اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140207167517623650
در دسترس نیست

بهترین انواع ایمپلنت دندان که تا به حال چیزی از آن‌ها نشنیده‌اید!

بهترین نوع ایمپلنت دندان: چطور از نو شروع کنیم؟

کد: 140207167517623650

، (اخبار رسمی): قیمت مدل های مختلف ایمپلنت دندان برای بسیاری از افراد عادی گیج‌کننده است. بنابراین چطور باید از میان این همه نوع ایمپلنت، مناسب‌ترین مدل ایمپلنت را بر اساس نیاز و بودجه خود انتخاب کنیم؟ توصیه ما توجه به برند و کشورهای سازنده ایمپلنت و توصیه های متخصص ایمپلنت معنمد شماست.

بهترین نوع ایمپلنت دندان: چطور از نو شروع کنیم؟
بهترین نوع ایمپلنت دندان: چطور از نو شروع کنیم؟

قیمت بهترین نوع ایمپلنت در انتخاب نوع آن تأثیر دارد. از این رو بسیاری از افراد به دنبال ایمپلنت‌های قیمت مناسب هستند، که این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که قصد استفاده از این روش درمانی را دارند. معمولا متقاضیان استفاده از ایمپلنت، اطلاعات کاملی درباره مارک ایمپلنت و بهترین نوع آن‌ها ندارند و دچار سردرگمی می‌شوند. توصیه می‌کنیم برای پاسخ به سوال کدام نوع ایمپلنت بهتر است به متخصصین معتمد خود اعتماد کنید. با این حال، بهترین نوع ایمپلنت در ایران، بر اساس موارد مختلفی از جمله جنس، برند و کشور سازنده تعیین می‌شود. 

در ادامه با انواع ایمپلنت دندان آشنا شده و بهترین برند ایمپلنت بر اساس معیارهای مختلف انتخاب می‌شود.

اهمیت استفاده از بهترین نوع ایمپلنت

ایمپلنت دندان بهترین روشی است که به کمک آن می‌توان دندان‌های از دست رفته را جبران کرد. این روش درمانی نوعی جراحی محسوب شده و باید توسط متخصص با بهترین مواد و نوع ایمپلنت صورت گیرد. در غیر این صورت می‌تواند تأثیر زیادی در نتیجه درمان داشته و خطرات جبران ناپذیری برای سلامت دهان و دندان به همراه داشته باشد.

قیمت بهترین نوع ایمپلنت در انتخاب نوع آن تأثیر دارد. از این رو بسیاری از افراد به دنبال ایمپلنت‌های قیمت مناسب هستند، که این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. برخی از عوارض انتخاب ایمپلنت با کیفیت پایین به صورت زیر هستند:

  • آسیب دیدن عصب‌های دندان و فک
  • ایجاد عفونت در دندان‌ و لثه
  • موفقیت آمیز نبودن جراحی 
  • احساس درد شدید در فک و دندان
  •  ایجاد مشکلات مختلف در بلع و جویدن غذا
  •  تحلیل استخوان فک

معرفی انواع ایمپلنت دندان

بهترین نوع ایمپلنت چیست؟ ایمپلنت‌ها از نظر نحوه چسبیدن به فک متفاوت هستند. سه دسته مهم اندوستیل، ساب پریواستیل و زایگوماتیک وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. پس از مقایسه انواع ایمپلنت می‌توانید برای انتخاب بهترین گزینه تصمیم گیری کنید.

ایمپلنت اندوستیل

این نوع رایج‌تین نوع ایمپلنت است که برای بیمارانی با فک سالم استفاده می‌شود. ایمپلنت به صورت پیج درون فک بیمار قرار گرفته تا دقیقا مشابه با ریشه دندان عمل کند. پس از اتصال ایمپلنت با استخوان فک، اباتمنت بر روی آن قرار گرفته و تاج دندان به آن متصل می‌شود.

