اطلاعات تماس
  • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140112247206619075
در دسترس نیست

افتتاح حساب بانکی در انگلیس (مقاله شماره 2)

کد: 140112247206619075

، اصفهان , (اخبار رسمی): اطلاعات مهم برای افتتاح حساب بانکی در انگلیس

افتتاح حساب بانکی در انگلیس (مقاله شماره 2)
افتتاح حساب بانکی در انگلیس (مقاله شماره 2)

اگر به دنبال افتتاح حساب بانکی در انگلیس هستید، انتخاب نوع حساب شما به شرایط شخصی و آنچه که به دنبال آن هستید بستگی دارد. در مقاله ی قبلی که با موضوع افتتاح حساب بانکی در انگلیس نگارش کردیم، به معرفی انواع حساب‌های بانکی در انگلیس اشاره شده است که پیشنهاد می‌کنیم اگر مایل هستید بیشتر با این موضوع آشنا شوید، حتما مقاله قبل را نیز در اینجا مطالعه نمایید. اما در این بخش، شما را با عوامل مختلفی که باید آنها را در هنگام افتتاح حساب در انگلستان در نظر بگیرید، آنشنا خواهیم کرد. این عوامل عبارت‌اند از:

هزینه‌ها و کارمزد‌ها: بسیاری از حساب‌های بریتانیا بدون کارمزد ماهانه هستند، اما ممکن است هزینه‌های اضافی برای خدمات یا افزونه‌های خاص وجود داشته باشد که قبل از افتتاح حساب و متناسب با نیازهایتان، آن‌ها را برسی نمایید.

دامنه بین المللی: اگر حسابی می‌خواهید که به خوبی با حساب‌ها و خدمات خارج از کشور مرتبط باشد، باید گزینه‌های حساب بین‌المللی و چند ارزی و همچنین خدماتی مانند انتقال پول بین‌المللی را نیز مورد بررسی قرار دهید.

طیف خدمات اجرایی: این مورد می‌تواند از خدمات مرتبط با حساب مانند اعتبار و گزینه‌های وام گرفته تا سایر خدمات مالی از جمله بیمه و سرمایه‌گذاری متغیر باشد.

انعطاف‌پذیری: اگر به دنبال دسترسی آسان و بانکداری 24 ساعته در7 روز هفته هستید، حساب‌های دیجیتال و تلفن همراه در این بخش می‌توانند جزو گزینه‌های مورد برسی شما باشند.

مشوق‌ها: بسیاری از بانک‌ها سعی می‌کنند با ارائه مشوق‌هایی مانند سپرده‌های نقدی یا دوره‌های بدون بهره، مشتریان را جذب کنند، بنابراین برای دیدن موارد موجود، می‌توانید در سایت آن بانک و یا مراجعه حضوری، با این موارد نیز آشنا شوید.

می‌توانید هزینه‌های حساب را از طریق وب ‌سایت Money Advice Service مقایسه کنید، و ابزارهای مقایسه زیادی مانند MoneySuperMarket و Compare the Market نیز وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که ویژگی‌های مختلف حساب جاری را نیز با یکدیگر مقایسه کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به انگلیس + شرایط 4 نوع مهاجرت

نحوه افتتاح حساب بانکی در انگلیس به عنوان یک مهاجر

هنگامی که در انگلستان هستید، می‌توانید یک حساب بانکی در شعبه‌های حقیقی یا آنلاین باز کنید. معمولاً هنگام درخواست افتتاح حساب، به یک آدرس در انگلستان نیاز دارید، مگر اینکه قبلاً با یک ارائه دهنده بین‌المللی که دارای پوشش انگلستان است، همکاری و تاییدیه داشته باشید. بانک‌ها معمولاً از شما می‌خواهند که فرم درخواست را پر کنید و در هنگام درخواست، بررسی اعتبار (مگر اینکه یک حساب اولیه باز کنید) انجام دهید. هر بانک لیستی از اسناد مورد نیاز خود را دارد. برای افتتاح حساب بانکی در انگلیس، باید هویت و آدرس خود را ثابت نمایید.

اکثر بانک ها موارد زیر را برای افتتاح حساب در انگلستان از شما درخواست می کنند:

گذرنامه / شناسنامه با عکس معتبر

قبض آب و برق اخیر (کمتر از سه ماه گذشته)

صورت حساب اخیر بانک یا کارت اعتباری

مدرک تحصیلی در انگلستان (در صورت درخواست برای حساب دانشجویی)

مدرک اشتغال (برخی بانک ها ممکن است این درخواست را داشته باشند)

بسیاری از حساب های بانکی استاندارد در بریتانیا را می توان در عرض 1 یا 2 روز افتتاح کرد.

نحوه افتتاح حساب بانکی در انگلیس از خارج از کشور

برخی از بانک‌های بریتانیا، مانند Barclays و HSBC، حساب‌های بانکی بین‌المللی را ارائه می‌کنند که می‌توان آن‌ها را قبل از مهاجرت به بریتانیا در خارج از کشور باز کرد. فرآیندهای دقیق از بانکی به بانک دیگر متفاوت خواهد بود، اما مدت زمان باز کردن حساب می‌تواند کمی بیشتر از زمانی باشد که در انگلستان، اقدام به باز کردن حساب می‌کنید (گاهی اوقات حدود 10 تا 15 روز). ممکن است بتوانید حساب را به صورت آنلاین باز کنید، در غیر این صورت باید به نزدیک ترین شعبه بانک‌های مورد تایید در محل زندگی خود در کشور مبداء مراجعه نمایید. اسنادی که باید ارائه دهید شامل گذرنامه/شناسنامه، مدرک آدرس و مدرک درآمد است؛ برخی از حساب‌های خارج از کشور نیز به حداقل سپرده ماهانه نیاز دارند. اگر در کشوری غیر اتحادیه اروپا زندگی می کنید، ممکن است نیاز به ارائه اسناد دیگری مانند اطلاعات ویزا نیز داشته باشید.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی دیجیتال 

بسیاری از بانک‌های انگلستان اکنون به شما اجازه می‌دهند تا به صورت آنلاین یا از طریق تلفن هوشمند خود حساب باز کنید. معمولاً باید اسکن آنلاین اسنادی مانند پاسپورت و مدرک نشانی خود را ارائه دهید.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی تجاری 

اگر در حال راه اندازی کسب و کار در انگلستان هستید، می‌توانید بانکداری تجاری را با هر یک از بانک‌های بزرگ راه اندازی کنید. فریلنسرها و تاجران و شرکت‌های انحصاری، معمولاً باید برای همه شرکا یک پاسپورت یا شناسنامه، اثبات آدرس‌های شخصی و همچنین آدرس تجاری معتبر ارائه دهند. شرکت‌های مسئولیت محدود نیز معمولاً نیاز به ارائه شماره ثبت شرکت و جزئیات همه مدیران و گردش مالی تخمینی سالانه دارند.

همه کسانی که در اداره آن تجارت دخیل هستند، معمولاً نیاز به بررسی اعتبار نیز دارند. اکثر بانک‌های انگلستان که خدمات بانکداری تجاری را ارائه می‌کنند، یک مدیر تجاری یا کارمند اختصاصی دارند. آنها معمولاً می‌خواهند با شما ملاقات کنند تا در مورد افتتاح حساب تجاری، اهداف تجاری شما و انتظارات شما از حساب صحبت کنند. ممکن است تشویق شوید که یک طرح تجاری یا پیش‌بینی بودجه برای آن‌ها تهیه کنید تا نگاهی به آن بیندازند. اگر قصد دارید در هر زمانی از بانک درخواست وام کنید، این یک الزام برای شما خواهد بود.

 

چگونه یک حساب برای فرزندان خود باز کنیم؟

کودکان از سن 11 سالگی می‌توانند به طور قانونی حساب بانکی خود را در انگلستان باز کنند (اگرچه برخی از حساب ها حداقل سن بالاتری دارند) اما والدین می‌توانند در هر زمانی برای فرزندان خود حساب باز کنند. بانک‌های مختلف، حساب‌های متفاوتی را با مشخصات سنی متفاوت ارائه می‌دهند و روند و الزامات افتتاح حساب‌ ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، در صورتی که به همراه فرزندتان در بانک حضور داشته باشید و حساب باز کنید، آسان‌تر است، اگرچه در بسیاری از بانک‌ها امکان باز کردن حساب در غیاب کودک نیز وجود دارد، البته تا زمانی که مدارک لازم را به همراه داشته باشید. معمولاً باید برای افتتاح حساب در انگلیس برای فرزندتان، پاسپورت و شناسنامه و مدرک نشانی فرزندتان را ارائه دهید. اگر خودتان در بانک حساب ندارید، معمولاً باید پاسپورت یا شناسنامه و مدرک نشانی خودتان را نیز ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: 5 منبع تامین مالی در انگلستان

اگر درخواست شما برای افتتاح حساب بانکی در بریتانیا رد شد چه باید کرد؟

بانک‌ها در انگلستان می‌توانند به دلایل مختلف از افتتاح حساب امتناع کنند، که رایج‌ترین آن‌ها چک‌های اعتباری ناموفق یا ارائه نکردن شناسه کافی یا مدرک نشانی معتبر است. بانک‌های انگلستان، موظف به ارائه دلایلی برای رد حساب نیستند.

اگر احساس می‌کنید به دلیل قومیت، جنسیت، ناتوانی، سن یا مذهب خود مورد تبعیض قرار گرفته‌اید، می‌توانید به خدمات بازرس مالی شکایت کنید. حل و فصل اختلافات معمولا بین 8 تا 12 هفته طول می‌کشد. اگر از نتیجه گیری که توسط Ombudsman به دست آمده راضی نیستید، می‌توانید پرونده را به دادگاه ببرید، اگرچه معمولاً باید هزینه‌های قانونی این مراحل و پیگیری‌ها را خودتان بپردازید.

خدمات بانکی در انگلستان

مانند بانک‌های بسیاری از کشورها، بانک‌های انگلستان نیز طیف وسیعی از خدمات را فراتر از حساب‌ها، کارت‌های اعتباری، گزینه‌های وام و انتقال پول ارائه می‌کنند. برخی از این خدمات در ادامه برای شما آورده شده که عبارتند از:

طرح های بیمه در انگلستان، شامل حوزه‌هایی مانند بیمه خانه و بیمه خودرو

گزینه‌های سرمایه‌گذاری مانند وجوه، اوراق قرضه و سهام

وام مسکن در انگلستان

برنامه های بازنشستگی در انگلستان

 

مدیریت حساب بانکی خود در انگلیس

هنگامی که یک حساب بانکی در بریتانیا باز می‌کنید، می‌توانید نحوه مدیریت حساب خود را نیز انتخاب نمایید. بانک های انگلستان خدمات خود را به روش های زیر ارائه می دهند:

بانکداری حضوری:  با حدود 20000 شعبه بانکی که در انگلستان فعالیت می کنند، بانک‌ها آماده ارائه خدمات به مشتریانشان هستند و ‌می‌توانید با مراجعه به آنها، از خدماتشان بهره ببرید.

بانکداری آنلاین:  امروزه بیشتر مردم تصمیم می‌گیرند تا نیازهای بانکداری خود را از راه دور انجام دهند. همه بانک‌های بزرگ دارای وب‌ سایت‌هایی هستند که در آن می‌‌توانید به صورت آنلاین به حساب خود دسترسی داشته باشید و پول خود را از طریق این سیستم‌ها مدیریت کنید و در هر زمانی از روز، خدمات بانکی مورد نظر خودتان را انجام دهید.

بانکداری تلفن همراه (موبایل بانک): امروزه می‌توانید با دانلود برنامه‌های بانکی از وب ‌سایت‌های بانک‌ها، از تلفن هوشمند یا دستگاه تلفن همراه خود، مدیریت حسابتان را در دست بگیرید! این برنامه‌ها توسط بانک‌های سنتی و همچنین توسط تعداد فزاینده‌ای از بانک های ارائه می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مارکتینگ آداس

مسیر موفقیت کسب و کار شما از آداس میگذرد! این یک شعار نیست، بلکه پیشنهادی است که از یک تیم خلاق و توانمند به شما ارائه میشود.تیم متخصصی که سال هاست با چالش های واقعی دنیای کسب و کار روبه رو شده است و در یافتن خلاقانه ترین و بهترین راه حل ها تخصص دارد.

اطلاعات تماس
  • 091318*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار