اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395020755285256

12 اشتباهی که چاقتان می‌کند

کد: 1395020755285256

https://goo.gl/19Z9Xw

، تهران , (اخبار رسمی): هیچ کسی دوست ندارد در مسیر کالری‌سوزی بدنش قرار بگیرد. بنابراین باید مواظب باشید کاری نکنید سرعت سوخت و ساز بدنتان پایین بیاید. در ادامه، فهرستی از کارهایی که تاثیر منفی بر روی سوخت‌وساز دارند توضیح داده‌ایم.

12 اشتباهی که چاق تان میکند

صبحانه‌ای که بعدا می‌خوریم، متاسفانه زمانش با وعده‌های دیگر مخصوصا ناهار فاصله چندانی ندارد. برای اینکه موتور کالری‌سوزی خود را روشن نگه‌دارید، در کمتر از یک ساعت بعد از بیدار شدن صبحانه میل کنید، اگر 15 دقیقه بعد از بیدار شدن باشد که دیگر چه بهتر.

سروقت نخوردن صبحانه

بیشتر ما وقتی صبح از خواب بیدار می‌شویم، باید بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم هم خودمان به موقع سرکار حاضر شویم، خوردن صبحانه در این بین ممکن است خیلی دشوار شود، و فقط به یک چای بسنده می‌کنیم. چنین شروعی باعث می‌شود بدن تا چند ساعت پس از بیدار شدن بی‌غذا بماند، بنابراین به سوخت و ساز ضربه وارد می‌شود.

صبحانه‌ای که بعدا می‌خوریم، متاسفانه زمانش با وعده‌های دیگر مخصوصا ناهار فاصله چندانی ندارد. برای اینکه موتور کالری‌سوزی خود را روشن نگه‌دارید، در کمتر از یک ساعت بعد از بیدار شدن صبحانه میل کنید، اگر 15 دقیقه بعد از بیدار شدن باشد که دیگر چه بهتر.

جای‌ندادن مواد پروتئین در صبحانه

بدن برای هضم پروتئین زمان بیشتری باید بگذارد، بنابراین خوردن تخم مرغ نسبت به خوردن یک کاسه کربوهیدرات خیلی بهتر است. خوردن املت می‌تواند باعث تقویت سوخت‌وساز بدنتان نیز بشود. برای هضم، جذب، انتقال و ذخیره غذایی که خوردید، بدن از کالری استفاده می کند و پروتئین برای گذراندن این پروسه از چربی و کربوهیدرات به انرژی بیشتری نیاز دارد. به‌علاوه دانشمندان متوجه شدند که برنامه غذایی سرشار از پروتئین می‌تواند به حفظ بافت عضلانی بدن کمک کند، بافت عضلانی با سرعت سوخت و ساز بدن رابطه‌ای مستقیم دارد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید: با هر وعده غذایی مقداری پروتئین مصرف کنید.

مصرف نامتعادل قهوه یا چای در روز

شاید چیزهایی بدی که درباره قهوه و چای گفته می شود بیشتر از خوبی هایشان باشد، اما تحقیقات نشان داده مصرف متعادل این نوشیدنی‌ها می تواند نتایج خوبی داشته باشد. نوشیدن قهوه یا چای می‌تواند به کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی، برخی انوا‌ع خاص اختلالات عصبی و حتی دیابت نوع 2 کمک کند. حتی این نوشیدنی‌ها می‌توانند به صورت موقت سرعت سوخت‌و‌ساز را نیز افزایش دهند. کافئین، خیلی‌سریع توسط جریان‌خون جذب می‌شود، ضربان‌خون را بالا می‌برد و درنتیجه سرعت سوخت‌وساز بدن هم بالا می رود. پس اگر صبح یا بعد از ظهر هوس یک لیوان قهوه یا چای کردید از آن لذت ببرید! سه تا پنج فنجان چای یا قهوه در طول روز سالم به حساب می‌آید. چای و قهوه را تا جای ممکن ساده نگه دارید، چون همین نوشیدنی‌ها می‌توانند با اضافه‌شدن قند و خامه تبدیل به هیولاهای کالری شوند.

نخوردن آب به میزان کافی

تک‌تک سلول‌های بدنتان بر آب متکی هستند، پس اگر به بدن درست آب‌رسانی نشود، سرعت سوخت‌و‌ساز کاهش پیدا می‌کند. وقتی بدن کم‌آب است برای راه‌رفتن، دوچرخه‌سواری و انجام هر کار دیگری که کالری‌سوزی می‌کند انرژی کافی ندارید.

استفاده نکردن از دمبل

اگر به لیفت کردن، پرس و استفاده از دیگر وزنه ها هیچ علاقه ای ندارید؟ اشکالی ندارد، اما اگر ورزش‌های قدرتی که با باند کشی انجام می شود و یا درازنشست، شنا و اسکات را هم انجام نمی‌دهید باید بگویم که ترمز سوخت‌و‌ساز بدنتان را می‌کشید. دلیلش چیست؟ بافت عضلانی منبع سوخت‌و‌ساز بدن در حالت استراحت است، این مقدار کالری مورداستفاده بدن برای حفظ ضربان قلب، پمپاژ ریه‌ها و دیگر فعالیت‌های ضروری که بدن را سالم نگه می‌دارد است. پس هرچه عضلاتمان بیشتر باشد نرخ سوخت و سازمان هم بالاتر است و کالری بیشتری می‌سوزانیم. همینطور که سنمان بالا می‌رود عضلاتمان را از دست می‌دهیم و چربی اضافه می‌کنیم. برای جلوگیری از این تاثیر ناراحت‌کننده اما واقعی، باید به روتین ورزشی خود تمرینات قدرتی اضافه کنید.

 دمبل زدن با سرعت بالا

برای اینکه حداکثر نتیجه را در افزایش سرعت سوخت‌وساز ببینید وزنه را آرام پایین بیاورید. پایین آوردن وزنه بیشتر از عمل لیفت‌کردن باعث شکستن بافت عضلانی می‌شود و این خوب است چون بدن برای ترمیم این آسیب باید کالری مصرف کند. محققان متوجه شدند آرام پایین آوردن وزنه می تواند تا 72 ساعت پس از تمرین سوخت و ساز را بالا نگه دارد.

رژیم غذایی افراطی و سخت

کم کردن دیوانه‌وار کالری برای سریع وزن کم کردن، فقط نتیجه‌ای معکوس برایتان در پی خواهد داشت. بدن این کار را از روی دشمنی نمی‌کند، بلکه فکر می‌کند در حال گشنگی کشیدن هستید، بنابراین با کاهش سرعت سوخت و ساز سعی در جبران کمبود انرژی می‌کند. بدن با کمترین کالری بیشترین کار را می‌کند و در نتیجه مقدار کالری مصرفی‌اش نصف می‌شود. وعده های کوچک و متعادل در طول روز میل کنید (هر سه تا چهار ساعت) این کار هم کمک می‌کند کمتر کالری بسوزانید و هم سرعت سوخت‌وساز بدنتان را پایین نمی‌آورد.

زیاد نشستن

قبل از اینکه فکر کنید این مورد شامل حالتان نمی‌شود چون ورزش می کنید، ادامه مطلب را بخوانید، بیشتر زمان بیداری‌مان به نشستن می‌گذرد. پشت میز کار، پشت فرمان در حال رانندگی، روی مبل در حال تماشای تلویزیون. تمام این نشستن‌ها به مرور خطر ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات جدی سلامتی را افزایش می‌دهد حتی اگر مرتب هم ورزش کنید. تحقیقات نشان داده موقع نشستن سوخت‌و‌ساز بدن به خوبی کار نمی‌کند. سعی کنید هر نیم ساعت یکبار از جای خود بلند شوید و قدمی بزنید. حتی ایستادن بیشتر از نشستن کالری می‌سوزاند.

ترک تماشای تصاویر بامزه و خواندن جوک‌های خنده‌دار

زمانی را هم برای تماشای ویدئو های بامزه و خواندن جوک بگذرانید. تحقیقات نشان‌داده 10 دقیقه خندیدن می‌تواند مقدار کالری سوزی‌مان را افزیش دهد.

استرس زیاد

استرس تاثیرات منفی بسیار زیادی دارد. یکی از آنها این است که باعث می‌شود سرعت سوخت‌وساز بدن پایین بیاید. محققان متوجه شدند خانم‌هایی که طی 24 ساعت گذشته یک یا چند مورد استرس زا را گزارش داده‌اند 104 کالری کمتر از آنهایی که استرس نداشته‌اند کمتر کالری سوزانده‌اند. این تفاوت می‌تواند سالانه 5 کیلو اضافه وزن به همراه خود داشته باشد. استرس، هورمون‌هایی که مرکز اشتها را تحریک می کنند افزایش می‌دهد در نتیجه فرد به غذاهای پر کالری و پرخوری رو می‌آورد.

کم خوابیدن

کمبود خواب می‌تواند مقاومت به انسولین را افزایش دهد، در نتیجه زمانی که قند خون بالا می‌رود، ممکن است برای سطح هورمونی نیز مشکل به وجود بیاید از این روی بر سوخت و ساز نیز تاثیر دارد. سطح کورتیزول که با ذخیره چربی در ارتباط است بالا می‌رود، هورمون‌هایی هم که باعث کاهش بافت عضلانی هستند افزایش می‌یابد. بدن برای اینکه کارش را به خوبی انجام دهد به 7 تا 9 ساعت خواب هنگام شب احتیاج دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی سفیدبرفی

با تغییرات کوچک درکیفیت رابطه جنسی خود معجزات بزرگ در زندگی زناشویی تان ایجاد کنید. فروشگاه اینترنتی سفیدبرفی، عرضه کننده اینترنتی محصولات زناشویی و آرایشی - بهداشتی از بهترین برندها با بهترین کیفیت، می باشد. تمامی کالاهای عرضه شونده در سفیدبرفی دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و وزارت بهداشت و درمان کشور می باشد که نشان از اصل بودن کالا دارد. محصولات عرضه شونده در سفیدبرفی شامل محصولات آرایشی و بهداشتی مانند نوار موبر SHIFEI، تمیزکننده جوشهای سرسیاه بینی، چانه و پیشانی شیفی، نوار بهداشتی Vuokkoset، محصولات زناشویی مانند کاندوم Redlight، مایع لوبریکانت مرطوب کننده Astroglide، ژل آمیزشی جنسی ارگانیک، ژل های شستشو دهنده بانوان Pure Intime، ژل های آمیزشی ایموشن، اسپری تاخیری Lidoca، از برندهای معتبر جهانی می باشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | بهداشت و درمان