اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395032657274733

کیفیت هوای محیط‌های داخلی

آشنایی با تاثیرات آلودگی هوا بر کیفیت هوای محیط‌ های داخلی

کد: 1395032657274733

http://j.mp/1S50E6D

، تهران , (اخبار رسمی): آشنایی با مخاطرات آلاینده‌های زیست‌محیطی در محیط‌های داخلی و شناسایی منابع آن از جمله رادون، کپک، رطوبت، دود سیگار، سوزاندن چوب و عوامل ایجاد آسم برای بررسی کیفیت هوا در محیط‌ های بسته ضروری است. منابع تولید آلودگی هوا در محیط داخلی (شامل آلاینده‌های گازی و ذرات) از مهم‌ترین عوامل کاهش کیفیت هوای محیط‌های داخلی است.

دستگاه تصفیه هوای پیشرفته کووی، هوای پاک را به منزل و محیط کار شما به ارمغان می آورد.

آثار فوری آلودگی هوا در محیط‌های بسته می‌تواند پس از یک و یا چندین بار مواجهه بروز کند که شامل سوزش چشم، بینی، گلو، سردرد، سرگیجه و خستگی است. این آثار معمولا کوتاه‌مدت و قابل درمان هستند

بسیاری از منابع تولید آلودگی در محیط‌های بسته در هر خانه‌ای وجود دارد. این منابع شامل منابع احتراق مانند فراورده‌های نفتی، گاز، زغال‌سنگ، چوب و تنباکو هستند. مصالح ساختمانی، مبلمان منزل، سیستم‌ های عایق‌بندی دارای آزبست، کابینت و سایر محصولات ساخته‌ شده از چوب فشرده، کفپوش، مواد مربوط به تعمیر، نگهداری و تمیزکردن منزل، سیستم‌ های مرکزی گرمایش و سرمایش و دستگاه رطوبت‌ ساز نیز از دیگر منابع آلاینده در محیط‌های بسته محسوب می‌شوند.

میزان تهویه

در صورت انتقال نامناسب هوای بیرون به محیط‌های بسته، تجمع آلاینده‌ها سلامت را به مخاطره می‌اندازد. این مشکل به‌ویژه در محیط‌ های بسته‌ای دیده می‌شود که سیستم تهویه‌ شان به گونه‌ای طراحی شده که میزان نشت و تبادل هوای داخل و خارج در آن‌ها کم است. این در حالی است که در برخی مناطق به علت شرایط آب و هوایی، جلوگیری از تبادل هوا اجتناب‌ناپذیر است.

آثار فوری آلودگی هوا بر شهروندان

آثار فوری آلودگی هوا در محیط‌ های بسته می‌تواند پس از یک و یا چندین بار مواجهه بروز کند که شامل سوزش چشم، بینی، گلو، سردرد، سرگیجه و خستگی است. این آثار معمولا کوتاه‌مدت و قابل درمان هستند. با این حال علائم برخی از بیماری‌ها مانند آسم و پنومونی نیز می‌تواند در مواجهه آنی با آلاینده‌های داخلی بروز کند. 

آثار طولانی‌مدت

آثار بهداشتی طولانی‌مدت می‌تواند پس از دوره‌های طولانی و مکرر مواجهه بروز کند که شامل برخی از بیماری‌های تنفسی، قلبی و سرطان است. آلاینده‌های محیط‌های داخلی مسئول بسیاری از آثار بهداشتی مضرند، با این حال عدم قطعیت قابل توجهی درتعیین حدود غلظت و زمان مواجهه برای جلوگیری از آثارآن‌ها وجود دارد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کووی (coway)

شرکت پگاهان سپهر ایرانیان در سال 1378 به عنوان یک شرکت بازرگانی – تجاری در ایران شروع به کار کرده است. پگاهان سپهر ایرانیان تاکنون توانسته است میزان قابل قبولی از سهم بازار محصولات کووی را در ایران به خود اختصاص دهد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | محیط زیست