اطلاعات تماس
  • 021913*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140207247635123684
در دسترس نیست

تفاوت تستر عطر و ادکلن اورجینال

عطر تستر ها تقلبی هستند؟

کد: 140207247635123684

، (اخبار رسمی): هیچ تستر عطری در جهان بدون جعبه بفروش نمیرسد مگر اینکه تقلبی باشد! عطر و ادکلن استوک یا پرشده یا بدون جعبه = عطر و ادکلن فیک و تقلبی شرکت هایی که در صنعت عطر سازی فعالیت می کنند، پس از تولید کردن عطر هنگامی که قصد فروش عمده عطر دارند به طور معمول به ازای هر ۱۲ عطر یک تستر عطر درون کارتن قرار می دهند

عطر تستر ها تقلبی هستند؟
هیچ تستر عطری در جهان بدون جعبه بفروش نمیرسد مگر اینکه تقلبی باشد!

معمولا بر روی جعبه و شیشه تستر جمله زیر درشت و خوانا دیده میشود: Tester-Not for Sale

یه نکته مهم و خودمونی :

هیچ تستر عطری در جهان بدون جعبه بفروش نمیرسد مگر اینکه تقلبی باشد!

تستر های اورجینال

اگر به فروشگاه‌های عطر سری بزنید فروشنده‌های عطر ادعا خواهند کرد که تستر عطر هیچ تفاوتی با اصل برند آن ندارد و حتی کسانی که از تسترها استفاده کرده‌اند ادعا می‌کنند دوام آن نسبت به عطرهای معمولی بیشتر است. اما این ادعاها تا چه اندازه درست است؟ (این ادعا هم درست است و هم غلط که در ادامه به بررسی آن میپردازیم)

این روزها فروش تستر عطر رایج شده و برخی افراد سودجو نیز از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و ادکلنهای پر شده یا شارژ شده را به قیمتهای گزاف به مشتریان میفروشند. این موضوع در کانالهای تلگرام و پیجهای اینستاگرام بسیار رایج است. استفاده این افراد کاهبردار از بستر این شبکه های اجتماعی به این علت است که معمولا از این طریق قابل پیگیری نیستند.

از این رو تصمیم گرفته ایم که در یک مقاله جامع و مجزا، در مورد تستر عطر اصلی و اورجینال صحبت کنیم و ویژگی های تستر عطر، دلیل ارایه تستر عطر توسط شرکتهای سازنده آن و هر موردی که می تواند در مورد تستر عطر مطرح باشد را با توضیحات جامع شفاف سازی کنیم. همچنین تستر های اصل و تقلبی وجود دارد که با مطالعه این مقاله شما اطلاعات کامل و جامعی در مورد تستر به دست می آورید.

عطر و ادکلن استوک یا پرشده یا بدون جعبه = عطر و ادکلن فیک و تقلبی

تستر عطر چیست؟

شرکت هایی که در صنعت عطر سازی فعالیت می کنند، پس از تولید کردن عطر هنگامی که قصد فروش عمده عطر های خود را دارند به طور معمول به ازای هر ۱۲ عطر (یک جین عطر ) یک تستر عطر و گاها آفر نیز درون کارتن مادر مربوطه قرار می دهند.

معمولا بر روی جعبه و شیشه تستر جمله زیر درشت و خوانا دیده میشود:

Tester-Not for Sale

تا از فروش آن جلوگیری شود؛ تقریبا تمامی تسترها دارای جعبه مقوایی سفید یا جعبه کارتنی قهوه ای رنگ یا سفید رنگ هستند و هیچ تستری بدون جعبه ارایه نمیشود.

این تعریفی ساده و  جامع بود از تستر عطر, ولی همیشه اینگونه نیست و خیلی از شرکتها با همکاری کمپانی های واسط اقدام به تولید تستر ها در حجم بالا میکنند تا برخی از مشتریان که توانایی مالی برای خرید محصول اصلی را ندارند بتوانند از عطر و رایحه این محصولات استفاده کنند و به نوعی تبلیغ کننده این برندها و شرکت ها باشند. حالا به این موضوع میرسیم که همیشه تستر ها از اصل محصول ماندگاری بالاتری ندارند و یا میتوان اینگونه عنوان کرد که یا معادل اصل هستند یا یک level پائین ترند!  این نکته ایست که متاسفانه در کشور ما به غلط جاافتاده و سودجویان با پرکردن تسترها و اضافه کردن مواد غیراستاندارد به آنها باعث شده اند تا ماندگاری تسترهای تقلبی بالاتر باشد و مشتری ها را راضی کنندو فریب دهند.

ترکیب تسترهای عطر یعنی مواد تشکیل دهنده ی عطر هیچ تفاوتی با ترکیب عطرهای اورجینال ندارد و همه مواردی که در ساخت عطر اورجینال به کار رفته است به طور کامل در ساخت تسترها نیز به کار می‌رود و تنها تفاوت این دو، در شکل رسمی بسته بندی عطر است.

در برخی موارد هم شرکت های واسط تولیدکننده تستر دست به اقداماتی جهت جلب رضایت مشتری میزنند و بسته بندی های محصولات تستر را کمی شبیه بسته بندی اصلی میسازند ولی در نهایت کاملا با بسته بندی اصلی تفاوتهای بسیاری دارد, این اقدام نیز باعث میشود تا سودجویانی پیدا شوند و این تستر ها را بجای محصول اصلی بفروش برسانند (با قیمت های بسیار بالا) 

تستر عطر در واقع همان عطر اصلی مربوطه بوده که برای امتحان کردن بوی عطر از سمت شرکت عطر سازی به فروشندگان تحویل داده می شود. ظاهر تستر عطر کاملا مشابه عطر اصلی است. باید تمامی تسترها دارای جعبه مقوایی سفید یا جعبه کارتنی قهوه ای رنگ یا سفید رنگ باشند (بجز مواردی خاص که جعبه مشابه نمونه اصلی است) و هیچ تستری بدون جعبه ارایه نمیشود. معمولا بر روی جعبه و شیشه تستر جمله Not for Sale درج می شود تا از فروش آن جلوگیری شود. برخی تسترها دارای درب و برخی بدون درب هستند. تسترها معمولا فقط در یک سایز تولید میشوند برخلاف عطر اصلی که معمولا در سایزهای مختلف تولید میشود. این در حالی است که تستر های بدون جعبه معمولا در سایزهای گوناگون وجود دارند و این نشان از تقلبی بودن آنهاست. مطمئنا همه ما میدانیم که علت تولید و عرضه تستر ها توسط شرکت های تولید کننده عطر فقط برای تست کردن است نه چیز دیگر . . . البته از طریق سمپل های عطر نیز این امکان فراهم است پس نکته ای که وجود دارد این است که تستر ها نیاز به زیبایی در کارتن و سلفون و . . . نخواهند داشت . هدف فقط تست کردن می باشد . به خاطر همین است که تستر ها اکثرا با جعبه های بسیار معمولی و بدون سلفون و درب بطری و در چاپ غیر تجاری مشاهده می شوند .

در واقع به طور کل عطر با تستر عطر هیچ تفاوتی با هم ندارند چرا که خریدار با استشمام کردن تستر انتظار دارد همان عطر با همان رایحه و ماندگاری و پخش بو را نیز دریافت کند، که برخی از شرکت های عطر سازی همین کار را انجام می دهند اما برخی دیگر گاها مشاهده می شود که نت اولیه تستر را کمی قوی تر می کنند تا مشتری با استشمام کردن تستر نسبت به خرید آن عطر تمایل بیشتری داشته باشد. این مسئله برای هر شرکتی می تواند متفاوت باشد و بستگی به سیاست شرکت مربوطه دارد. البته این موضوع توسط هیچ شرکتی تا به امروز رسما اعلام و پذیرفته نشده.

همانظور که گفتیم تستر در اغلب کشورهای خارجی به دلایل مالیاتی قابل فروش نیست اما در ایران این امر متفاوت است؛ چرا که تستر عطر را نیز به فروش می رسانند و برای آن دلایل مختلفی می توان ارائه کرد که از جمله آن ها می توان به تقاضای زیاد آن، قیمت مناسب و حتی گاها عدم ارائه رایگان آن توسط عمده فروش ها اشاره کرد. ضمنا گول فروشنده های حقه باز و خدانشناس را نخورید . اگر دقت کرده باشید بسیاری از این فروشندگان عطر و ادکلن و لوازم آرایشی بهداشتی، میگویند، تستر که کارتن ندارد ! تستر که درب ندارد !!!!!

از مارکت پلیس ها به هیچ عنوان تستر نخرید!!!!

بسیار دیده شده که افراد سودجو از بستر مارکت پلیسهای بزرگ استفاده میکنند تا تسترهای تقلبی خود را بفروش برسانند و به جرات میتوانم بگویم که تقریبا همه تسترهای ارایه شده در این مارکت پلیسها تقلبی است بنابراین به هیچ عنوان گول نخورید و از این مارکت پلیسها خرید نکنید.

گاها فروشگاه هایی مشاهده می شود که برای به فروش رساندن محصولات خود، از تستر هایی استفاده می کنند که تقلبی بوده و نسبت به عطری که به شما می دهند تفاوتی بسیار دارد. همچنین برخی اوقات نیز دیده می شود که بعضی از فروشگاه ها درون شیشه های اصلی  اسانس بی کیفیت ریخته و آن را به فروش می رسانند و یا درون بطری هایی شبیه به بطری تستر اسانس ریخته و ادعای اصل بودن می کنند و در صورت سوال و جواب شما، می گویند که تستر است و درب و کارتن و … ندارد؛ بله درست است که بعضی تسترها فاقد درب هستند ولی دقت کنید همه آنها جعبه دارند و در بسیاری موارد کالاهای تستر از کیفیت بالایی برخوردار هستند بطوری که فروشنده ها آنها را به عنوان عطر اصلی نه تستر بفروش میرسانند.

سایت سام برگ این تضمین را میدهد که با همکاری مجموعه سام پرفیوم توانسته بستری امن را برای خرید تستر و پرفیوم اصلی برای شما فراهم کند, این نکته رو هم اشاره کنم که سام پرفیوم مستقیما کالاهایش را از کشور ترکیه وارد میکند و همگی تستر و عطر های اورجینال هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021913*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

سلامت و زیبایی | مد و لباس