اطلاعات تماس
  • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140112037176622033
در دسترس نیست

گوگل دیسکاور (Google Discover) چیست و چگونه باعث افزایش ترافیک می شود؟

کد: 140112037176622033

، (اخبار رسمی): اگر می‌خواهید وب سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود، باید بدانید که عوامل زیادی فراتر از صفحات نتایج جستجو و SEM وجود دارد.

گوگل دیسکاور (Google Discover) چیست و چگونه باعث افزایش ترافیک می شود؟
گوگل دیسکاور (Google Discover) چیست و چگونه باعث افزایش ترافیک می شود؟

امروز قصد داریم در مورد گزینه‌ای صحبت کنیم که ممکن است تا به حال نادیده گرفته باشید: گوگل دیسکاور (Google Discover).

تبلیغات گوگل دیسکاور و دیسکاوری می‌توانند منبع بسیار مفیدی برای بازدیدهای باکیفیت باشند. آنها محتوای شخصی‌سازی شده‌ای به کاربران ارائه می‌دهند و شامل برخی از ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

گوگل دیسکاور چیست؟

گوگل دیسکاور یک فید خبری است که توسط Google گردآوری شده و محتوای متناسب با سلیقه، جستجوهای قبلی و علایق شما را نمایش می‌دهد. در واقع می‌توانید بگویید که شبیه به فید رسانه‌های اجتماعی است، البته بدون هیچ محتوایی از مخاطبین شما!

بیشتر بخوانید: 6 روش اصلی در پرفورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملکردی

اخبار گوگل دیسکاور در نسخه موبایل جستجوگر گوگل، درست زیر موتور جستجو ظاهر می‌شود. می‌توانید با استفاده از دکمه‌هایی که زیر هر خبر ظاهر می‌شوند، محتوا را با علایق خود تطبیق داده تا به Google بگویید آیا می‌خواهید این نوع اخبار به شما بیشتر نشان داده شود یا خیر؟!

لازم به توضیح است که محتوایی که در گوگل دیسکاور نمایش داده می‌شود به هیچ سؤال کاربری مربوط نمی‌شود (همانطور که در مورد نتایج نشان داده شده در جستجوی گوگل وجود خواهد داشت)، بلکه بر اساس آنچه سیستم‌های خودکار Google آن را مورد علاقه کاربر می‌دانند، درنظر گرفته می‌شود.

همچنین مهم است که این ابزار را با Google News اشتباه نگیرید. اگرچه هر دو نوعی محتوای بالقوه جالبی را برای کاربر در قالب فید نشان می‌دهند، اما Google News بر موضوعات جاری تمرکز داشته (محتوای منتشر شده جدید یا حداکثر چند روز پیش)، در حالی که گوگل دیسکاور می‌تواند محتوای بسیار قدیمی‌تر اما مرتبط را نشان دهد.

نحوه تنظیم گوگل دیسکاور

برای شروع استفاده از گوگل دیسکاور، ابتدا لازم است از برنامه Google در تلفن همراه یا از ویجت Google در دسکتاپ تلفن همراه خود (G در سمت چپ کادر جستجو) وارد شوید. پس از آن، می‌توانید گزینه‌های مختلفی را مشاهده کنید، از جمله:

اطلاعات آب و هوا: می‌توانید اخبار را مخفی کنید، واحدها را تغییر دهید یا کاری کنید که این اطلاعات دوباره نمایش داده نشوند.

موضوعات و فونت‌هایی که دوست ندارید: اگر روی نماد سه نقطه در سمت راست نتایج کلیک کنید، می‌توانید در منوی کشویی «Dislike» و موضوع مورد نظر را علامت بزنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید که آیا به رسانه‌ای که در آن اخبار ظاهر می‌شود، علاقه‌مند هستید یا خیر؟

فرکانس ظاهر شدن یک موضوع: ممکن است نخواهید به طور کامل مشاهده یک موضوع را متوقف کنید، اما ممکن است بخواهید که کمتر نشان داده شود. یا برعکس، ممکن است بخواهید حتی اخبار بیشتری در رابطه با آن موضوع ببینید یا اخباری برای شما در اولویت باشد. برای تغییر این تنظیم، دکمه‌ای را با یک اهرم و سه موقعیت که در گوشه سمت راست پایین هر کادر خبری ظاهر می‌شود فشار دهید.

موضوعات مورد علاقه‌تان: اگر به بخش More بروید و روی Customize Discover کلیک کنید، می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کرده تا اخبار مربوط به آنها را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید چندین موضوع را که به آنها علاقه ندارید به طور همزمان حذف کنید.

منابع اطلاعاتی که Discover از آن‌ها استفاده می‌کند: در بخش Customize Discover -> More preferences -> Show more -> Sources، می‌توانید به صفحه‌ای برای مدیریت منابعی که Google اطلاعات خود را از آنها دریافت می‌کند، دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، می‌توانید خواندن اطلاعات از جیمیل را برای دریافت اطلاعات در مورد صورتحساب‌ها، رویدادها، پروازها و غیره غیرفعال کنید.

اعلان‌های گوگل دیسکاور: اگر به بخش More بروید و روی Settings -> Search -> Discover کلیک کنید، به تنظیمات خاص Discover دست خواهید یافت. در اینجا می‌توانید اعلان‌های خاص Discover را فعال یا غیرفعال کنید. به عنوان مثال، هشدارهای مربوط به تغییرات آب و هوا، رفت و آمد، زمان‌های توصیه شده حرکت، ورزش و یادآوری موضوع مورد علاقه و موارد دیگر را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات کلیکی چیست؟ + بررسی 4 روش بهینه سازی

چگونه محتوای خود را در گوگل دیسکاور نمایش دهیم؟

در تئوری، هر محتوایی که توسط گوگل ایندکس شده باشد می‌تواند در گوگل دیسکاور نمایش داده شود. برای افزایش احتمال نمایش محتوای خود در فیدهای کاربران، به توصیه‌های زیر توجه داشته باشید.

با توجه به سئوی معنایی، کل وب سایت خود را با تکنیک‌های سئوی داخلی بهینه کنید. در پایان، آنچه برای رتبه‌بندی وب‌سایت شما در جستجوی گوگل جواب می‌دهد، برای نتایج Discover نیز مفید است. نکته کلیدی این است که گوگل بفهمد وب سایت شما در مورد چیست تا بتواند محتوای مرتبط را به کاربران ارائه دهد.

گوگل دیسکاور برای محیط تلفن همراه طراحی شده است، بنابراین اگر می‌خواهید بازدید داشته باشید، ضروری است که محتوای شما با موبایل سازگار باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که بیشتر محتوای نمایش داده شده در این بخش از نوع AMP Friendly هستند.

به صفحات خود عناوینی بدهید که خلاصه‌ای از ماهیت محتوا باشد و از تکنیک‌های کلیک دروغین استفاده نکنید.

محتوای مرتبط با کیفیت بالا ایجاد کنید. این یک نکته کلیدی است؛ Google به محتوای باکیفیتی که برای کاربر ارزش دارد، پاداش می‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که Google Discover محتوای شخصی‌سازی‌شده را برای هر کاربر نشان می‌دهد، ضروری است که محتوا برای شخصیت خریدار شما معنادار باشد.

اخبار فعلی و محتوای سئو شده را در برنامه محتوای خود قرار دهید. برخلاف Google News، Google Discover می‌تواند محتوای قدیمی‌تر را نشان دهد، به شرطی که معتقد باشد به کاربران مرتبط است. بنابراین، به نفع شماست که محتوای سئو شده ایجاد کنید و هر از چند گاهی در آن تجدید نظر کرده تا همیشه به روز باشید.

تجزیه و تحلیل کنید که محتوایی که تعامل بیشتری ایجاد می‌کند، هم در خود وب سایت (پرش کمتر، زمان بیشتر در صفحه، نظرات بیشتر) و هم در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و نیز مطمئن شوید که بهینه شده‌اند. به طور کلی، هرچه یک محتوا در ایجاد تعاملات موفق‌تر باشد، احتمال اینکه گوگل آن را در Discover قرار دهد بیشتر است.

تصاویر با کیفیت بالا که کاربران را تشویق به کلیک کردن می‌کند انتخاب کنید. تصاویر باید حداقل 1200 پیکسل عرض داشته باشند، زیرا شانس نمایش در فید گوگل دیسکاور را 5٪ افزایش می‌دهد. همچنین به خاطر داشته باشید که تصاویر برای جلب توجه کاربران و ایجاد کلیک بسیار مهم هستند. به طور معمول، تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند، باید در گوگل دیسکاور نیز کارایی داشته باشند.

همیشه از دستورالعمل‌های گوگل پیروی کنید؛ به ویژه، از اطلاعات گمراه کننده یا اغراق آمیز در سرفصل‌ها و تولید محتوای مبهم و غیره خودداری کنید، زیرا ممکن است گوگل این را تلاشی برای گول زدن کاربران بداند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات گوگل در اصفهان

در نهایت، اگر تصمیم به راه‌اندازی کمپین Discovery Ads دارید، نکات زیر را برای بهبود نتایج در نظر داشته باشید:

مخاطبان بخش ضروری هر سایت هستند: شما باید شخصیت خریدار و مشتریان فعلی خود را به وضوح تعریف کنید، سپس به دنبال کاربرانی مشابه آنها باشید و کمپین‌های Discovery را بر اساس آن مخاطبان برنامه ریزی کنید.

در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید از حذف مخاطب استفاده کنید یا خیر: Discovery Ads به شما امکان می‌دهد مخاطبان را حذف کنید، بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که مشتریان اخیر خود را حذف کنید، مگر اینکه به دنبال ایجاد وفاداری باشید.

از تصاویر با کیفیت خوب استفاده کنید که به جلب توجه کاربر کمک می‌کند: به خاطر داشته باشید که شما در تلاش برای جذب کاربرانی هستید که جستجوی مستقیمی با برند شما انجام نداده‌اند، بنابراین تبلیغ شما باید برجسته باشد.

اگر از تبلیغات Discovery استفاده می‌کنید، استراتژی‌های مناقصه خودکار را اعمال کنید. این تبلیغات فقط با استراتژی‌های مناقصه خودکار کار می‌کنند و به شما امکان می‌دهند بین CPA هدف یا به حداکثر رساندن نرخ تبدیل، یکی را انتخاب کنید. در مورد گزینه اول، گوگل توصیه می‌کند که بودجه روزانه 10 برابر CPA هدف باشد.

آنچه باید در مورد تبلیغات Discovery بدانید!

هر کسب و کاری روش خاص خود را برای تبلیغات دارد. پلتفرم‌ها و تکنیک‌های بازاریابی که استفاده می‌کنید به صنعت شما، مخاطبان هدف و آنچه می‌خواهید به دست آورید بستگی دارد. با این حال، برخی تبلیغات برای اکثر برندها و صنایع بهتر جواب می‌دهند. تبلیغات Discovery از Google یکی از این نمونه تبلیغات است. تبلیغات Discovery که به عنوان یک ابزار بازاریابی در سال 2019 توسط غول موتورهای جستجو راه اندازی شد، می‌تواند به مخاطبان هدف شما کمک کند تا برند شما را پیدا کرده و با آن درگیر شوند. به هر حال، با دسترسی به 3 میلیارد کاربر، بسیاری از کسب و کارها، ارزش پیاده سازی پلت فرم تبلیغاتی در استراتژی‌های بازاریابی خود را درک کرده‌اند.

اما تبلیغات Discovery چگونه کار می‌کنند و آیا ارزش سرمایه گذاری را دارند؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت و بررسی می‌کنیم که چگونه اجرای آنها در استراتژی بازاریابی شما می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا مخاطبان بیشتری را جذب کرده و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کنید. ما همچنین یک راهنمای گام به گام را برای شما بیان کرده تا بتوانید Discovery Ads را راه اندازی و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

تبلیغات Discovery چگونه کار می‌کند؟

امروزه نحوه خرید مردم تغییر کرده است! قبل از عصر تجارت الکترونیک، خریداران تصمیمات خرید خود را بر اساس تجربه شخصی، توصیه‌ها و شهرت شرکت می‌گرفتند. اما در حال حاضر، رسانه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و ویدیوهای آنلاین همگی نقش مهمی در تصمیم گیری‌های مصرف‌کنندگان دارند. در واقع، اکنون بسیاری از خریداران می‌گویند که بیشتر الهام خرید خود را از جستجو در محتوای آنلاین می‌گیرند. این تغییر در عادات مصرف کننده در تبلیغات محبوب گوگل نیز منعکس شده است.