ایمپلنت ساب پریواستیل

از این روش به عنوان روش جایگزین برای ایمپلنت اندوستیل استفاده می‌شود. بیمارانی که استخوان کافی برای کاشت ندارند، می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. در این روش ایمپلنت در فک به صورت ثابت در استخوان فک نصب نمی‌شود و در بالای لثه قرار می‌گیرد. تاج ایمپلنت نیز به پایه متصل می‌شود.

ایمپلنت زایگوماتیک

آخرین روشی که برای ایمپلنت دندان استفاده می‌شود، زایگوماتیک است که به عنوان روشی پیچیده و کم کاربرد شناخته می‌شود. افرادی که استخوان فک کافی برای کاشت نداشته باشند، ایمپلنت درون استخوان گونه آن‌ها قرار می‌گیرد. افزایش استخوان و افزایش ریچ ازجمله درمان‌های جانبی هستند که برای این گونه بیماران توصیه می‌شود.

ایمپلنت دیجیتال نیز وجود دارد که در مقابل روش‌های سنتی ایمپلنت در زمان بسیار کم انجام می‌شود. این روش که به آن ایمپلنت یک روزه نیز گفته می‌شود، بدون عمل جراحی انجام می‌شود و هزینه کمتری نیز نسبت به سایر روش‌های سنتی دارد.

ایمپلنت پانچ نیز روشی بدون جراحی است که بدون هرگونه جراحی و خونریزی انجام می‌شود. در این روش به هیچ عنوان لثه برش نمی‌خورد و استخوان فک نیز در مدت زمان کوتاه‌تری جوش به پایه جوش می‌خورد.

ایمپلنت چارچوب راموس روشی دیگر برای کاشت دندان است که در آن پایه در گوشه عقبی استخوان فک و در محل رویش دندان عقل قرار می‌گیرد. پس از کاشت پایه و بهبود بافت آن، خط باریک فلزی قابل مشاهده است که احتمال شکستگی استخوان فک را افزایش می‌دهد.

معتبرترین برند ایمپلنت ‌های روز دنیا

بهترین نوع ایمپلنت مال کجاست؟ انواع ایمپلنت ساخت کشورهای مختلف نیز وجود دارد که بر اساس فناوری جدید ساخته شده و هر کدام دارای مزیت‌های خاص خود هستند. بهترین برندهای ایمپلنت‌ های با کیفیت به صورت زیر هستند:

ایمپلنت سوئیسی اشترامن

اشترامن برندی سوئیسی است که بهترین و باکیفیت‌ترین ایمپلنت در سراسر دنیا شناخته می‌شود. تقریبا تمام ایمپلنت‌هایی که در کشور سوئیس تولید می‌شوند از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برخوردار بوده و با قیمت‌های بسیار بالایی نیز به فروش می‌رسند.

برند زیمر بیومیت

زیمر بیومیت از برندهای آمریکایی با کیفیت در دنیا است که از نظر کیفیت و کارایی مشابه برند اشترامن است. زیمر بیومیت نیز قیمت بالایی دارد و از ایمپلنت‌های گران قیمت محسوب می‌شود.

برند نوبل بیوکر

شرکت آمریکایی دیگری که در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت می‌کند و محصولاتی با کیفیت بالا در بیش از 80 کشور دنیا به فروش می‌رساند.

برند آمریکایی بایوهورایزونز

یکی دیگر از برندهای شناخته شده و باکیفیت آمریکایی است که در میان دندانپزشکان محبوبیت بالایی دارد. این نوع ایمپلنت به سرعت به استخوان فک چسبیده و درمان فرد در مدت زمان کمتری انجام می‌شود. نکته مثبت درباره آن این است که با وجود کیفیت بالا، قیمت مناسبی نیز دارد.

