اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395013155025065

پیج رنک گوگل حذف شد

کد: 1395013155025065

http://j.mp/1SaA3K0

، تهران , (اخبار رسمی): پیج رنک گوگل حذف شد! بله این خبر یک شایعه نیست بلکه واقعیتی است که چند روز پیش اتقاق افتاد.

پیج رنک گوگل از سپتامبر سال 2013 تا امروز آپدیت نشده بود ولی از چند روز پیش گوگل پیج رنک تمامی دامنه‌ها را حذف کرد و دسترسی سایتها را به ابزار Google page rank checker به طور کلی قطع کرد. این خبر جزو مهمترین اخبار مربوط به حوضه سئو و بازاریابی اینترنتی است. قطعا یکی از اهداف حذف پیج رنک گوگل سعی در کم اهمیت جلوه دادن بک لینک و اهمیت بالای محتواست، با این حال گوگل هنوز ابزار جدید برای اندازه‌گیری ارزش یک سایت معرفی نکرده است.

 شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا پیج رنک گوگل تمامی دامنه‌ها حذف شده است؟ جواب این سوال بله میباشد پیج رنک سایت هایی مانند توییتر و حتی فیس بوک نیز حذف شده است البته چون هنوز در لیست سایت‌ها تعقیرات اساسی اتفاق نیفتاده است میتوان حدس زد هنوز قدرت دامین‌های پیج رنک‌دار حفظ شده است .

سئو کارهای قدیمی همیشه یادشان خواهد بود که گوگل هر 6 ماه یک‌بار با اپدیت پیج رنک سایت‌ها رقابتی برای کسب رنک بالا ایجاد می‌کرد.


نگاهی به صحبت‌های متس کاتس، مدیر بخش ضد اسپم گوگل مبنی بر حذف پیج رنک :

پیج رنک به‌صورت دوره ای به‌روز رسانی می‌شود و برای مدتی گوگل آن را به‌صورت مرتب و در بازه‌های زمانی مشخص آپدیت می‌کرد، از این پس تنها دفعات محدودی در سال پیج رنک‌ها آپدیت خواهد شد. با گذشت زمان تولبار نمایش پیج رنک کارایی و ارزش خود را از دست داد زیرا مرورگرهای قدیمی مانند اکسپلورر آن را پشتیانی نمی‌کردند و گوگل کروم نیز اجازه افزودن تولبار را به کاربران نمی‌دهد همچنین با توجه به تغییرات دیر هنگام در پیج رنک سایت‌ها نمی‌توان آن را معیار دقیقی برای کاربران دانست.

نحوه بیان مت کاتس ایده حذف پیج رنک را برای همیشه در ذهن وب‌مستران تقویت میکند. ارائه دلایل عجیبی مانند عدم نمایش آن در اینترنت اکسپلورر را می‌توان ناشی از ضعف گوگل در حفظ کیفیت این معیار و عدم پذیرش آن دانست. مت کاتس در ادامه اشاره می‌کند که پیج رنک یک سایت نشانگر کیفیت محتوای آن نیست با اینکه بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر گذار است. به گفته او پیج رنک تنها نشان‌دهنده تعداد لینک‌های ورودی به یک سایت از سایت‌های دیگر اینترنت است.

با این حال، امیدواریم با حذف پیج رنک گوگل، سایت‌های ایرانی پیشرفتی در سئو سایت خود ایجاد کنند و با تولید محتوای با ارزش پا به عرصه رقابت بگذارند .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

طراحی و توسعه ایران وب سایت دیزاین

شرکت طراحی وب سایت ایران وب‌سایت دیزاین از سال 1385 فعالیت خود را به صورت مستمر در عرصه طراحی وب سایت آغاز کرده و با استفاده از نوین‌ترین تکنولوژی‌های طراحی وب‌سایت، سعی در پیشرفت طراحی وب‌سایت در ایران داشته است. این شرکت در زمینه‌های طراحی وب‌سایت، طراحی پرتال، طراحی گرافیکی، عکاسی صنعتی، سئو و بهینه‌سازی وب سایت فعالیت می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]