در گذشته، تبلیغات گوگل بر اساس جستجوها و هدف جستجو به کاربران آنلاین نمایش داده می‌شد. به عنوان مثال، اگر عبارت «پاراسل» را از طریق موتور جستجوی Google جستجو می‌کردید، شاهد یک سری تبلیغات برای چترهای ساحلی بودید. این تمرکز بر روی عبارات و کلمات کلیدی جستجو در سال 2019 با راه اندازی کمپین‌های کشف گوگل تغییر کرد. در Discovery Ads، از هوش مصنوعی قدرتمندی برای اطمینان از هدف قرار دادن تبلیغات برای مشتریانی که آماده تعامل با یک نام تجاری هستند، استفاده می‌شود. این هوش مصنوعی پیش‌بینی می‌کند که یک کاربر چه چیزی را می‌تواند جستجو کند و قبل از اینکه زمان لازم برای جستجوی دستی یک محصول را داشته باشد، تبلیغات مرتبط را نشان می‌دهد.

با دسترسی به 3 میلیارد کاربر، می‌توانید از تبلیغات Discovery برای به اشتراک گذاشتن برند خود با مخاطبان مرتبطی استفاده کنید که آماده کشف محصولات جدید و تعامل با شما هستند. هدف بازاریابی شما هرچه که باشد، تبلیغات Google Discovery می‌تواند به معرفی برند شما به افرادی که بیشترین اهمیت را دارند (مخاطبین هدف شما) کمک کند.

مزایای Discovery Ads چیست؟

اگر به دنبال استفاده از یک رسانه مناسب جهت جذب ترافیک به سایت خود هستید، تبلیغات Google Discovery می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این روش همچنین راهی عالی برای دسترسی و ارتباط با مخاطبان جدید یا مشتریان ارزشمند فعلی شماست. تبلیغات Discovery دارای گستره وسیعی هستند و همه پلتفرم‌های Google از جمله YouTube، Watch Next، تبلیغات جیمیل و سایر شبکه‌های اجتماعی را پوشش می‌دهند. همانطور که اشاره کردیم، شما به طور بالقوه می‌توانید به 3 میلیارد کاربر در ماه دست یابید!

تبلیغات از نظر بصری غنی و کاملاً هدفمند هستند، به نمایش نام تجاری یا محصولات شما کمک می‌کنند و با محتوای جذاب و مرتبط توجه مخاطبان هدف شما را به خود جلب می‌کنند. به این ترتیب، دیگر نیازی به تحقیق در مورد مخاطبان هدف خود نخواهید داشت، زیرا هوش مصنوعی گوگل تمام کارهای سخت را برای شما انجام می‌دهد، همچنین پیش بینی می‌کند مشتریان شما چه می‌خواهند و نتایج را به شما نشان می‌دهد.

نحوه تنظیم تبلیغات Google Discovery

حال بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه که باید انجام دهید تا کمپین تبلیغاتی Discovery خود را راه اندازی و اجرا کنید. قبل از شروع به تنظیم تبلیغات خود، مطمئن شوید که چند عنوان و توضیحات را آماده و در اختیار داشته باشید، تا هوش مصنوعی گوگل بتواند بهترین عملکرد را برای تبلیغ شما پیدا کند.

مطمئن شوید که تصاویر بسیار با کیفیت هستند و برای استفاده از موبایل به درستی بهینه شده‌اند. همچنین لازم است انواع پیام‌ها را بر اساس هر چیزی که می‌فروشید بررسی کنید. فعال کردن برچسب گذاری در سراسر سایت و ردیابی نرخ تبدیل آخرین فعالیت‌ها هستند. این موارد اطمینان حاصل می‌کند که تبلیغات شما واجد شرایط تبدیل بوده و به شما کمک می‌کنند تا هر بازدیدی را که به دست می‌آورید پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید: چک لیست سئو، 45 راه برای افزایش ترافیک جستجوی گوگل

کمپین خود را راه اندازی کنید!

قبل از اینکه بتوانید از تبلیغات Google Discovery استفاده کنید، باید وارد حساب Google Ads خود شوید (یا اگر قبلاً از Google Ads استفاده نکرده‌اید یک حساب ایجاد کنید). پس از انجام این کار، روی «Campaigns» در سمت چپ کلیک کنید، سپس روی دکمه Plus کلیک کرده و یک کمپین جدید را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید کمپین خود را راه اندازی کنید.

با انتخاب هدف خود شروع کنید. هدف شما ممکن است فروش، لید، ترافیک وب سایت، آگاهی از برند، ارتقای برنامه، بررسی محصول و برند یا بازدید و تبلیغات محلی از فروشگاه باشد. می‌توانید از این مرحله عبور کنید، پیشنهاد ما این است که آن را درنظر گرفته، زیرا به Google کمک می‌کند بفهمد شما می‌خواهید چه کاری انجام دهید.

در مرحله بعد، انتخاب کنید که آیا می‌خواهید تصویر تکی (Single-Image Ad) یا تبلیغات کاروسل (Carousel Ad) راه‌اندازی کنید، سپس روی ادامه کلیک کنید. در ادامه زبان و هدف خود را انتخاب کرده و در نهایت، بودجه روزانه و استراتژی پیشنهادی خود را تنظیم کنید.

تبلیغات تک تصویری (Single-Image Ad)

اگر در حال طراحی یک تبلیغ تصویری هستید، روی «Ads and Extensions» از پانل سمت چپ کلیک کنید. سپس روی دکمه Plus کلیک کرده تا تبلیغ را انتخاب و سپس تمام اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید. این مرحله شامل موارد زیر است:

  • عنوان
  • شرح
  • تصاویر
  • نام کسب و کار
  • لگو
  • آدرس URL
  • متن دعوت به اقدام

تنظیم تبلیغات کاروسل (Carousel Ad)

اگر در حال طراحی یک تبلیغ کاروسل هستید نیز باید همان کار را انجام دهید با این تفاوت که «discovery carousel ad» را انتخاب کنید.

تنها تفاوت کاروسل با تبلیغات تک تصویری این است که باید بین دو تا ده تصویر با کیفیت بالا، کارت‌های خود را انتخاب کنید. به شکل کارت و الزامات اندازه توجه کنید. همچنین می‌توانید دو URL مختلف را برای تبلیغات کاروسل (یکی برای موبایل و دیگری برای دسکتاپ) انتخاب کنید.

زمان رامپ آپ را فعال کنید!

زمان رام آپ (Ramp-Up Time) به زمانی اطلاق می‌شود که گوگل کاربر هدف شما را شناسایی کرده تا تبلیغ شما بازدهی بیشتری بگیرد و به مخاطبان بزرگتر و مرتبط‌تری نشان داده شود. هنگام تعیین بودجه برای تبلیغات Google Discovery خود باید این را نیز در نظر بگیرید. مطمئن شوید که بودجه کافی برای حداقل دو هفته کنار گذاشته و قبل از انجام هر گونه تغییری در تبلیغ خود منتظر حداقل 40 تبدیل باشید.

از هدف گیری خودکار استفاده کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که هدف گیری خودکار (Automatic Targeting) را انتخاب کرده‌اید تا هوش مصنوعی گوگل بتواند بهترین راه را برای نمایش تبلیغات Discovery شما و یافتن مخاطبان هدف ایده آل به شما ارائه دهد. می‌توانید این کار را با دسترسی به پانل تبلیغات Discovery و انتخاب «Audiences» از منوی پیمایش انجام دهید. سپس «Edit Ad Group Targeting» را انتخاب کرده تا تعیین کنید تا چه اندازه می‌خواهید Google مخاطبان شما را گسترش دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تبلیغات و روابط عمومی | رسانه‌ها