به منظور خدمت‌رسانی به زائرین پیاده مشهد مقدس

سامانه خادمان افتخاری حریم رضوی (جهاد خدمت) رونمایی می‌شود

کد: 1394091550144695

http://j.mp/1NyVClh

، مشهد , (اخبار رسمی): تاکنون درخواست‌های زیادی از خارج مشهد برای خدمت به زائران وجود داشته که به دلیل نبود ساختار مناسب برای سازماندهی این درخواست‌ها، امکان استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها وجود نداشته است. نامی که برای این طرح انتخاب شده، «جهاد خدمت» است؛ جهادی که در آن هر شهروند مشهدی و حتی غیرمشهدی هم می‌تواند در عرصه خدمت به زائران رضوی انجام دهد.

رونمایی از سامانه خادمان افتخاری حریم رضوی (جهاد خدمت)

در سامانه «جهاد خدمت» امکان ثبت‌نام از شهروندانی که علاقه به ارائه خدمت به زائران پیاده آقا علی بن‌موسی‌الرضا‌(ع) دارند، فراهم شده و هر شهروند می‌تواند در تمام نقاط ایران با ثبت‌نام در این سامانه نسبت به انتخاب خدمتی که می‌تواند به زائران پیاده ارائه دهد، اقدام کند

علی قناویزچی، مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد به طرح استقبال از زائران پیاده حرم رضوی اشاره کرد و گفت: نامی که امسال برای این طرح گذاشته شده، «جهاد خدمت» است؛ جهادی که در آن هر شهروند مشهدی و حتی خارج از مشهد می‌تواند در عرصه خدمت به زائران انجام دهد.

وی به اشتیاق زیاد مردم سایر شهرها برای خدمت به زائران پیاده امام‌رضا(ع) اشاره کرد و گفت: درخواست‌های زیادی از خارج مشهد برای حضور در این جهاد وجود دارد که تاکنون به دلیل نبود ساختار مناسب برای سازماندهی این درخواست‌ها، امکان استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها وجود نداشته است.

در سامانه «جهاد خدمت» امکان ثبت‌نام از شهروندانی که علاقه به ارائه خدمت به زائران پیاده آقا علی بن‌موسی‌الرضا‌(ع) دارند، فراهم شده است و هر شهروند می‌تواند در تمام نقاط ایران با ثبت‌نام در این سامانه نسبت به انتخاب خدمتی که می‌تواند به زائران پیاده ارائه دهد، اقدام کند.

گفتنی است، علاقه‌مندان برای ثبت‌نام باید به آدرس www. mashhad.ir مراجعه کرده یا با تلفن ملی راهنمای زائر 096308 تماس حاصل کنند. هر شهروند پس از ثبت‌نام، خدمت مورد نظر خود را انتخاب می‌کند و سپس با مشخص کردن جزئیات آن، امکان بهره‌گیری از آن خدمت فراهم می‌شود.

در مراسم رونمایی از این سامانه، پدر شهید حسنی کارگر، قاری برجسته بین‌المللی که در فاجعه منا به شهادت رسیده بود، به عنوان اولین خادم زائران پیاده امام رئوف نام خود را ثبت کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد - مدیریت امور فرهنگی و گردشگری

مشهد مقدس از دیر باز و به واسطه وجود مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) ، بزرگان فراوانی را در حوزه های مختلف دین ، فرهنگ ، ادب و هنر در دامن خود پرورانیده است ، که در هر جزئی از پیشینه ی پربار این سرزمین محسوب می شوند و موجب درخشش دومین کلان شهر مذهبی جهان شده است و عشاق فراوانی نیز هر ساله برای عرض ارادت و خاک بوسی پیشگاهش ، از سراسر عالم به مشهد الرضا(ع) می شتابند .

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه