اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395021955715284

مزایای کنترل هوشمند روشنایی و BMS در ساختمان

کد: 1395021955715284

https://goo.gl/vj2oHn

، رشت , (اخبار رسمی): با شنیدن کلمه روشنایی هوشمند بسیاری از افراد به یاد سنسورهای نصب شده در راه پله‌های آپارتمان خود می‌افتند که چند سالی است در بازارهای کشور به طور گسترده‌ای رواج پیدا کرده و یا ممکن است با شنیدن این اصطلاح بلافاصله سوال‌های متفاوتی در ذهنشان نقش ببندد. سوالاتی همچون: آیا باید از لامپ های خاصی استفاده شود؟ آیا باید سیم‌کشی ساختمان عوض شود؟ در صورت اتوماتیک شدن روشنایی آیا دیگر نمی‌توان به حالت قبل بازگشت و به صورت دستی لامپ‌ها را کنترل کرد؟

مزایای کنترل هوشمند روشنایی و BMS

اینها و بسیاری از سوالات دیگر به علت بی جواب ماندن، ممکن است باعث عدم شناخت مناسب از این فناوری که به نام BMS یا سیستم خانه هوشمند نامیده شده، منجر شود. چراکه هر کسی می‌داند که کنترل روشنایی آن هم به طوری که لامپ‌های اضافی خودشان خاموش شوند، گامی اساسی در جهت کاهش هزینه برق مصرفی خانوار است.

ویژگی اصلی سیستم BMS اجرا شده توسط این شرکت، این است که تغییری در سیم‌کشی ساختمان ایجاد نکرده و در واقع تمام کلیدها و پریزها به صورت عادی و متداول در جای خود قرار دارند بدون اینکه سیم کشی آنها تغییری کند.در واقع کاربر می‌تواند هر زمان که اراده کند، روشنایی را به حالت دستی برگرداند (از طریق مانیتور سیستم BMS) ، در واقع نیازی به استفاده از لامپی خاص با توانی متفاوت وجود ندارد.

برخی از مزایای روشنایی هوشمند به این شرح است:

هنگامی که در مناطقی چون اتاق‌ها، سرویس، حمام، حیاط و ... کسی در حال تردد نیست لامپ ها هم در صورت تمایل کاربر خاموش می‌مانند.

برخلاف سنسورهای راه پله و یا لامپ های سنسوردار، دیگر نیازی نیست که دائم به فکر حرکت کردن و دیده شدن به وسیله سنسورها باشیم، زیرا اساس فناوری سیستم BMS متفاوت بوده و لامپ‌ها توسط یک هوش مصنوعی کنترل می‌شوند.

امکان کنترل لامپ ها از طریق ریموت، مانیتور و تلفن میسر می‌شود که در واقع با استفاده از ریموت مرکزی سیستم اداره می‌شود و دیگر نیازی به استفاده از ریموت‌های متعدد مربوط به لوسترها نیست.

قطعا پاسخ به سوالات مختلف در این مقاله نمی‌گنجد و از مخاطبان دعوت می‌شود که از سایت شرکت هوشمندسازان به آدرس www.hooshmandbms.com بازدید کرده و یا در صورت نیاز از کارشناسان این شرکت توضیحات تکمیلی را دریافت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت هوشمندسازان

شرکت هوشمندسازان از اواسط سال 1388 فعالیت خود را در زمینه هوشمندسازی ساختمانهای مسکونی، تجاری و اداری آغاز کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]