اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140204017345221941
در دسترس نیست

مقایسه کولر گازی و کولر آبی برای خرید کولر گازی

کد: 140204017345221941

، (اخبار رسمی): همانطور که میدانید یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم خانگی که برای هر منزلی نیاز است، کولر گازی یا دستگاه تهویه هوا می‌باشد. دستگاه تهویه هوا در فصل تابستان و زمستان مورد استفاده قرار میگیرد و از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است.

مقایسه کولر گازی و کولر آبی برای خرید کولر گازی
مقایسه کولر گازی و کولر آبی برای خرید کولر گازی

ویژگی های کولر گازی

همانطور که میدانید یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم خانگی که برای هر منزلی نیاز است، کولر گازی یا دستگاه تهویه هوا است. دستگاه تهویه هوا در فصل تابستان و زمستان مورد استفاده قرار میگیرد و از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است. اما در هنگام خرید از فروشگاه کولرنیو این وسیله پرکاربرد باید دقت کنید که علاوه بر سیستم سرمایشی، از سیستم گرمایشی هم برخوردار باشد. همچنین دقت کنید که در هنگام خرید دستگاه تهویه هوا، دستگاه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. ناگفته نماند که داشتن کیفیت بالا و مقرون به صرفه بودن قیمت آن، از دیگر ویژگی های خوب کولر گازی است.

بیشتر کولر های گازی، دارای سه نوع کمپرسور به نام کمپرسور های پیستونی، اسکرال و روتاری می‌باشند. لازم به ذکر است که کمپرسور اسکرال، بسیار کم مصرف تر از سایر کمپرسور ها است. اما اسپیلت یا تهویه هوایی که دارای کمپرسور اسکرال است، قیمت بسیار بالایی نسبت به سایر اسپیلت ها دارد. ناگفته نماند که تهویه هوایی که دارای کمپرسور روتاری است نسبت به تهویه هوای دارای کمپرسور پیستونی انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کند. دستگاه هایی که دارای دو نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند انرژی بسیار کمتری نسبت به تهویه هوا های دارای سیستم سرمایشی مصرف می‌کنند. برای خرید انواع کولر گازی از فروشگاه کولرنیو خریداری کنید.

پس بنابراین در هنگام خرید، بهتر است اسپیلت‌هایی که دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند را انتخاب کنید. زیرا این نوع اسپیلت‌ها بسیار مقرون به صرفه‌تر از سایر اسپیلت‌ها می‌باشند. یکی دیگر از اصلی‌ترین ویژگی های اسپیلت، کم صدا بودن آن است. زیرا با استفاده از تکنولوژی اینورتر در اسپیلت ها هیچگونه صدای ناهنجاری را در محیط ایجاد نمی‌کنند و محیطی پر از آرامش و خنک را برای شما فراهم می‌کنند.

ویژگی های کولر آبی

همانطور که میدانید کولر آبی یا خنک کننده آبی از فرایند تبخیر آب برای خنک کردن محیط استفاده می‌کند. یکی از شاخص ترین ویژگی های کولر آبی این است که باعث کاهش رطوبت هوا نمی‌شود. بنابراین از این نوع کولر ها بیشتر در مناطق خشک و گرم استفاده می‌کنند. ناگفته نماند که از این نوع کولر ها نباید در مناطق شرجی استفاده کرد. همچنین دستگاه خنک کننده آبی میزان انرژی بسیار کمی نسبت به سایر خنک کننده‌ مصرف می‌کند. از دیگر ویژگی های این نوع کولر میتوان به در دسترس بودن آن و کم هزینه بودن آن اشاره کرد. همچنین خنک کننده آبی تاثیر بسیار زیادی در سلامتی بدن انسان دارد. زیرا خشکی هوا باعث خشکی دهان و چشم ها و پوست می‌شود که استفاده از خنک کننده آبی، خشکی هوا را به طور کامل از بین میبرد. ناگفته نماند که قیمت کولر آبی نسبت به سایر کولر ها بسیار پایین تر است. همچنین نصب این نوع کولر ها بسیار آسان و راحت است.

این کولر ها به دلیل قیمت پایین و در دسترس بودن و نصب آسان بسیار پرطرفدار است. همچنین در مناطق مسکونی و تجاری برای خنک و مرطوب کردن هوا میتوانید از کولر آبی استفاده کنید. در ادامه به مقایسه ی کولر های گازی و آبی خواهیم پرداخت.

مقایسه کولر های گازی و آبی

همانطور که گفتیم از کولر های آبی می‌بایست در مناطق خشک و گرم استفاده کنید و از کولر های گازی در مناطق شرجی و مرطوب استفاده کنید. ناگفته نماند که میزان برق مصرفی دستگاه تصفیه هوا نسبت به خنک کننده بادی بسیار بیشتر است. پس بنابراین اگر میخواهید کولری تهیه کنید که میزان برق مصرفی آن کم باشد، خنک کننده آبی بهترین گزینه است. لازم به ذکر است که هزینه خنک کننده آبی نسبت به اسپیلت بسیار پایین است. پس اگر بودجه محدودی دارید بهتر است خنک کننده آبی تهیه کنید. اما اگر کیفیت محصول برای شما در اولویت قرار دارد کولر گازی یا اسپیلت، بهترین انتخاب است. زیرا اسپیلت باعث می‌شود تا هوای تمیز و بدون آلودگی و غبار در خانه جریان داشته باشد. همچنین میزان خنک سازی اسپیلت، چند برابر بیشتر از خنک کننده بادی است.

اگر میخواهید خانه تان خنک باشد و هوای مطبوع و تمیز در آن جریان داشته باشد بهتر است دستگاه تهویه مطبوع را تهیه کنید. زیرا به دلیل وجود فیلتر در دستگاه تهویه مطبوع، هوای تمیز و مطبوعی در محیط خانه جریان پیدا می‌کند. همانطور که میدانید میزان خنک کردن کولر آبی بسیار کمتر از کولر گازی است. زیرا در کولر آبی ابتدا باد خنک به بیرون فرستاده می‌شود و سپس داخل خانه را خنک می‌کند. اما در دستگاه تهویه مطبوع باد خنک مستقیم در محیط خانه جریان دارد. البته ناگفته نماند که در دستگاه تهویه مطبوع میتوانید میزان دما و دور آن را تنظیم کنید اما در خنک کننده آبی چنین امکانی وجود ندارد.

بررسی تفاوت کولر گازی و آبی با توجه به محیط و محل زندگی

همانطور که میدانید کولر گازی و آبی تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. اگر محیط خانه‌تان محدود و کوچک هست بهتر است از دستگاه تهویه مطبوع استفاده کنید. زیرا استفاده از خنک کننده آبی در محیط بسته باعث شرجی شدن هوای محیط می‌شود. همچنین برای جابجایی و نصب راحت تر کولر بهتر است نوع گازی آن را خریداری کنید. زیرا نحوه نصب و جابجایی خنک کننده بادی بسیار سخت تر از دستگاه تهویه مطبوع است. ناگفته نماند که کولر گازی برای افرادی که مستاجر هستند بهترین انتخاب است زیرا به راحتی جابجا شده و نصب می‌شود. لازم به ذکر است که کولر گازی برخلاف کولر آبی به فضای کوچکتری برای نصب احتیاج دارد. به همین دلیل اگر محیط خانه تان کوچک و محدود است دستگاه تهویه مطبوع بهترین گزینه است.

بررسی تفاوت کولر گازی و آبی از نظر صدا

یکی دیگر از مسائلی که باید در خرید کولر به آن توجه کنید صدای آن است. دستگاه تهویه مطبوع نسبت به خنک کننده بادی بسیار کم صداتر است. زیرا پمپ آب و موتور موجود در خنک کننده بادی باعث ایجاد صدا در محیط می‌شود که این صدا آزار دهنده است. همچنین خراب شدن موتور و تسمه در کولر آبی باعث افزایش صدا در محیط می‌شود. پس بنابراین اگر میخواهید کولری بی صدا و با کیفیت تهیه کنید دستگاه تهویه مطبوع بهترین گزینه است. البته ناگفته نماند که در نگهداری دستگاه تهویه مطبوع باید دقت کنید زیرا تعمیر آن هزینه بسیار زیادی دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]