اطلاعات تماس
 • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106256526319075

مهاجرت به انگلستان

کد: 140106256526319075

https://bit.ly/3Bk4zNk

، اصفهان , (اخبار رسمی): در میان کشورهایی که مقصد مهاجران بسیاری قرار می‌گیرد، انگلستان از اقبال بالایی برخوردار است؛ به رغم وجود موانعی که در مسیر مهاجرت به این کشور وجود دارد، مهاجرت تحصیلی، کار و سرمایه‌گذاری به این کشور از میزان قابل توجهی برخوردار است.

مهاجرت به انگلستان
مهاجرت به انگلستان

اقتصاد انگلستان در بازارهای مالی و تجاری و همچنین تولیدی، در وضعیت مساعدی قرار دارد که باعث می‌شود مهاجران زیادی طالب مهاجرت به این کشور باشند؛ براساس آمارهای رسمی دولت بریتانیا، تنها در سال 2019، 612هزار نفر به انگلستان مهاجرت کرده‌اند. با تحلیل‌هایی که بر مبنای آمارهای رسمی صورت گرفته است، اغلب این مهاجرت‌ها برای سرمایه‌گذاری در این کشور و در مرتبۀ دوم برای تحصیل بوده است. رشد اقتصادی بالا، نرخ تورم و بیکاری پایین، فرصت‌های کاری و برخورداری از منافع اجتماعی و مدنی، باعث اقبال گستردۀ مهاجران به این کشور قدرتمند اروپایی شده است.


راه های مهاجرت به انگلستان
دریافت ویزا برای تمام راه های مهاجرت به انگلستان ضرورت دارد؛ تمام ویزاهایی که به مدت بالاتر از 6 ماه برای متقاضیان صادر می‌شود، ویزای مهاجرتی به حساب می‌آیند. نکته‌ای که درمورد تمامی راه های مهاجرت به انگلستان باید در ذهن داشت، دشواری برخی از راه‌ها نسبت به برخی دیگر است. در ادامۀ این مطلب سعی می‌کنیم ابتدا ساده‌ترین راه‌ها را معرفی کنیم و سپس به راه‌های دشوارتر اشاره خواهیم داشت. سهولت و دشواری هر یک از این راه‌ها نسبت به معیارها و مراتبی تعیین می‌شود که برای ارزیابی موقعیت شما توسط مسئولان مهاجرتی انگلستان در سفارت به عمل می‌آید. انواع گزینه‌هایی که برای مهاجرت به انگلیس، پیش روی افراد قرار می‌گیرد: تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج، پناهندگی، کارآفرینی است.

 

بهترین روش مهاجرت به بریتانیا برای من چیست؟
به طور کلی بهترین روش مهاجرت به انگلیس بسته به شرایط هر کسی متفاوت است، اما به نظر می‌رسد بر اساس موقعیت اقتصادی کشور انگلستان، ویزای کاری یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند افراد را به دریافت اقامت دائم از انگلستان نزدیک سازد. مهاجرت با دریافت ویزای کاری بلند مدت بهترین گزینه و روش برای مهاجرت به انگلیس به شمار می‌آید؛ برای دریافت این ویزا باید گام‌های ذیل طی شود:

