اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394050546310449

باشگاه مشتریان چیست/بررسی فواید و امتیازات آن

کد: 1394050546310449

https://goo.gl/BcgWn8

، تبریز , (اخبار رسمی): باشگاه مشتریان محیطی است که در آن مشتریان به عضویت کلوب یا باشگاهی در می آیند تا از خدماتی استفاده کنند. یک شرکت موفق با حفظ و ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان فعلی خود از طریق ارائه سرویس های متفاوت، در جهت جذب مشتریان جدید اقدام می‌کند.

باشگاه مشتریان ، یک محیط پویا وصمیمی است که میخواهد مشتریان را کنار هم جمع کند و ضمن معرفی محصولات و خدمات جدید مشتریان را تشویق به خرید بیشتر کند. مشتریان در ازای خرید امتیازاتی دریافت میکنند. هر چه خرید بیشتر باشد امتیاز بیشتری جمع میکنند و شرکت به آنها مزایایی اعطا میکند.

به گزارش روابط عمومی وبسایت تی مدیا، دیگر فروش نقطه پایان راه نیست بلکه در صورت عملکرد صحیح، فروش نقطه آغاز ارتباطی منسجم، پایدار و دوسویه است.

یک شرکت موفق با حفظ و ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان فعلی خود از طریق ارائه سرویس های متفاوت، در جهت جذب مشتریان جدید اقدام می‌کند.

باشگاه مشتریان، یک محیط پویا وصمیمی است که می‌خواهد مشتریان را کنار هم جمع کرده و ضمن معرفی محصولات و خدمات جدید، آن‌ها را تشویق به خرید بیشتر کند. مشتریان در ازای خرید امتیازاتی دریافت می‌کنند. هر چه خرید بیشتر باشد امتیاز بیشتری جمع میکنند و شرکت به آنها مزایایی مثل تخفیف، کارت های خرید و … اعطا می‌کند.

همچنین باشگاه مشتریان اطلاعات مشتریان مثل سن، جنسیت، تلفن تماس، ایمیل را طبقه بندی میکند و یک بانک اطلاعاتی ایجاد میکند که می توان از آن برای فروش هدفمند استفاده کرد.

برای مثال با بررسی بانک اطلاعاتی متوجه می شویم که چه جنسیت و رده سنی به کدام محصولات علاقه مند است و چه نوع خدماتی را می پسندد، سپس خدمات مشابه به آنها طلاع رسانی کرد و نوع خدمات را بسته به سلیقه مردم تغییر داد. با اینکار تبلیغات هدفمند شده و هزینه تبلیغات کمتر شده اما فروش بیشتر می شود.

در ایجاد باشگاه مشتریان سعی می‌شود با هدفمندی و برنامه ریزی منسجم و با بهره گیری از سیستم یکپارچه مدیریت ارتباط با مشتری، در جهت پاسخگویی به نیاز امروز مشتریان، گامی بلند برداشته شود.

ابتدا باید در سایت رسمی شرکت اقدام به عضو گیری در باشگاه مشتریان کرد. سپس خدمات مختلفی شامل موارد زیر را به اعضای باشگاه داد. پایه عملکرد باشگاه مشتریان تشویق به فعالیت بیشتر مشتریان در خدمات شرکت و در مقابل دادن امتیاز به آنها است. امتیاز مثل دادن تخفیف در خرید های بعدی و خدمات رایگان است.

 

انواع خدمات قابل ارائه برای ایجاد باشگاه مشتریان

 

  • ایجاد تالار گفت و گو:

در تالار گفت و گو مشتریان و سایر افراد می توانند عضو شده و به تبادل نظر در خصوص محصولات و خدمات بپردازند و همدیگر را راهنمایی کنند.

 

  • ارائه نظرسنجی های مختلف:

برای اطلاع از سلایق مردم می توان نظر سنجی های مختلفی ترتیب داد.

 

  • ارائه کارت های اعضاء

می توان کارتهایی را طبقه بندی کرد و به تمامی مشتریان محترم بر اساس امتیاز خریدی که دارند کارت ویژه اعضا داد.

 

  • سامانه های پیامکی و ایمیلی

سامانه های پیامکی و ایمیلی به منظور های مختلفی قابل ارائه است، برای مثال محصولات و خدمات جدید برای مشتریان sms و ایمیل می شود. و یا پیام های آموزشی در خصوص استفاده و نگهداری از محصول یا خدمات ارسال کرد.

 

  • فعالیت در شبکه های اجتماعی پر مخاطب برای جذب مشتریان جدید

برای مثال با ایجاد و فعالیت در اینستاگرام می توان مشتریان بیشتری به دست آورد و ارتباط با مشتریان فعلی را فعال نگه داشت. اعضای باشگاه مشتریان با فعالیت در شبکه اجتماعی شرکت امتیاز کسب می‌کنند..

 

علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت تی‌مدیا به نشانی tmediaa.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تی مدیا

هسته اصلی شرکت تدبیر رسانه سهند در سال 1385 پایه گذاری شد اما فعالیت متمرکز آن از سال 1390 آغاز گردید پس از بنیان گذاری این شرکت، مجموعه در زمینه های مختلف تبلیغاتی و خدمات IT شروع به فعالیت کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی