مواد غذایی به سبک زندگی خود توجه بیشتری داشته باشند و پروتئین بیشتری داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091202*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سلامت و زیبایی