اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394062347650005

روز جهانی برنامه نویسان، فرصتی برای آشنایی با بازیگران اصلی زندگی دیجیتال

کد: 1394062347650005

http://j.mp/1Y3p8Uq

، تهران , (اخبار رسمی): 13 سپتامبر مصادف با 23 شهریور روز جهانی برنامه نویس (Programmers' Day) نامگذاری شده است تا عموم جامعه با مردان و زنان باهوش و سختکوشی که عصر کامپیوتر، اینترنت، موبایل های هوشمند، نرم افزارها و به طور کل تکنولوژی را به ارمغان آورده اند آشنا شوند.

روز جهانی برنامه نویسان، فرصتی برای آشنایی با بازیگران اصلی زندگی دیجیتال

به گزارش اخبار رسمی، پیدایش روز برنامه نویس به سال 2002 برمی گردد، زمانی که کارمندان یک شرکت کامپیوتری در روسیه امضاهایی را برای نامگذاری روزی به نام برنامه‌نویس جمع‌آوری کردند. در سال 2009 رئیس جمهور وقت روسیه، این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس نام‌گذاری کرد و پس از آن کشورهای دیگر از جمله بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نیز این روز را به رسمیت شناختند.
دلیل انتخاب این روز به عنوان روز برنامه نویس نیز مبنایی برنامه نویسانه دارد. 13سپتامبر، دویست و پنجاه و ششمین روز از سال است و و عدد 256 معادل عدد 100 در مبنای 16 است که بالاترین عدد دودویی می باشد؛ باتوجه به اینکه عدد 256 ارزش بالایی در بین برنامه نویسان دارد، این روز را در بین 365 روز سال به عنوان روز برنامه نویس نامگذاری کرده اند.
در ایران نیز چند سالی است که این روز در شرکتهای حوزه تکنولوژی گرامی داشته می شود و به همین مناسبت، آژانس رسانه اخبار رسمی، که یک استارتاپ فعال در زمینه تکنولوژی های نوین رسانه ای است، طی مراسمی از برنامه نویسان پیشرو و فعال ایرانی تشکر کرد.
مدیر ارشد فنی اخبار رسمی با تبریک این روز به برنامه نویسان ایرانی گفت: این روزها با رشد فزاینده استفاده از کامپیوتر، اینترنت و موبایل های هوشمند در ایران، برنامه نویسی یکی از کاربردی ترین و پر طرفدارترین مشاغل کشور محسوب می شود و برنامه نویسان ایرانی جایگاه ویژه ای از نظر دانش و تجربه اجرایی در بین برنامه نویسان سطح منطقه دارند.
محمد مهدی جهانی مقدم، کشور هند را مثال موفق توجه یک کشور به تربیت برنامه نویسان ذکر کرد که توانسته ثمرات زیادی برای این کشور در زمینه صدور تکنولوژی و نرم افزار داشته باشد.
وی در پایان، جذب برنامه نویسان نخبه در شرکتهای پیشرو و توجه به رشد و ارتقاء آنها را ضامن رشد تکنولوژی های نوین در ایران دانست و ابراز امیدواری کرد تا با رشد فرهنگ کارآفرینی فناورانه و استارتاپی در ایران، ایران به قطب برنامه نویسی در منطقه و جهان تبدیل شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اخبار رسمی

«اخبار رسمی»، نخستین نیوزوایر بین المللی ایران است که به کسب وکارها کمک می‌‎کند تا با اجرای کمپین‌های خبری در رسانه‌ها دیده شوند. اخباررسمی یک پلتفرم رسانه ای است و به عنوان یک پل ارتباطی، میان شرکت‌ها و رسانه ها عمل می‌کند تا از طرفی روابط عمومی و برندینگ شرکت‌ها توسعه یابد و از طرفی رسانه‌ها بتوانند به محتوای موثق و رسمی از شرکت‌ها دسترسی داشته باشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
رویدادمرتبط:

| برگزاری جشن روز جهانی برنامه نویسی در اخبار رسمی