اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394111952804694

گزارش مجله آلمانی برلین از استارتاپ‌های ایران

اکوسیستم استارتاپی ایران و آلمان به یکدیگر شباهت دارند

کد: 1394111952804694

https://goo.gl/vk5ygV

، تهران , (اخبار رسمی): مجله آلمانی «برلین‌ولی»، بازار کسب و کارهای نوپای ایران را بازاری موفق دانست که از بسیاری جهات به اکوسیستم استارتاپی آلمان شبیه است. این مجله که به اخبار استارتاپ‌ها می‌پردازد در گزارشی با عنوان «از شکست نمی‌ترسم» که به مناسبت بازدید کارآفرینان جوان ایرانی از آلمان تهیه شده، به بررسی فضای کسب و کارهای نوپا در ایران پرداخته است.

اکوسیستم استارتاپی ایران و آلمان به هم شبیه‌اند

رومن کرش، مدیرعامل استارتاپ لزارا: در ملاقات‌مان با کارآفرینان ایرانی، در مورد مدل‌های کسب و کارمان با یکدیگر گفت‌وگو کردیم. جالب است که ما از خیلی جهات به یکدیگر شبیه هستیم و جوانان کارآفرین ایرانی در تهران با همان چالش‌هایی مواجهند که ما در برلین با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم

در این بازدید که به مدت یک هفته و به دعوت وزارت خارجه آلمان انجام شد، نمایندگانی از استارتاپ‌های ناملیک، فرانش، تسکولو، رنگیتر و تخفیفان از استارتاپ‌های موفق آلمانی همچون کی لب (Klab)، آیم (EyeEm)، لزارا (Lesara)، واندرلیست (Wunderlist) و شتابدهنده کسب و کار پلاگ اند پلی دیدن کردند.

نویسنده مقاله با اشاره به نام‌های موفقی همچون کافه‌بازار و دیجی‌کالا، بازار فناوری ایران را فضایی دست‌نخورده و با ظرفیت بالا برای سرمایه‌گذاری دانسته و پیش‌بینی می‌کند با رفع تحریم‌ها، حجم تجارت ایران و آلمان با افزایش بیش از دو برابری به رقم 5 میلیارد دلار در سال برسد.

نویسنده از قول نجمه اسماعیلی که به نمایندگی از استارتاپ ناملیک در این برنامه شرکت کرده است، می‌نویسد: «ساخت یک محصول کاملا جدید و قرار گرفتن در مسیر کارآفرینی کار آسانی نیست. در حال حاضر ما به نوعی نسل دوم کارآفرینان حوزه فناوری ایران هستیم. امیدوارم همانطور که نسل قبلی کارآفرینان شرایط فعالیت را برای ما فراهم کردند، ما هم بتوانیم این مسیر را برای نسل‌های بعدی هموار کنیم. خوشبختانه این روزها جنبش کارآفرینی در نسل ما شکل گرفته و بخش بزرگی از نسل جوان ایرانی علاقه‌مند هستند که بخشی از این حرکت باشند.»

فرهاد هدایتی‌فرد، مدیرعامل استارتاپ تسکولو یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود. او معتقد است: «با رفع تحریم‌ها باید منتظر تغییرات بزرگی در فضای کارآفرینی ایران باشیم. من مطمئنم با رفع تحریم‌ها بسیاری از استارتاپ‌های بومی که حجم عمده بازار ایران را در اختیار دارند، توسط شرکت‌های خارجی خریداری خواهند شد.  قطعاً بخشی از رقابتی که در حال حاضر برای تصاحب سهم بیشتر از بازار در جریان است، با نگاه به همین شرایط پس از تحریم به وجود آمده است.»

رومن کرش، مدیرعامل استارتاپ لزارا که در زمینه فروش آنلاین فعالیت می‌کند، در رابطه با این بازدید می‌گوید: «در ملاقات‌مان با کارآفرینان ایرانی، در مورد مدل‌های کسب و کارمان با یکدیگر گفت‌وگو کردیم. جالب است که ما از خیلی جهات به هم شبیه هستیم و جوانان کارآفرین ایرانی در تهران با همان چالش‌هایی مواجه هستند که ما در برلین با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم. با این همه بازاری همچون ایران برای ما بسیار جذاب است و دستیابی به بخشی از این بازار برای ما هیجان انگیز خواهد بود.»

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ناملیک

ناملیک یک پلتفرم انتشار محتوای صوتی است که اخبار، مقالات را از رسانه‌های معتبر فارسی تبدیل به صوت کرده و منتشر می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام