کد: 139307121550026

براساس آخرین بررسی های انجام شده در سه ماهه دوم سال 93 اعلام شد

بانک کارآفرین در فهرست 50 شرکت فعال تر در بورس

کد: 139307121550026

http://bit.ly/1x967kS

، تهران , (اخبار رسمی): بانک کارآفرین در فهرست 50 شرکت فعال تر در بورس اوراق بهادار قرار گرفت و رتبه پنجم را درمیان بانک های فعال تر در بورس کشور کسب کرد.

بانک کارآفرین در فهرست 50 شرکت فعال تر در بورس

این شاخص که در بورس های معتبر جهانی از جهات مختلف وضعیت سهام مهم بازار را نشان می دهد، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر را اغلب بر پایه معیارهای قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی بررسی می کند

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، براساس آخرین بررسی های انجام شده از شرکت های فعال بورس برای دوره سه ماهه دوم سال 93، بانک کارآفرین  با نماد «وکار1» در رتبه 35 شرکت ها و پنجم در بین بانک های فعال کشور در بورس قرار گرفت.

براساس این آمار، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین(تاپیکو)، پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه اصفهان و شرکت ارتباطات سیار پنج شرکت فعال تر بورس اوراق بهادار در تابستان 93 بوده است.

این شاخص که در بورس های معتبر جهانی از جهات مختلف وضعیت سهام مهم بازار را نشان می دهد، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر را اغلب بر پایه معیارهای قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی بررسی می کند.

گفتنی است، روش محاسبه این شاخص نیز به این صورت است که بر مبنای ارزش جاری بازار سهام به طور فصلی(سه ماهه) شرکت هایی انتخاب می شوند که بیشترین درصد ارزش بازار را دارا هستند. این شرکت ها شاخص مربوط به خود را دارند، در پایان فصل ارزش شرکت ها بازنگری می شود و در صورت عدم احراز شاخصه های حضور، بعضی از شرکت ها از گردونه 50 شرکت فعال تر خارج و شرکت های دیگر جایگزین آن ها می شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک کارآفرین

بانک کارآفرین فعالیت خود را در ابتدا به صورت موسسه اعتبار غیر بانکی در سال 1378 آغاز کرد. پس از تصویب قانون تاسیس بانک غیر دولتی و اعلام ضوابط آن، در سال 1380 مجوز خود را در یافت کرد.

منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه