اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395022856014787

سهامدار اروپایی سرآوا به بورس می‌رود

کد: 1395022856014787

http://j.mp/1Tkaua3

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت « Pomegranate »، شریک اروپایی سرآوا، موفق به جذب 60 میلیون یورو سرمایه جدید از ده‌ها سرمایه‌گذار اروپایی شد و به زودی عرضه عمومی اولیه سهام (IPO) خود را از طریق بورس انجام خواهد داد.

شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت در سال 2014 به منظور سرمایه‌گذاری در بازار رو به رشد مصرف کنندگان اینترنت ایران توسط گروهی از سرمایه‌گذاران کارآفرین اروپایی تحت قوانین اتحادیه اروپا در سوئد تاسیس شده است. پامگرنت در حال حاضر متشکل از بیش از 200 سرمایه گذاراست که عمدتا از کشورهای سوئد، اتریش، سوییس، انگلستان و اروپای شرقی و مرکزی هستند و سهام آن را در عرضه خصوصی خریداری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری عمده  پامگرنت در ایران از طریق افزایش سرمایه و خرید بخش اندکی از سهام در سرآوا انجام گرفته‌است که در نتیجه آن سهام پامگرنت از 9.6 درصد به 15 درصد افزایش می‌یابد. پس از این سرمایه‌گذاری مالکیت عمده سرآوا همچنان در اختیار سهامدارن ایرانی است و سهام هیچ‌ یک از شرکت‌هایی که سرآوا در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده نیز به پامگرنت منتقل نمی‌شود. طرف اروپایی همچنین متعهد به انتقال دانش و تجربه فنی و مدیریتی برای تحقق این مشارکت شده است.

گفتنی است،  سرآوا با جذب این سرمایه، جزو شرکت‌های پیشرو بخش خصوصی است که موفق شده اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به بازار فناوری ایران را جلب کند. سرآوا باور دارد که موفقیت شریک اروپایی در عرضه سهام به بازار‌های جهانی ضمن ایجاد شفافیت بیشتر این شرکت در تعامل با کارآفرینان ایرانی، فرصت‌های رشد بازار فناوری ایران را بیش از پیش برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایرانی و بین‌المللی نمایان خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سرآوا

مجموعه سرآوا مرکزی برای رشد بهترین کارآفرینان و استارتاپ های ایرانی است و به آن ها کمک می کند تا در این راه به بازدهی برسند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]