اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139312164350334

ارزش برندسازی در صنعت گردشگری

کد: 139312164350334

http://j.mp/1DXKsgV

، تهران , (اخبار رسمی): برند سازی شهر و مکان به این مفهوم است که اشتیاق فرد برای حضور مجدد در آن مکان زیاد شده و تمایل به بازدید چند باره از آنجا را داشته باشد.

ارزش برندسازی در صنعت گردشگری

برند سازی مکان صرفا دولتی نیست و همیاری و همکلاری مردم را می طلبد ولی برای این امر باید فرهنگ آنها ارتقا پیدا کند

در آستانه نوروز سفرهای شهری و بین شهری رونق دوچندان می گیرد. با بررسی نحوه انتخاب مقصد توسط گردشگران متوجه میشویم به جز مهاجرانی که تعطیلات نوروز به وطن اصلی خود بازمیگردند، جذابیت مقصد مسافران به سه گروه تاریخی، طبیعی، زیارتی تقسیم می شود.

برندینگ ایجاد یک خاطره ی خوب برای مخاطب است و گردشگری صنعتی می تواند برندینگ ایران را ارتقا دهد و هر شهر با کمی توسعه زیر ساخت، پتانسیل بالابردن سطح برند خود را دارد تا در این سه گروه مقصدهای گردشگری جزو انتخاب های اول باشد.

برندسازی در حقیقت ماندگاری در ذهن و قلب مخاطب است. حس خوبی که حضور هر مکان به مخاطب می دهد باعث می شود تا علاقه افراد نسبت به آنجا افزایش پیدا کند.و حتی آن را به دیگران توصیه کند و همین باعث رونق اقتصاد و گردشگری خواهد شد.

ایران کشوری چهار فصل با پیشینه ی قوی از سمبل ها و اسطوره ههای ملی است که می تواند برای یک فرد گردشگر خارجی بسیار جذاب باشد. اقوام، گویش ها، سبک زندگی و آب و هوای متفاوتی که در گوشه کنار کشورمان داریم می تواند هر مسافری را از زندگی خود جدا کرده و برای مدتی کوتاه به فرهنک غنی میهنمان پیوند بزند.

شاید باغ فین کاشان، باغ ارم شیراز، سی و سه پل اصفهان، مسجد جامع یزد و ائل کلی تبریز و.... همه و همه در اذهان وجود د اشته باشد ولی چند نفر از گردشگران باز هم دلشان می خواهد تا برای ایجاد خاطره ها و حس های خوب به آن شهر بازگردند. خیلی وقت ها ارزش تاریخی مکان ها به قدری است که فرد برای دیدن آن کاستی ها را به جان خریده تا از آن مکان بازدید کند. ولی برای حضور دوباره مسلما محل های اقامتی، تسهیلات اولیه، برخورد های نامناسب افراد و گرانفروشی ها و دیگر کمی و کاستی ها را به یاد خواهند آورد و ترجیح می دهند تا عطای بازدید از آن مکان را به لقایش ببخشند. برند سازی شهر و مکان به این مفهوم است که اشتیاق فرد برای حضور مجدد در آن مکان زیاد شده و تمایل به بازدید چند باره از آنجا را داشته باشد.

حال اگر نگاهی واقع نگرانه داشته باشیم باید بپرسیم چه سد هایی جلوی راه مسئولین است که اقدامی در این راستا به عمل نمی آورند؟ اول آنکه برند سازی مکان صرفا دولتی نیست و همیاری و همکلاری مردم را می طلبد ولی برای این امر باید فرهنگ آنها ارتقا پیدا کرده و دید درستی نسبت به رفتار و کردار خود پیدا کنند.رفتاری که شاخص قضاوت گردشگران نسبت به شهروندان خواهد بود. همین امر باعث می شود تا گردشگران حس خوب یا بد نسبت به آن مکان پیدا کنند. چون حس ها، خاطره ها را و خاطره ها، ذهنیت ها را می سازند.

لعیا بیدگلی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برندتک

تلاش­های چندساله اخیرخبرگان حوزه برندسازی، مسئولین، اساتید دانشگاهی،اصحاب صنعت و ارباب تجارت، همه به آنجا رسیده است که امروزه دیگر ضرورت پرداختن به امر مدیریت برند و برندسازی بر بسیاری از بزرگان حوزه اقتصاد و سیاست ایران واضح و آشکار است برهمین اساس گروه تخصصی فناوری های برندسازی برای پاسخگویی به این نیاز فعالیت خود را در این عرصه اغاز کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی