کد: 1395021655564850

تنها راه تشخیص اورجینال بودن آنتی ویروس نود32 بررسی اصالت محصول است

کد: 1395021655564850

http://j.mp/24Euk3x

، تهران ، (اخبار رسمی): عرضه آنتی ویروس‌های تقلبی و جعلی در بازار ایران، امنیت اطلاعات کاربران را با خطر بزرگی مواجه کرده است. تنها یک راه برای جلوگیری از این خطر وجود دارد و آن هم «بررسی اصالت محصول» است.

ESET ( Nod32 ) ، تنها راه تشخیص اورجینال بودن آنتی ویروس نود32 ، بررسی اصالت محصول است .

به گزارش شرکت ایده ارتباط تراشه ، نماینده رسمی نود32 در ایران، آنتی ویروس‌های جعلی (سرور داخلی) و تقلبی (اشتراکی) در بازار آی‌تی ایران به تعداد زیادی عرضه می‌شود.

وظیفه اصلی یک شرکت ارائه‌دهنده آنتی ویروس همچون نود32، شناسایی ویروس‌های یافت شده در تمامی دنیا از طریق آزمایشگاه‌های ویروس‌شناسی خود و ارسال مشخصه‌های این ویروس‌ها به نرم‌افزارهای کاربران به‌صورت آپدیت‌های روزانه است تا نرم‌افزار، این ویروس‌ها را شناخته و رایانه یا تلفن همراه کاربر را امن نگه‌دارد. به عبارتی ، افراد با فعال‌کردن آنتی‌ویروس خود از طریق یوزرنیم (User name) و پسورد یا لایسنس (بر حسب مدت اعتبار لایسنس خریداری شده) نرم‌افزار خود را به سرورهای امن نود32  متصل کرده تا با ارسال آپدیت‌های روزانه، از بروز هر خطری برای رایانه یا تلفن همراه کاربران جلوگیری کند.

استفاده از آنتی‌ویروس‌های سرور داخل به علت متصل شدن دستگاه کاربر به سروری جز سرور امن نود32، در واقع ناامنی رایانه یا تلفن همراه را دربردارد.

در مورد محصولات اشتراکی، پس از گذشت 4 یا 6 ماه، لایسنس کاربر از طرف شرکت نود32 مسدود می‌شود. زیرا کاربر نود32 نبوده‌است . 

متاسفانه مواردفوق در وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده یوزرنیم و پسورد رایگان و حتی فروشگاه‌های عرضه آنتی ویروس دیده می‌شود. اما خوشبختانه شرکت نود32 تنها راه تشخیص اورجینال‌بودن محصول خود به کاربران ایرانی را بررسی «اصالت محصول» معرفی کرده است.

بنابراین از تمامی همکاران و کاربران ایرانی درخواست می‌شود، در صورت تهیه آنتی ویروس نود32 ، در ابتدا، یوزرنیم و پسورد یا لایسنس 20 رقمی خود را از قسمت  بررسی اصالت محصول وب سایت رسمی نود 32  استعلام بگیرند. اگر نتیجه استعلام مشخص کرد محصول به نام کاربر ثبت شده است، محصول اورجینال بوده و این نشان‌دهنده کاربر نود32 است. اما اگر لایسنس محصول به نام فرد ثبت نشده‌بود ، محصول را به فروشنده ارجاع داده و خسارت خود را دریافت کنند.

### پایان خبر رسمی

درباره منتشر کننده:

ایده ارتباط تراشه

نمایندگی رسمی شرکت ESET و Kaspersky در ایران، طراحی انواع سایت‌های داینامیک، طراحی نرم‌افزارهای CRM و اتوماسیون‌های اداری

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.