 •  پیدا کردن شغل؛ از طریق سایت‌ها و پلتفرم‌های پیشنهادات شغلی آنلاین. قبل از اینکه قصد مهاجرت داشته باشید، باید یک شغل یا پیشنهاد کاری در انگلستان داشته باشید تا بتوانید برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید. اشخاصی که به شما کار پیشنهاد می‌کنند، می‌توانند با یک توصیه‌نامه امکان دریافتِ ویزای مبتنی بر حمایت و پشتیبانی را (sponsored- visa) برای شما فراهم کنند؛ بنابراین به دقت مشخصات و امتیازات پیشنهادات شغلی را مورد بررسی قرار دهید و با کارفرمای خود در خصوص دریافت مجوز برای حمایت مالی، مکاتبه کنید.
 •  ویزای مناسب برای شغل مورد نظرتان را بیابید. متناسب با مهارت‌هایی که دارید، پیشینۀ شغلی و فعالیت‌هایتان و مدارک و توصیه‌نامه‌های خود، می‌توانید در انگلستان مشاغل متنوعی را بیابید. برای آن‌که مطمئن شوید بهترین گزینۀ ممکن برای مهاجرت را یافته‌اید، می‌توانید از مشاورانی در این زمینه کمک بگیرد تا شما را در تحلیل بازار نیاز بریتانیا راهنمایی کنند و بهترین گزینۀ مهاجرتی متناسب با شرایط را به شما پیشنهاد دهند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از اقدام برای دریافت ویزا، تمام گزینه‌های ممکن برای دریافت ویزا از انگلستان را بررسی کرده‌اید. تعدادی از رایج‌ترین انواع ویزای کاری عبارتند از: ویزای مبتکر و مخترع، ویزای مشاغل استارت‌آپ، ویزای کارگر ماهر و ویزای ورزشکار بین‌المللی. در انتخاب نوع ویزا باید دقت کنید که آن ویزا مسیری برای اقامت دائم شما در انگلستان فراهم کند.
 •  برای دریافت ویزا درخواست دهید. برای شروع پروسۀ درخواست ویزا، ابتدا تمام مدارک مورد نیاز خود را به سرعت آماده نمایید و تمام جزئیاتی که در سایت سفارت یا راهنمای مشاغل پیشنهادی (Job Offer) ذکر شده است، به دقت انجام دهید. معمولاً از طریق یک دفتر نمایندگی محلی یا سفارت برای درخواست ویزا اقدام می‌شود. روند درخواست ویزا ممکن است در حدود چند هفته یا چند ماه طول بکشد؛ این مدت علاوه بر وقتی که در سفارت ثبت کرده‌اید به نوع ویزایی که درخواست داده‌اید نیز بستگی دارد.
 •  پس از ورود به انگلستان با اقدام به دریافت اقامت نامحدود (ILR) یا اقامت دائم (PR) می‌توانید در انگلستان بمانید. اگر درخواست شما با موفقیت مورد پذیرش قرار گیرد، دفتر نمایندگی مذکور یا سفارت طی یک ایمیل یا نامه، شما را از این قبولی مطلع می‌سازد و سایر اقداماتی را که برای دریافت ویزا باید انجام دهید، برای شما ذکر می‌کند. ویزای شما در پاسپورت‌تان درج می‌شود و برچسبی با عنوان «ویگنیت» (vignette) در آن چسبانده می‌شود که وضعیت مهاجرت شما، مانند نوع ویزایی که دریافت کرده‌اید، اعتبار ویزا و اطلاعاتی مانند آن را نشان می‌دهد. پس از ورورد به بریتانیا، باید مجوز اقامت بیومتریک (BRP) خود را از ادارۀ پست دریافت کنید؛ برای دریافت این مجوز باید از قبل به صورت آنلاین در سایت سفارت درخواست داده باشید. شما می‌توانید از BRP خود به عنوان مدرک شناسایی و اثبات حق زندگی و کار در بریتانیا در همۀ ادارات دولتی، بانک‌‌ها و موقعیت‌های حقوقی استفاده کنید.


شرایط عمومی برای مهاجرت به انگلیس
از شرایط مهاجرت بدون دریافت ویزای کار به بریتانیا، برخورداری از ثروت بالا و قابل‌توجه خواهد بود. اما از سوی دیگر، اگر استعدادها و مهارت‌ها خاص و بالایی در انجام یک یا چند هنر، ورزش، مطالعات علمی و پژوهشی دارید، نیز ممکن است از شانس نسبتاً خوبی برای دریافت ویزای غیرکاری از انگلستان برخوردار باشید. همچنین مناسبات و ارتباطاتِ خانوادگی در بریتانیا، دولت این کشور را نسبت به صدور ویزای غیرکاری برای شما توجیه می‌نماید.

نمونه‌های این ویزا در انگلستان عبارتند از:

 • ویزای سرمایه‌گذاری
 •  ویزای مربوط به خاندان و تبار (UK Ancestry Visa)
 •  ویزای تحصیلی یا پژوهشی

 اگر حداقل 2 میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری در انگلستان، داشته باشید، می‌توانید ویزای سرمایه‌گذاری را از این کشور دریافت کنید؛ دریافت ویزا از طریق ابداعات و اختراعات، استعدادهای خاص و استارت‌آپ‌ها نیز شامل همین زیرگروه می‌شود. برای دریافت ویزای خاندان یا اجداد، باید اثبات کنید یکی از پدربزرگ یا مادربزرگ شما در انگلستان به دنیا آمده‌اند یا در کشورهای مشترک‌المنافع به سر می‌برده‌اند که از مستعمرات قبلی دولت انگلستان به شمار می‌آید. همچنین می‌توانید با مدارک تحصیلی خود، اغلب با پرداخت هزینه‌های تحصیل و گاهی نیز با دریافت کمک‌هزینه‌ی تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های بریتانیا، برای دریافت ویزای تحصیلی و آکادمیک، تحقیقی یا فرهنگ و هنر، اقدام نمایید. البته باید توجه داشته باشید که اغلب ویزاهای دانشجویی و پژوهشی کوتاه‌مدت هستند.
مهاجرت به انگلیس از طریق پیوستن به اعضای خانواده:

 اگر اعضای خانوادۀ شما در بریتانیا زندگی می‌کنند، می‌توانید برای ملحق شدن به ایشان، به انگلستان مهاجرت کنید؛ بنابراین باید برای دریافت ویزای خانوادگی درخواست دهید:

 • ویزای خانوادگی برای پیوستن به همسر
 • برای پیوستن به والدین
 • برای انتقال کودکان به والدینشان در بریتانیا
 • همچنین انتقال کودکان که به مراقبت طولانی نیاز دارند به بستگانی که در انگلستان زندگی می‌کنند

ویزای خانوادگی معمولاً 2سال و نیم اعتبار دارد، اما بسته به نوع ویزایی که برای شما در این حوزه صادر می‌شود، مدت زمانی اعتبار آن نیز تغییر می‌کند. مثلاً اگر به جای همسر خود، برای پیوستن به نامزد خود در بریتانیا درخواست ویزا دهید، مدت اعتبار ویزای شما در حدود 6 ماه خواهد بود و پس از این مدت باید ویزای خود را تمدید کنید.
دشواری‌های مهاجرت به انگیس:

اگر شغل یا موقعیت شغلی پیشنهادی با حمایت‌های مالی، خانواده‌ای که در انگلستان زندگی کنند، پول کافی یا سرمایۀ کلان و استعداد متمایز و خاص ندارید، مهاجرت به انگلیس می‌تواند بسیار دشوار باشد. با این‌حال بسته به این که اهل چه کشوری هستید، این دشواری اولیه می‌تواند تسهیل گردد. به عنوان مثال، شهروندان کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا می‌توانند راحت‌تر از سایر ملیت‌ها، ویزای بلندمدت از انگلستان دریافت کنند. بهترین موقعیت برای دریافت ویزای بلندمدت انگلستان، شغل و پیشنهاد کار خواهد بود.
دریافت مرخصی نامحدود برای اقامت دائم:

بعد از اینکه به مدت 5 سال با ویزای کاری خود در انگلستان کار کردید، می‎توانید مرخصی نامحدود خود برای اقامت دائم را دریافت کنید. ILR یا همان مجوز مرخصی نامحدود برای ماندن در خاک بریتانیا، به شما این امکان را می‌دهد که بدون محدودیت‌های زمانی و مکانی در بریتانیا زندگی کنید؛ با طی این مرحله و اثبات صلاحیت شما برای دریافت شهروندی بریتانیا می‌توانید پس از چند سال از طریق این مجوز نیز به اقامت دائم دست یابید.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در انگلستان


مزایای مهاجرت به انگلیس
1. نسبت به کشورهای خارج از اعضای اتحادیۀ اروپا/منطقۀ تجاری یورو، از بریتانیا به دیگر کشورها دسترسی راحت‌تری خواهید داشت.
2. بریتانیا از از NHS یا خدمات ملی سلامت، برخودار است و از مزایای مهاجرت به بریتانیا و دریافت اقامت دائم در این کشور این است که از خدمات بهداشتی و سلامتی رایگان بهره‌مند می‌شوید.
3. مدارس دولتی برای ساکنان قانونی در این کشور رایگان است.
4. فرصت‌های بزرگ شغلی و قوانین کار قوی و حمایتگر در این کشور باعث جذب نیروهای کار بسیاری به موقعیت‌های شغلی این کشور شده است.

 

معایب مهاجرت به انگلیس
1. به خاطر برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا، هر شخص برای سفر به انگلستان نیاز به ویزای بلند مدت دارد و بنابراین آزادی سفر و جابه‌جایی از کشورهای دیگر به این کشور تا حدودی محدود گشته است.
2. مالیات‌ها در این کشور نسبتاً بالا هستند (البته به این نیز بستگی دارد که از کدام کشور به انگلستان مهاجرت کرده‌اید)؛ در ضمن با پرداخت این مالیات‌ها مطمئن می‌شوید که از خدمات عمومی و اجتماعی در این کشور بهره‌مند می‌شود، نظیر خدمات بهداشتی و سلامت رایگان.
3. زندگی در لندن یکی از پرهزینه‌ترین زندگی‌های ممکن در سراسر اروپا خواهد بود، چرا که هزینه مهاجرت به انگلیس در کنار هزینه‌های غذا، حمل‌ونقل، مسکن و غیره در این شهر بزرگ و تاریخی بسیار بالاست.
4. یکی دیگر از معایب مهاجرت به انگلیس نیز این است که برای دریافت اقامت دائم در این کشور باید به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید.


هزینه های معمول زندگی در انگلستان
هنگام ورود به بریتانیا، باید حداقل 1270 پوند داشته باشید؛ چرا که تا زمانی که شروع به کار کنید باید هزینه‌های مختلف زندگی خود را تأمین نمایید. هزینه مهاجرت به انگلیس نیز بستگی به این دارد که اهل کدام کشور هستید: بستگی به ارزش پول ملی‌تان، نرخ ارزشِ پوند نسبت به پول کشورتان و فاصله‌تان نسبت به بریتانیا دارد؛ همچنین نوع ویزایی که برای شما ثبت می‌شود می‌تواند در هزینه‌های سفر و اقامت اولیه‌تان و به طور کلی هزینه مهاجرت به انگلیس برای شما تأثیر داشته باشد. مثلاً ممکن است پیشنهاد شغلی‌ای که دریافت کرده‌اید بخشی از هزینه‌های شما را پوشش دهد و از شما حمایت مالی به عمل آورد. برخی از هزینه‌های ضروری که باید هنگام مهاجرت به انگلیس بپردازید، شامل موارد زیر است:
1. هزینه‌های درخواست ویزا؛ بسته به این‌که پول ملی کشور شما چیست، ارزش پوند و غیره، این هزینه تا حداکثر 1400 پوند انگلستان می‌رسد.
2. هزینۀ اضافی برای مراقبت‌های بهداشتی که در حدود 624 پوند در سال است.
3. بلیط هواپیما که بسته به کشوری که از آن به سمت انگلستان مهاجرت می‌کنید، قیمت آن تغییر خواهد کرد. با این‌حال بنا بر آخرین اطلاعات و آمارها، نرخ بلیط هواپیما به انگلستان، به طور میانگین حداکثر تا 500 پوند خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاههای انگلیس


نکات تکمیلی درباره مهاجرت به انگلیس
درمورد ویزای دانشجویی باید به نکات زیر توجه کنید:
اگر دانشجوی ایرانی متقاضی تحصیل در انگلستان هستید ویزای مناسب برای شما ویزای Tier 4 (عمومی) است. پس از ثبت درخواست در دانشگاه مورد نظر خود و بارگذاری مدارک مورد نیاز، هنگامی که پذیرش خود را دریافت کردید، باید زمان کافی به طی فرآیند دریافت ویزا اختصاص دهید. برای دریافت ویزای درجه 4 بریتانیا، در سایت سفارت ثبت‌نام کنید. باید حداقل 3 تا 6 ماه قبل از شروع دروۀ تحصیلی خود درخواست برای ویزا را ثبت نموده باشید، چون این فرآیند نسبتاً طولانی خواهد بود. برای دریافت ویزای دانشجویی باید در پلتفرم آنلاین تعیین‌شده توسط سفارت انگلستان، درخواست خود را ثبت نمایید، همچنین می‌توانید برای یک مرکز درخواست ویزا در ایران یا خارج از کشور، وقت رزرو کنید. مشخصات بیومتریک خود (یعنی اثر انگشت، تصاویر و غیره) را ضمیمۀ مدارک اداری و دانشگاهی خود خواهید کرد.


هزینه‌های ویزای دانشجویی
برای دریافت ویزای دانشجویی درجۀ 4 از کشور انگلستان، دانشجویان باید هزینه‌ای معادل 348 پوند بپردازند. بسته به موقعیت شما، مقامات و مسئولان بریتانیایی به شما اجازه می‌دهد که این هزینه مهاجرت به انگلیس را در مرکزِ درخواست ویزا در ایران، یا از طریق حوالۀ بانکی، پرداخت کنید. دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای انگلستان، به دریافت بیمه و شمارۀ بیمۀ خدمات بهداشتی و درمانی، نیازی نخواهند داشت.
مدارک مورد نیاز برای حضور در سفارت، درمورد ویزای دانشجویی
برای دریافت ویزای دانشجویی شما باید بتوانید اثبات کنید که در حساب بانکی خود ماهانه، اگر در لندن تحصیل خواهید کرد 1265پوند، و اگر در خارج از لندن تحصیل خواهید کرد 1015 پوند، خواهید داشت. مدرک زبان انگلیسی باید ضمیمۀ مدارکتان باشد با این‌حال صحبت روان و سلیس به زبان انگلیسی در جلسۀ مصاحبه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین دانشجویان، لازم ندارند تا قبل از دریافت ویزا و ورود به انگلستان حساب بانکی در یکی از بانک‌های این کشور حساب بانکی داشته باشند؛ بلکه در صورت دریافت ویزا یک حساب بانکی افتتاح خواهید کرد که دسترسی شما به مقدار پولی را که هر ماه می‌توانید از حساب بردارید، محدود می‌کند.


نکاتی که قبل از مهاجرت باید به خاطر بسپارید
قبل از برنامه‌ریزی برای مهاجرت به بریتانیا، باید چند نکتۀ ضروری را به خاطر داشته باشید:
1. مسکن پیدا کنید؛ قبل از این‌که به سمت انگلستان حرکت کنید درمورد محل سکونت خود باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. اگر می‌توانید، باید قبل از مهاجرت از طریق اپلیکیشن‌ها و سایت‌های یافتن مسکن، در انگلستان آپارتمان، سوئیت یا خانه‌ای بیابید و شرایط آن را بررسی کرده باشید تا پس از ورود به این کشور وقت خود را در املاک و مستغلات تلف نکنید. همچنین برای گشودن حساب بانکی، که در بسیاری از کارها و فعالیت‌ها نیاز می‌شود، به ثبت آدرس محل سکونت خود در انگلستان نیاز دارید.
2. افتتاح حساب بانکی؛ برای انجام بیشتر پرداخت‌ها در انگلستان به حساب بانکی و کارت‌های نقدی نیاز خواهید داشت. برای افتتاح حساب بانکی نیز باید آدرس معتبری از محل سکونت خود داشته باشید. اما اگر این کار را نمی‌توانید انجام دهید، می‌توانید از خدماتی که شرکت‌های واسطۀ پرداخت‌های مالی ارائه می‌دهد، بهره گیرید. برخی نیز از آدرس دوستان یا اعضای خانوادۀ خود استفاده می‌کنند. در هر صورت باید با تحقیق بیشتر خود را برای غلبه بر این مانع آماده کرده باشید.
3. درخواست بیمه؛ قبل از حرکت باید با درخواست بیمه، این مسأله را نیز حل کنید. دریافت شمارۀ بیمه از مهم‌ترین اقدامات برای مهاجرت به انگلیس به حساب می‌آید؛ زیرا شمارۀ بیمۀ ملی (NINO) شما، شمارۀ حسابی خواهد بود که سهم بیمه و مالیات‌های پرداختی‌تان از طریق آن ره‌گیری می‌شود و نباید مشکلی داشته باشد. اگر BRP (مجوز اقامت بیومتریک در پاسپورت) داشته باشید، ممکن است شمارۀ بیمۀ شما قبلاً روی کارت ویزای شما مهر شده باشد، اما در صورتی که در ویزای شما این شمارۀ بیمه ثبت نشده باشد، باید از طریق دفتر نمایندگی، برای دریافت شمارۀ بیمه ثبت درخواست نمایید. اما با این کار پس از ورود به بریتانیا می‌توانید این شماره را دریافت کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید.
4. چگونگی دریافت تابعیت انگلستان را بررسی کنید؛ اگر حداقل 5 سال در بریتانیا زندگی کرده باشید، می‌توانید برای دریافت تابعیت از انگلستان درخواست ثبت کنید. با ‌این‌حال برای اینکه برای دریافت حق شهروندی و تابعیت از دولت انگلستان واجد شرایط باشید، باید از 12‌ماه قبل، در خواست خود را ثبت کنید تا در سامانه‌های اداری و حقوقی، شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد؛ برای این کار نیز باید ILR یا اجازۀ مرخصی دائم خود را ثبت نمایید. علاوه بر این، باید «آزمون زندگی در بریتانیا» را نیز با موفقیت انجام دهید و ثابت کنید که دانش کافی از زبان انگلیسی دارید.

 

خدمات صرافی در لندن برای مهاجرت به انگلستان
در تمامی مراحل، برای پرداخت هزینه‌های مهاجرت و ارسال پوند، به یک واسطۀ مطمئن برای حواله پوند و مبالغ درخواست‌ها، با بهترین قیمت پوند لندن نیاز پیدا می‌کنید. صرافی برتر می‌تواند درمورد مهاجرت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در انگلستان انجام می‌گیرد، مشاوره‌های تخصصی و تحلیلی را در اختیار شمار قرار دهد تا به بهترین نحو سرمایه‌های خود را در بازار یا منابع بانکی و مالی مدیریت نمایید. همچنین مهاجران می‌توانند برای مسائل حقوقی و اداری خود از صرافی برتر در حوزۀ مهاجرت و فعالیت در انگلستان، مشاوره دریافت کنند. صرافی برتر با فعالیت کاملاً شفاف و قانونی این امکان را برای مهاجران و خانواده‌های آن‌ها فراهم می‌کنند که چه قبل از انجام مهاجرت و چه پس از آن، حواله‌های خود را به انگلستان فرستاده و هزینه‌های جاری را پرداخت نمایند.
مهاجرین با ویزای دانشجویی نیز برای پرداخت شهریۀ دانشگاه می‌توانند از طریق صرافی برتر اقدام نمایند. همچنین برای پرداخت‌های مختلف شرکت استارت‌آپ خود می‌توانید از خدمات صرافی برتر بهره بگیرید یا در این زمینه از تحلیل‌های مجرب و مشاوره‌های تخصصی این مرکز استفاده نمایید. صرافی برتر در زمینۀ پرداخت مالیات‌ها، خدمات حسابداری و مالی، افتتاح حساب بانکی و تأمین منابع لازم برای مهاجران، خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مارکتینگ آداس

مسیر موفقیت کسب و کار شما از آداس میگذرد! این یک شعار نیست، بلکه پیشنهادی است که از یک تیم خلاق و توانمند به شما ارائه میشود.تیم متخصصی که سال هاست با چالش های واقعی دنیای کسب و کار روبه رو شده است و در یافتن خلاقانه ترین و بهترین راه حل ها تخصص دارد.

اطلاعات تماس
 • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه