اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139306231030033

طی نامه ای به انجمن صرع ایران اعلا م شد

روز جهانی صرع به تصویب سازمان جهانی صرع رسید

کد: 139306231030033

http://bit.ly/1wsEvcO

، تهران , (اخبار رسمی): به ابتکار و معرفی دو سازمان معتبر جهانی یعنی سازمان جهانی صرع ( IBE ) و انجمن جهانی پیشگیری از صرع ( ILAE ) قرار بر این شد که روز نهم فوریه سال 2015 در بین 138 کشوری که عضو انجمن جهانی صرع هستند، به عنوان روز جهانی صرع شناخته شده و از این پس دومین دوشنبه فوریه هر سال روز جهانی صرع باشد.

روز جهانی صرع به تصویب سازمان جهانی صرع رسید

به گزارش این دو مرکز معتبر جهانی، این روز، هم در مناسبت های اداری آنها و هم سازمان بهداشت جهانی، و نیز در مناسبت های مشورتی IBE در شورای اقتصادی – اجتماعی بریتانیا، معتبرترین مراسم صرع در جهان خواهد بود.

به گزارش واحد خبر انجمن صرع ایران، در پی این تصمیم، انجمن صرع ایران نیز با دریافت یک ایمیل رسمی از سوی سازمان جهانی صرع از این مساله مطلع شد.

 فاطمه عباسی، کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران در مورد هدف تصویب روز جهانی صرع گفت:  به گزارش دو سازمان فوق روز جهانی صرع، گامی بزرگ در جهت ارتقاء آگاهی برای صرع در هر نقطه از جهان خواهد بود و همچنین ضرورت افزایش تحقیقات در زمینۀ صرع را نیز برجسته خواهد نمود.

وی اضافه کرد: این دو مرکز مدتی پیش با اعلام چند تاریخ پیشنهادی برای تصویب روز جهانی صرع به کشورهای عضو خود از جمله ایران ، تصمیم داشتند بر اساس نظر سنجی و با دریافت اکثریت آرا ، روز جهانی صرع را به تصویب برسانند که انجمن صرع ایران نیز با تاریخ تصویب شده موافق بود.

به گزارش این دو مرکز معتبر جهانی، این روز، هم در مناسبت های اداری آنها و هم سازمان بهداشت جهانی، و نیز در مناسبت های مشورتی IBE  در شورای اقتصادی – اجتماعی بریتانیا، معتبرترین مراسم صرع در جهان خواهد بود.

اعضای IBE با توجه به تعدد مناطق، براساس دسته بندی سازمان بهداشت جهانی، به هفت منطقۀ محلی شامل آفریقا، خاورمیانه، اروپا، آمریکای لاتین، آمریکای شمالی، جنوب آسیا و اقیانوسیه تقسیم شده اند.

 در حال حاضر IBE در 104 کشور جهان ، 135 عضو ؛ و ILAE در 127 کشور ، 115 شعبه دارد.    

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن صرع ایران

تصویب طرح تشکیل «انجمن صرع ایران» (حمایت از بیماران مبتلا به صرع ) در سال 1373 به مراحل نهائی خود رسید و این انجمن فعالیت رسمی خود را از اول بهمن سال 1374 آغاز نمود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]