بهترین برندهای ایمپلنت در ایران

در بازار ایران انواع مختلفی از برندهای ایمپلنت موجود است که بیمار می‌تواند با نظر متخصص بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند. پس از بررسی نمونه‌های موجود در بازار می‌توان تصمیم گرفت که کدام ایمپلنت بهتر است؟ علاوه بر برندهایی که در بالا معرفی شد نمونه‌های زیر نیز در بازار ایران موجود هستند. مواردی مثل ایمپلنت ایتالیایی کر، ایمپلنت کره‌ای مگاژن، دیو و سایر ایمپلنت‌های ساخت کشورهای آمریکایی و اروپایی مثلا:

  • ایمپلنت آمریکایی اینترالاک: این برند انواع مختلفی از ایمپلنت ‌های با کیفیت را تولید کرده که با بیماران با شرایط مختلف سازگار هستند. همچنین درصد موفقیت بالایی داشته و عوارض بسیار کمی نیز وجود دارد.
  • ایمپلنت آلمانی زایو: ایمپلنت یک مرحله ای، ایمپلنت دو مرحله‌ ای و ایمپلنت برای استخوان‌های نرم یا سخت با کمک این نوع ایمپلنت امکان پذیر است. با توجه به تکنولوژی این نوع ایمپلنت که میزان تماس پایه و استخوان زیاد است، سرعت جوش خوردن آن با استخوان نیز بالا است.

بد نیست بدانید ایمپلنت ایرانی هم وجود دارد. نمونه‌ای باکیفیت از ایمپلنت های اقتصادی که در داخل کشور و توسط شرکت‌های ایرانی ساخته می‌شود. تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی در کیفیت مواد اولیه و نحوه طراحی و ساخت آن‌هاست. شرکت کیمیا کاشت یکی از شرکت‌های ایرانی معتبر در زمینه تولید ایمپلنت است.

انتخاب بهترین ایمپلنت دندان از نظر مواد به کار رفته

ایمپلنت‌ها از مواد اولیه متفاوتی ساخته می‌شوند که هر کدام مزیت‌های خاص خود را دارند. در راهنمای انتخاب ایمپلنت مناسب آشنایی با مواد اولیه ساخت آن‌ها ضروری است.

ایمپلنت تیتانیوم

تیتانیوم رایج‌ترین ماده اولیه‌ای است که برای ساخت ایمپلنت‌های دندان به کار می‌رود. این ماده سازگاری بالایی با بدن انسان دارد و به خوبی با بافت استخوانی فک پیوند می‌خورد. این نوع ایمپلنت استحکام بسیار بالایی دارد و بسیار سبک و ضدحساسیت است. ایمپلنت‌های تیتانیومی با شیارهایی در سطح آن‌ها ساخته می‌شوند تا به خوبی با بافت استخوان فک درگیر شده و بیشترین میزان چسبندگی و ثبات را داشته باشند. به این نوع ایمپلنت، ایمپلنت ریشه ای شکل نیز گفته می‌شود.

ایمپلنت زیرکونیوم

زیرکونیوم ماده اولیه دیگری است که برای ساخت ایمپلنت‌ها به کار می‌رود. از آنجایی که ممکن است استفاده از تیتانیوم آلرژی‌هایی را برای انسان به همراه داشته باشد، برخی از شرکت‌ها از زیرکونیوم برای ساخت ایمپلنت استفاده می‌کنند. زیرکونیا سرامیک است و مقدار کمی از فلزهای هافنیوم و ایتریم در آن‌ها وجود دارد. این نوع نیز بسیار مقاوم است و به خوبی در استخوان جذب می‌شود.

قیمت بهترین ایمپلنت دندان با توجه به جنس تیتانیوم یا زیرکونیوم آن متفاوت است. حال اینکه کدام نوع ایمپلنت بهتر است، با توجه به شرایط بیمار و تشخیص متخصص دندانپزشکی تعیین می‌شود. عمر و دوام ایمپلنت‌ها نیز با توجه به شرایط بیمار و نوع ایمپلنت انتخابی متفاوت است. استفاده از روکش ایمپلنت نیز برای طبیعی جلوه دادن دندان کاشته شده اهمیت بسیار زیادی دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرجان هاشمی

بلاگر حوزه بهداشت و سلامت دهان و دندان با سابقه همکاری با کلینیک‌های معتبر از جمله: دکتر قریشی drsaeedghorashi.com دکتر خدیوی dralirezakhadivi.com کلینیک ایده‌آل ideal.clinic

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان