اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140303207939225833
در دسترس نیست

هشتمین کنفرانس انرژی های تجدیدپذیر ایران از تاریخ 6 لغایت 7 خرداد ماه برگزار شد

مانا انرژی پاک، موفق به دریافت تندیس جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران شد

کد: 140303207939225833

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت «مانا انرژی پاک» به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده یکپارچه پنل خورشیدی و نیز بنیانگذار تولید زنجیره ارزش فتوولتائیک در ایران، تندیس و لوح تقدیر پنجمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر را دریافت نمود

مانا انرژی پاک، موفق به دریافت تندیس جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران شد
سایت مجموعه صنعتی مانا انرژی پاک در خمین استان مرکزی است

ظرفیت تولید ویفرهای سیلیکونی مجموعه صنعتی مانا انرژی پاک، معادل 1500مگاوات، سلول خورشیدی برابر با 1500 مگاوات و ظرفیت تولید پنل های مانا انرژی پاک 2300 مگاوات است.

هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در حالی به کار خود خاتمه داد که شرکت «مانا انرژی پاک» به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده یکپارچه پنل خورشیدی در ایران و نیز بنیانگذار تولید زنجیره ارزش فتوولتائیک در ایران، مفتخر به دریافت تندیس و لوح تقدیر از پنجمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر شد.

در مراسم اعطای جوایز این دوره از جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران که در حضور جناب آقای دکتر کمانی معاون وزیر نیرو و مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا) برگزار شد، آقای مهندس کمیل محمدی به نمایندگی از شرکت مانا انرژی پاک ،تندیس جایزه ملی را دریافت کردند.

دکتر علی پژوهان مدیرعامل مجموعه مانا انرژی پاک در حاشیه بازدید معاونت وزیر نیرو از غرفه این مجموعه در مرکز همایش های برج میلاد، گفت: شرکت مانا انرژی پاک در نظر دارد زنجیره ارزش صنعت فتوولتائیک را به صورت کامل در ایران توسعه دهد و در این راستا تاکنون اقدامات گسترده‌ای انجام شده است. از جمله پروژه‌های مانا انرژی می‌توان به احداث و بهره‌برداری از بزرگترین واحدهای تولید پنل خورشیدی در مجموع با حداکثر ظرفیت 2300 مگاوات در سال، بهره‌برداری از واحد سلول خورشیدی و اجرای واحدهای سلول خورشیدی فاز 2، دو واحد تولید اینگات و ویفر سیلیکونی، ایجاد اولین واحد تولید فیلم EVA، تولید انواع خمیر فلزات مختلف از جمله نقره در شهرستان خمین استان مرکزی اشاره نمود.

وی همچنین افزود: در کنار توسعه صنعت تجدید‌پذیر و تولید پنل‌های خورشیدی مانا انرژی در استان مرکزی، فاز دوم توسعه این شرکت در منطقه مُکران از دیگر برنامه‌های آتی مانا انرژی است.

دکتر پژوهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در حاشیه هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران گفت: ایجاد شرکت تامین انرژی مانا به منظور سرمایه‌گذاری و احداث نیروگاه‌های خورشیدی از دیگر دستاوردهای این شرکت است. احداث اولین کارخانه خورشیدی با ظرفیت 100 مگاوات و توسعه آن به 140 مگاوات در شهرستان محلات، احداث 24 مگاوات در ابرکوه یزد و نیز برنامه‌ریزی برای احداث 1500 مگاوات نیروگاه خورشیدی از طریق مناقصه ماده 12 ویژه از برنامه‌های پیش روی مجموعه صنعتی مانا انرژی است.

مدیرعامل گروه مانا انرژی پاک در خاتمه در تشریح افق های فعالیت مجموعه خاطرنشان کرد که هدف شرکت، تبدیل شدن به قطب تولید زنجیره ارزش فتوولتائیک منطقه با تکیه بر توان علمی و فنی ایران است.

متن لوح تقدیر اهدایی به مجموعه مانا انرژی پاک

باسمه تعالی

دریافت جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر نشانگر همت والا و تلاش‌های تحسین برانگیز مدیران لایق و کارکنان توانمندی است که در عرصه پیشرفت و توسعه کشور از هیچ همتی دریغ نداشته و با برنامه‌ریزی و اقدامات حرفه‌ای در تامین انرژی پاک و حفاظت موثر از محیط زیست، بستر‌ساز توسعه بلند‌مدت و پایدار ایران می‌شوند. در همین راستا، شرکت مانا انرژی پاک با عنایت به نظر هیأت داوران و تایید شورای سیاست‌گذاری موفق به دریافت تندیس تولید کننده برتر صنعتی و دانش بنیان تجهیزات انرژی خورشیدی(بزرگ مقیاس) در سال 1402-1401 در پنجمین دوره جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران شده است.

این لوح به نشانه قدردانی و به پاس تلاش و اهتمام تقدیم می گردد. پویایی اندیشه و استمرار تلاش در ساخت ایرانی سرسبز و سربلند را آرزومند است.

درباره شرکت مانا انرژی پاک

شرکت مانا انرژی پاک فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت انواع پنل های خورشیدی در سال 1397 آغاز کرده است. محورهای اصلی فعالیت این شرکت تولید یکپارچه زنجیره ارزش فتوولتائیک، اجرای نیروگاه خورشیدی و همچنین تحقیق و توسعه در حوزه تجدیدپذیر است. همچنین این شرکت به عنوان اولین و بزرگترین شرکت دانش بنیان تولید کننده یکپارچه زنجیره ارزش فتوولتائیک در ایران حداکثر تلاش خود را در راستای ورود به عصر جدید بدون کربن می کند.

مانا انرژی پاک هم راستا با چشم انداز 2030 در زمینه انرژی پاک در ایران توانسته است دانش زنجیره ارزش فتوولتائیک را بومی سازی کند. ظرفیت تولید ویفرهای سیلیکونی این مجموعه معادل 1500مگاوات، سلول خورشیدی برابر با 1500 مگاوات و ظرفیت تولید پنل های مانا انرژی پاک 2300 مگاوات است.

در حال حاضر، پنل های خورشیدی مانا انرژی با توان 300  الی 700 وات تولید می شود که با توجه به گستردگی شبکه نمایندگی فروش این مجموعه در 23 استان، امکان سفارش گذاری و دریافت سریع محصول در سراسر کشور فراهم شده است. علاوه بر این، مجموعه تامین انرژی مانا، جهت ارائه خدمات طراحی، اجرا و بهره برداری نیروگاه های خورشیدی کوچک و بزرگ مقیاس در خدمت مشتریان و سرمایه گذاران فعال این صنعت می باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مانا انرژی

شرکت مانا انرژی پاک در سال 1397 در شهرستان خمین به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده زنجیره فتوولتائیک از پلی سیلیکون تا تولید ویفر، سلول و پنل خورشیدی در ایران تاسیس شده است. این شرکت دانش بنیان همواره تلاش می کند تا نقش خود را برای ورود به آینده بدون کربن به درستی ایفا نماید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]