اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140210087747818027
در دسترس نیست

✔️هزینه زندگی در کانادا در سال2024

✔️هزینه زندگی در کانادا در سال2024

کد: 140210087747818027

، تهران , (اخبار رسمی): اگر قصد اقامت در کشور کانادا را دارید، یکی از اولین سوالاتی که برایتان پیش می‌آید، این است که هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟ به عنوان یک شهروند تازه‌وارد، باید اطلاعات کافی در مورد خرج و مخارج در کانادا را داشته باشید تا تمام هزینه‌های زندگی در کانادا را برآورد کنید و بهتر زندگی را مدیریت نمایید.

✔️هزینه زندگی در کانادا در سال2024
هزینه زندگی در کانادا2024
✔️هزینه زندگی در کانادا در سال2024
هزینه زندگی در کانادا2024
✔️هزینه زندگی در کانادا در سال2024
هزینه زندگی در کانادا2024

هزینه زندگی مقدار پولی است که برای تأمین هزینه‌های اساسی زندگی مانند مسکن، خوراک، استفاده از حمل و نقل عمومی، مراقبت از کودک، مراقبت‌های بهداشتی و مالیات در یک مکان و دوره زمانی خاص مورد نیاز است.

✔️هزینه زندگی در کانادا در سال2024

شرایط زندگی در کانادا2024

اگرچه کانادا شرایط ایده‌آلی را برای زندگی شهروندان فراهم می‌نماید، با این حال ممکن است زندگی در این کشور نیز همانند دیگر کشور های جهان، متقاضیان را با مشکلاتی مواجه نماید. مشکلاتی نظیر:

  • آب و هوای بسیار سرد در اکثر استان‌های کانادا
  • هزینه زندگی بسیار بالا در برخی از شهرها و استان های کانادا
  • هزینه بالای تحصیل در کانادا
  • عدم انگلیسی زبان بودن در برخی از استان‌های کانادا (مونترال، کبک و…)

با این وجود، این کشور به جهت داشتن نقاط قوت بسیار، فراهم نمودن شرایط و رفاه برای افراد و شهروندان و شرایط اقتصادی مناسب، همواره مورد توجه مهاجران سراسر دنیا بوده است.

هزینه مسکن در کانادا2024

یکی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا ، هزینه مسکن و اجاره خانه است. به خصوص اگر به قصد تحصیل و با ویزای تحصیلی کانادا وارد این کشور شده‌اید، شرایط مسکن برای شما پیچیده‌تر است.

در صورت کرایه یک سوئیت (Studio apartment) به عنوان محل اقامت، تقریبا به ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار نیاز دارید.

هزینه کرایه خانه‌ای دو خوابه، بسته به محل اقامت، بین ۱۰۰۰ تا ۲۳۰۰ دلار متغیر است.

هزینه کرایه خانه‌ای سه خوابه نیز، حدودا بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار متغیر است.

هزینه آپارتمان با مالک شخصی نیز بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار است.

همچنین خانه‌های بزرگ ویلایی، که عموما جز گران قیمت‌ترین مسکن‌ها در کانادا هستند، اجاره بهایی بین ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار دارند.

توجه شود که این برآورد هزینه‌ها، شامل اقامت در خانه‌های مرکز شهر کانادا چون تورنتو، ونکوور و مونترال است و در صورت اقامت در مناطق پایین‌تر و حتی در حومه شهر، هزینه‌ها حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

از دیگر هزینه‌هایی که لازم است در هنگام اجاره و یا کرایه خانه در نظر بگیرید، بیمه مستاجر و یا بیمه اجاره‌نامه (برای جبران خسارات غیرمنتظره برای خانه) است؛ که باید به صورت ماهیانه پرداخت نمایید. (که این هزینه برای خانه دو خوابه از ۲۰ دلار شروع می‌شود و تا ۶۰ الی ۷۰ دلار در ماه، افزایش می‌یابد.)

هزینه‌های جانبی مسکن 

هزینه‌های آب و برق و گاز برای خانه از دیگر هزینه‌های مسکن است که:

برای خانه‌های یک خوابه و یا دو خوابه، تقریبا بین ۵۰ تا ۷۰ دلار است.

برای خانه‌های بزرگتر (سه تا چهار خوابه)، هزینه به ۷۰ تا ۱۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

و در نهایت هزینه آب و برق و گاز برای خانه های ویلایی نیز، معادل با ۱۰۰ الی ۴۰۰ دلار است.

هزینه مسکن در شهرهای کانادا2024

گرچه نوع اقامتگاه انتخابی تا حدودی تعیین‌کننده میزان هزینه مسکن در کانادا است، اما قطعا برگزیدن این مسکن‌ها در هر یک از شهرهای این کشور نیز بر روی قیمت اجاره‌خانه تاثیرگذار است.

هزینه خورد و خوراک در کانادا2024

بر آورد هزینه غذا و خورد و خوراک نیز، از دیگر هزینه‌های زندگی در کانادا است که این میزان کاملا برای هر فرد می‌تواند متغیر باشد.

هزینه خوراک برای یک نفر2024

چنانچه فردی به نسبت کم‌غذا هستید و عادت دارید تا هفت روز هفته، غذای خانگی میل نمایید، برآیند هزینه خورد و خوراک برای یک هفته شما، تقریبا بین ۵۰ تا ۶۰ دلار خواهد بود. این در حالی است که فردی با خورد و خوراک بیشتر، حدودا لازم است تا هفته ای ۷۰ الی ۸۰ دلار هزینه نماید.

همچنان توجه نمایید که در صورت صرف غذا در رستوران (یکبار در هفته)، باید حدودا ۱۵ تا ۲۰ دلار هزینه نمایید. این در حالی است که در صورت استفاده از غذای رستوران به مدت ۲ تا ۳ روز در هفته، هزینه‌های شما تقریبا ۳۰ تا ۵۰ دلار افزایش می‌یابد.

هزینه‌های جانبی زندگی در کانادا2024

در صورت عضویت در یک باشگاه ورزشی در کانادا، به هزینه‌ای حدود ۴۰ تا ۶۰ دلار نیاز دارید.

هزینه لازم جهت نوشیدن قهوه به‌صورت روزانه در یک ماه، معادل ۵۰ الی ۱۰۰ دلار است.

همچنین برای تماشای یک فیلم در سینما، مبلغ ۱۲ تا ۲۰ دلار برای شما هزینه دارد.

علاوه بر این، متقاضیان باید در هر ماه بخشی از حقوق خود را صرف پرداخت هزینه‌های بنزین و تعمیر خودرو نمایند. (این هزینه در استان‌های کانادا متفاوت است. به عنوان مثال در تورنتو قیمت هر لیتر بنزین، برابر ۱.۳ دلار و در ونکوور کمی گران‌تر است.)

هزینه پوشاک در کانادا

بخشی از هزینه زندگی در کانادا شامل هزینه‌های مربوط به پوشاک می‌شود که در محاسبه کلی لازم است در نظر گرفته شود.

نوع پوشاکقیمت به دلار کانادا

کفش ورزشی (Adidas، Nice و…)۱۱۵ دلار

کفش چرم رسمی۱۲۵ دلار

شلوار جین (برند Levis و دیگر برندهای مشابه)۷۹ دلار

لباس تابستانی (برند Zara و یا دیگر برندهای مشابه)۶۵ دلار

هزینه‌های دولتی کانادا (مالیات، بیمه و سایر هزینه‌ها)

هزینه‌های دولتی کانادا نیز از دیگر هزینه‌های زندگی در کانادا به شمار می‌رود که افراد ملزم به پرداخت آن هستند.

بر این اساس، متقاضیان کارفرما در کانادا، در پایان هر سال باید هزینه‌ای را به‌عنوان مالیات به دولت پرداخت نمایند، در حالی که این میزان هزینه مالیات برای افراد کارمند نهاد یا شرکت‌های دولتی و خصوصی، از حقوقشان کسر می‌شود.

البته میزان هزینه مالیات بسته به میزان حقوق دریافتی هر فرد متفاوت است. با این حال، حقوق‌هایی با درآمد ۱۰۰ هزار دلار در سال، مستلزم پرداخت ۴۰% مالیات هستند.

متقاضیان برای داشتن و رد بیمه خود نیز باید مبلغی را پرداخت نمایند. البته این میزان هزینه با توجه به نوع بیمه، سن متقاضی، جنسیت، وضعیت جسمانی و… متغیر است و نمی‌توان مبلغ ثابتی را برای این آن مطرح کرد.

هزینه اینترنت در کانادا

از آن جایی که امروزه همه افراد به نوعی برای انجام فعالیت روزانه خود از اینترنت استفاده می‌نمایند، پس هزینه تهیه یک اینترنت پر سرعت نیز، الزامی است و به یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا تبدیل شده است.

به طور کلی هزینه طرح‌های اینترنتی در کانادا از ۵۰ الی ۹۰ دلار آغاز می‌شود و در صورت افزایش امکانات ممکن است به ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار در ماه، افزایش یابد.

هزینه خدمات رفاهی در کانادا

هر یک از استان‌های کانادا در قبال خدمات رفاهی نظیر برق، آب و…، هزینه‌های متفاوتی را از متقاضیان کسر می‌نماید. از بین ۱۰ استان کانادا، انتاریو بیشترین میزان هزینه را برای پرداخت قبض برق دریافت می‌کند.

سکونت و زندگی به‌ صورت فردی، میانگین هزینه‌ی ۱۰۰ دلاری را جهت مصرف آب و فاضلاب دربردارد. در صورتی که این میزان هزینه برای خانواده‌های دو نفره به ۳۰۰ دلار کانادا می‌رسد. خانواده‌های ۴ نفره نیز موظف به پرداخت ۱۹۳۰ دلار کانادا هستند.

هزینه حمل و نقل در کانادا

هزینه مورد نیاز برای حمل و نقل، از دیگر هزینه‌های زندگی در کانادا است. (این هزینه شامل حمل و نقل‌های تحت پوشش سامانه حمل و نقل کانادا همچون اتوبوس، قطار، مترو و … است.)

هزینه تهیه بلیت برای یک نفر، معادل ۳ دلار و ۲۵ سنت است. (البته میزان این هزینه برای دانشجویان، به طور ماهانه برابر با ۴۳.۷۵ دلار است.)

می‌توانید با تهیه بلیت ماهانه با قیمتی متغیر بین ۵۰ تا ۷۰ دلار، هزینه حمل و نقل خود را مدیریت نمایید.

تهیه بلیت نامحدود ماهیانه نیز، برای افرادی که دائما از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌نمایند، یک گزینه مناسب و با صرفه اقتصادی محسوب می‌شود که می‌تواند در مدیریت هزینه زندگی به خصوص در ابتدای مهاجرت به کانادا موثر باشد

سازمان مهاجرتی الهام کیا

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تازه‌های ورزش | مکان‌های ورزشی