اطلاعات تماس
  • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140112117188322033
در دسترس نیست

10 مورد از بهترین دانشگاه های انگلیس

کد: 140112117188322033

، (اخبار رسمی): در این مقاله، قصد داریم شما را با بهترین دانشگاه های انگلیس آشنا کنیم تا اطلاعاتتان در خصوص اپلای مدارک تحصیلی کامل‌تر باشد.

10 مورد از بهترین دانشگاه های انگلیس
10 مورد از بهترین دانشگاه های انگلیس

در انگلستان، موسسات آموزشی و دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که رنکینگ و رتبه‌های خوب جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. مطابق با آمار و ارقام، دانشگاه آکسفورد در حال حاضر برترین دانشگاه بریتانیا است و جایگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان را برای خود ثبت کرده است. در مجموع، بیش از 90 دانشگاه از بریتانیا و انگلیس در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی حضور دارند. پس با این حساب، دامنه انتخاب شما بسیار گسترده بوده و می‌توانید یکی از برترین دانشگاه‌‌های انگلستان را هدف خود قرار دهید.

اگر قصد شما در آینده نزدیک، مهاجرت به انگلستان با هدف تحصیل است؛ با ما همراه باشید تا اطلاعات بهترین دانشگاه های انگلیس را با شما به اشتراک گذاریم.

1) The University of Warwick

در اعلام رتبه بندی جدید دانشگاه‌های انگلستان، دانشگاه وارویک رتبه دهم دانشگاه‌های این کشور را برای خود حفظ کرده است و در رنکینگ جهانی، موقعیت 62 را دارد. از دلایل اصلی موفقیت این دانشگاه، می‌توان به چشم‌انداز جهانی دانشگاه اشاره داشت که در شاخص‌های رتبه‌بندی اساتید بین‌المللی و دانشجویان بین‌المللی، به نمرات قابل قبولی دست یافته است.

2) University of Bristol

دانشگاه بریستول در رتبه نهم دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد. البته با این وجود، این دانشگاه امسال در رتبه‌بندی جهانی 9 پله سقوط داشته و به رتبه 58 رسیده است. این دانشگاه در تمام شاخص‌های رتبه‌بندی، به ویژه برای شهرت علمی که در آن رتبه 74 را در سطح جهانی دارد، نمرات بالایی کسب کرده است.

3) London School of Economics and Political Science (LSE)

در رتبه هشتم برترین دانشگاه‌های انگلستان، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن قرار دارد. این موسسه آموزشی نسبت به سال گذشته 5 پله سقوط داشته و در رنکینگ 49 جهان قرار گرفته است؛ اما با این حال، جزو معدود موسسات آموزشی برتر انگلیس است که در لیست 50 دانشگاه برتر دنیا نیز قرار دارد. همچنین دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن دارای رتبه هفتم دنیا از نظر تعداد دانشجویان بین‌المللی است که آن را به چند فرهنگی و چند ملیتی‌ترین دانشگاه انگلستان تبدیل کرده است. در میان فهرست بهترین دانشگاه های انگلیس، موسسه آموزشی LSE دارای بیشترین نسبت دانشجویان بین‌المللی به دانشجویان بومی یعنی 70 به 30 است.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در انگلیس + پاسخ به 5 سوال متداول

دانشکده LSE، دارای قدرت مانور بالایی در حوزه‌های حقوق، اقتصاد، تاریخ، فلسفه و سیاست است و هم اکنون 26 درصد از برندگان جایزه نوبل در حوزه اقتصاد، به فارغ التحصیلان و یا افراد وابسته به LSE تعلق دارد. از دیگر نکات حائز اهمیت در خصوص این دانشکده، می‌توان به سخنرانی‌های معتبر چهره‌های برجسته فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی از جمله نلسون ماندلا و جرج سوروس در آن اشاره کرد.

از نظر موقعیت جغرافیایی، این دانشکده در نزدیکی مکان‌های مهمی همچون دادگاه سلطنتی دادگستری، کالج سلطنتی جراحان و موزه انگلیس واقع شده است یعنی جایی در محدوده Clare Market  لندن.

بسیاری از دوره‌های تکمیلی موسسه آموزشی LSE مانند اقتصاد، مدیریت و حقوق، دارای نرخ پذیرش تحصیلی کمتر از 7 درصد از کل متقاضیان پذیرش هستند.

4) King’s College London (KCL)

کینگز کالج لندن، رتبه هفتم بهترین دانشگاه های انگلیس را برای خود ثبت کرده است و با 2 پله صعود، در رنکینگ جهانی رتبه 31 را دارد. KCL در تمام شاخص‌ها، به ویژه شهرت علمی که در بین 50 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می‌شود نمرات قابل توجهی را کسب کرده است.

5) The University of Manchester

دانشگاه منچستر، امسال رتبه ششم بریتانیا را به خود اختصاص داده است و در رتبه بندی جهانی به طور مشترک در رده 27 قرار دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه منچستر، به طور ویژه‌ای مورد توجه کارفرمایان قرار می‌گیرند. این دانشگاه از نظر شاخص شهرت کارفرما، در رتبه 21 جهانی قرار دارد.

6) University of Edinburgh

دانشگاه ادینبورگ با کسب رتبه پنجم در بریتانیا و باقی ماندن بیستمین دانشگاه برتر جهان، تنها موسسه اسکاتلندی در 10 دانشگاه برتر بریتانیا است. این دانشگاه به ویژه به دلیل شهرت علمی و شهرت کارفرما، رتبه های 25 و 31 را در جهان کسب کرده است.

7) UCL (University College London)

موسسه آموزشی یو سی ال، نخستین دانشگاه انگلیسی بود که بدون توجه به نژاد و مذهب دانشجویان، آنها را مورد پذیرش قرار داد. دانشگاه UCL در مرکز لندن (محدوده بلومزبری( Bloomsbury واقع شده است. دانشجویان مقطع کارشناسی، هنگام درخواست برای پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی، باید دارای رزومه تحصیلی و نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی بسیار خوبی باشند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به انگلیس + شرایط 4 نوع مهاجرت

از بین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، رقابتی‌ترین رشته و مدرک تحصیلی در UCL مربوط به رشته کارشناسی علوم در حوزه فلسفه، سیاست و اقتصاد است که فقط 30 متقاضی را برای هر یک ازموقعیت‌های ذکر شده جذب می‌کند. لازم به ذکر است که تقریباً 50 درصد از دانشجویان UCL به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های انگلیس در سال 2022، از خارج از انگلستان آمده و اغلب از سمت قاره آسیا و بخشی نیز از قاره اروپا هستند.

در حال حاضر UCL با دو پله سقوط، در رتبه 10 جهانی قرار دارد. بالاترین امتیاز این دانشگاه را می‌توان در شاخص شهرت دانشگاهی یافت که در رتبه سیزدهم جهان قرار دارد.

8) Imperial College London

کالج امپریال لندن، که بالاترین رتبه را در پایتخت دارد، در جایگاه مدال برنز بریتانیا قرار دارد. این دانشگاه، امسال در سطح جهانی یک رتبه صعود کرده و به مقام هشتم رسیده و البته رتبه نهم را در سطح جهانی از نظر شهرت علمی کسب کرده است.

9) University of Cambridge

طبق معمول، این یک رقابت و نبرد تنگاتنگ بین دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج برای رتبه اول در رتبه بندی بریتانیا است. بار دیگر، کمبریج در رتبه دوم قرار دارد و در رتبه هفتم جهانی جای گرفته است. با این حال، کمبریج بالاترین رتبه دانشگاه در بریتانیا از نظر اعتبار علمی و کارفرمایی را دارد و رتبه دوم جهانی برای این شاخص‌ها را به خودش اختصاص داده است.

University of Oxford (10

امسال نیز دانشگاه آکسفورد در رتبه اول بریتانیا قرار دارد و در رتبه‌بندی جهانی، یک پله سقوط کرده و به رتبه پنجم رسیده است. آکسفورد با کسب نمرات بالا در همه شاخص‌ها، بالاترین رتبه را در بریتانیا از نظر نسبت استاد به دانشجو (مقام هشتم) و استناد به هر دانشکده (مقام 44) در بریتانیا دارد.

خدمات نقل و انتقال ارز دانشجویی در صرافی انگلستان

یکی از مشکلات تحصیل در انگلیس برای دانشجویان ایرانی نقل و انتقال ارز از و به این کشور است. به دلیل تحریم بانک‌های ایرانی در انگلیس، امکان انتقال ارز مستقیم از ایران به انگلیس و یا برعکس وجود ندارد و بنابراین شما باید به دنبال واسطه‌ای معتبر و قانونی باشد تا کار نقل و انتقال دانشجویی را برایتان تسهیل کند.

صرافی انگلستان به عنوان یک صرافی قانونی که در انگلیس، به کمک شما می‌آید و نقش واسطه‌ای را ایفا می‌کند که در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید کار حواله پوند خود را به انجام برسانید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091318*****
[نمایش اطلاعات]