اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395032957405314

چگونه سایت ها را ارتقا دهیم

زمان تاثیر لینک سازی بر روی رتبه بندی

کد: 1395032957405314

http://j.mp/28T3cpw

، (اخبار رسمی): اگر شما یک سئوکار باشید، امکان دارد لینک سازی را به عنوان یک تاکتیک پیشنهاد دهید و این سوال ذهنتان را مشغول خواهد کرد که این سرمایه‌ گذری کی و به چه میزان اثر خواهد کرد؟این سوالی است که من نیز از خود بارها پرسیده‌ام اما هرگز جواب مناسبی برای آن نیافتم؛ حقیقت این است که لینک‌سازی‌های جدید به محض ایجاد اثر نمی‌گذارند.

زمان تاثیر لینک سازی بر روی رتبه بندی

از آنجا که معمولا لینک‌های مختلف و تغییرات On page در صفحه‌ مورد هدف در فاصله‎‌‌ای ساخت اولین لینک و مشاهده اثر آن در رنکینگ( رتبه‌بندی) ایجاد می‌شود، ارتباط یک لینک مشخص به افزایش رنکینگ در صفحه‌ نتایج موتورهای جست‌وجو (SERP) دشوار است.

در نتیجه من تلاش کردم تا خود این موضوع را درک کرده و چگونگی‌اش را بفهمم. خوشبختانه من برای شرکتی با حدود 200 هزار صفحه‌ ایندکس کار می‌کنم که این امر سبب می‌شود هر ماه صدها لینک جدید به کمک روابط عمومی و تلاش‌های لینک سازی من ایجاد شود؛ این یعنی اینکه من صفحات جدید بسیاری  به دست می‌آورم که تنها یک تا دو لینک در شش ماه گذشته گرفته و با تغییرات on- page زیادی نیز رو به رو نبوده‌است.

من 76 لینک را که به صفحاتی با محتوای یکسان اشاره داشت، انتخاب کردم گفتنی است ما در حدود شش ماه محتوا را تغییر نداده‌ بودیم. من بر روی رتبه بندی برای کلمات کلیدی مورد هدف با 25 الی 35 درصد سختی کلمه‌ کلیدی، تمرکز کردم. من دو نسخه از کلمات کلیدی آنها را بررسی کردم و به این ترتیب توانستم میزان بیشتری اطلاعات داشته‌ باشم.نتیجه برای سئوکاران غیر منتظره نیست، اما آنها توسط مدیرانشان مورد پرسش واقع می‌شوند و اکنون شما نمودارهایی دارید که همه‌ی آنچه می‌گویید را ثابت می‌کند.

یک رتبه افزایش به طور میانگین 10 هفته زمان می‌برد

هرچه لینک‌ها بیشتر باشد، تاثیرات آن سریع‌تر می‌شود. جیکوب(Jacob) در اکستریمیست(Extreamist) مواردی را ارائه می‌دهد که برای یکی از صفحاتش 20 لینک ایجاد می‌کند که توسط صفحات دیگر با چیزی حدود شش این‌باند(Inbound) رتبه‌اش را ارتقا می‌یابد. به این ترتیب چیزی حدود 5 تا 10 هفته زمان می‌برد تا رتبه‌ی صفحه‌اش از 9 به پنج ارتقا یابد.

به نظر می‌رسد هر لینک در ابتدا، تاثیری کوچک تا متوسط داشته‌ باشد اما این تاثیر در طول زمان افزایش می‌یابد. هرچه تعداد بیشتری از لینک‌ها را ایجاد کنید نه تنها نتایج را سریع‌تر مشاهده خواهید کرد بلکه‌ در طول زمان به نتیجه‌ی بزرگتری هم دست خواهید یافت.

رتبه‌ پایین‌تر لینک؛ اثرگذاری بیشتر آن

صفحاتی که خود پیش‌تر در صفحه‌ اول نتایج موتورهای جست‌جو قرار گرفته‌اند، تاثیر زیادی هنگام لینک‌سازی ایجاد نمی‌کنند و حتی به سختی یک جا به جایی کوچک در طول 22 هفته ایجاد می‌کند. در مقابل مطالبی که در صفحات دوم و حتی عقب‌تر نتایج موتورهای جست‌وجو قرار دارند پس از هشت تا نه هفته تاثیر خود را نشان می‌دهند. به خاطر داشته باشید که من با حجم کوچکی از اطلاعات کارکردم پس نمی‌توان لزوما تضمین کنم که شما در طول 22 هفته، 10 رتبه افزایش داشته‌ باشید.

قدرت دامنه (DA) بالاتر، تاثیر سریع‌تر

جای تعجب نیست که قدرت دامنه‌ بزرگتر تاثیرات بزرگتری را نیز به همراه خواهد داشت. در واقع افت تغییر متوسط صفحه‌ای که از سایتی با قدرت دامنه‌ی زیر 25 لینکی دریافت کرده، پس از 13 هفته قابل مشاهده می‌شود و شاید به سختی بتواند به اندازه‌ی دو رتبه مجددا خود را ارتقا بخشد.

به طور کلی من یک قانون دارم و آن این است که برای سایت‌هایی با دامنه‌ زیر 25 زمان و پول هزینه نمی‌کنم. البته این گونه نیست که این سایت‌ها کاملا فاقد ارزش باشند اما اگر با آنها کار می‌کنید، خود را برای تغییراتی بسیار بسیار اندک آماده کنید.

نکته‌ جالب این است که لینک‌های ایجاد شده با سایت‌هایی قدرت دامنه‌ 0 تا 25 و 25 تا 50 هر دو 10 هفته زمان می‌برد تا افزایش رتبه را نشان دهد اما شنیده‌ام که لینک‌هایی با قدرت دامنه‌ بزرگتر، تاثیری سریع‌تر دارند. این امر می‌تواند به این دلیل باشد که این سایت‌ها بیشتر  مورد جست‌وجو قرار می‌گیرند و همین امر سبب می‌شود لینک‌ها زودتر کشف شوند. به نظر من این امر می‌تواند یک تاخیر قابل قبول در این الگوریتم باشد، برای گوگل زمان بیشتری می‌برد تا به لینکی از سایتی که کیفیت پایین‌تری دارد اعتماد کند.

پس اگر لینک‌سازی را از همین حالا شروع کنید، نتایج را طی 10 هفته یا زودتر خواهید دید.

در واقع خیر؛ نتیجه گرفتن از کمپین ساخت لینک‌ها، کمی زمان می‌برد. هر قدم با توجه به شرکتی که برای آن کار می‌کنید و منبابعی که دارید نیازمند مدت زمان مشخصی است. در ادامه فهرست مراحلی که باید در ذهن داشته باشید را بیان خواهیم کرد.

1) تهیه‌ منابع

یافتن یک آژانس( 1تا 3 ماه)

در ابتدای امر راحت‌ترین کار استخدام یک آژانس است چراکه آنها یک تیم کامل از لینک سازان حرفه‌ای به همراه پیشنهادی از استراتژی‌های امتحان شده و قابل اعتماد را به شما عرضه می‌کنند. به طور معمول پروسه‌ تصمیم‌گیری، یک تا سه هفته زمان‌ می‌برد، اگر شما شرکتی بسیار بزرگ با بروکراسی زیاد هستید یا به دنبال یک قرارداد خوب هستید، این زمان بیشتر هم خواهد شد. وقتی شریک خود را انتخاب کردید معمولا برای شروع رسمی کار، باید چند هفته صبر کنید.

استخدام لینک‌ساز( 1تا 2 ماه)

اگر برایتان راحت‌تر است یا فکر می‌کنید این کار استراتژی بلند مدت بهتری است، می‌توانید یک نفر را استخدام کنید. بهترین گزینه لاگری است که تجربه‌ لینک سازی و کار در حوزه‌ خدمات مشتریان را داشته‌باشد. سریع‌ترین شرکت‌ها این کار را در زمانی حدود 23 روز انجام می‌دهند.

همکاری با روابط عمومی( از لحظه‌ شروع)

شما می‌توانید به منظور بهینه‌سازی بازدید از رسانه‌ها که شامل لینک‌ها نیز می‌شود با تیم روابط عمومی خود همکاری کنید. موفقیت این استراتژی بسته به انتخاب لینک سازی با صفحاتی با قدرت دامنه‌ عمومی(General DA) که شامل لینک HomePage  شده و به شما بسیار کمک می‌کند یا لینک سازی با لندینگ پیج‌های مشخص که شاید سخت‌تر بتوانند به شما کمک کنند، متغیر خواهد بود.

البته هیچ سئو کاری وجود ندارد که تنها به موفقیت‌های تیم روابط عمومی برای تدوین استراتژی لینک سازی متکی باشد، پس بهتر است آن را گسترش دهید.

تدوین استراتژی لینک‌سازی( دو هفته الی یک ماه)

پس از آنکه تیم یا فرد مورد نظر استخدام شد باید بتوانیم دلایلی را که سبب می‌شود دیگران بخواهند با ما لینک شوند را دریابیم. در ادامه چند ایده از سریع‌ترین تا زمان‌برترین پیشنهاد می‌شود:

شرکت شما به عنوان یک مرجع( یک هفته): یکی از راه‌های دریافت لینک، فهرست کردن منابع برای چیزی است که شرکت شما تولید می‌کند. برای مثال اگر لیفت(Lyft) کسب و کار شما باشد، می‌توانید بلاگ‌ها و سایر سایت‌هایی که راه‌های کسب درآمد با برنامه‌ منعطف را نشان می‌دهد، فهرست کنید.

پتانسیل شما بسته به اینکه شرکت شما چه کاری انجام می‌دهد و درک اینکه کسب و کار شما چه پیشنهادهایی را ارائه داده و آنها از طرف چه کسانی مورد تحسین قرار می‌گیرند، متغیر خواهد شد. دست کم یک هفته را به بررسی و دریافت چشم‌اندازی از سایت‌هایی با پتانسیل لازم، اختصاص دهید.

توانایی شما به مثابه‌ منبع( دو هفته تا یک ماه): مردم همواره به دنبال متخصصان آنلاین می‌گردند و شرکت شما شاید اطلاعات ارزشمندی داشته‌ باشد که بتوانید آنها را به اشتراک بگذارید. اگر شرکت Periscope Data برای شما بود که منابع را به نمودارها و جداول تبدیل می‌کرد، پیدا کردن سایتی که به دنبال محصول مشخص شما باشد، دشوار بود. اما می‌توانستید توصیه‌های کارآمد در باب چگونگی نوشتن یک SQL  مناسب تهیه و به این ترتیب هزاران فرصت لینک‌سازی ایجاد کنید.

در این مرحله شما نیاز دارید که چشم‌اندازی از سایت‌های مناسبی که می‌توانید به آنها مرتبط شوید، بیابید، سپس نیاز خواهید داشت تا نقل قول‌ها، مقاله‌های مهمانان سایت و منابع سایت خود را برای اغنای آنها پیشنهاد دهید. این کارها بین چند هفته تا یک ماه زمان می‌برد.

اینفوگرافیک ( 1تا 3 ماه): سئو کارها شاید به شکلی افراطی از اینفوگرافیک‌ها استفاده کنند اما این دارایی‌های با کیفیت تصویری می‌تواند توجهات بسیاری را به خود جلب کند. به خاطر داشته باشید در این زمینه اگر با تیم روابط عمومی خود همکاری نزدیکی نداشته باشید، ممکن است در انتها تعداد زیادی پست داشته باشید که اینفوگرافیک‌های شما را به اشتراک می‌گذارد بدون آنکه به سایت شما لینک بازگرداند.

برای یک اینفوگرافیک کارآمد و خوب، شما به ایده‌ قانع کننده، اطلاعات خاص و هوشمندانه و طراحی بصری خوب نیاز دارید. برای شروع شما دست کم به دو تا سه ماه زمان نیاز دارید. اگر شرکت شما به طور منظم و پیوسته در حال کار باشد این زمان می‌توان تا یک ماه تقلیل یابد.

تحقیق در عمق( 1تا 3 هفته): یک تحقیق خاص انجام دهید یا به سراغ چیزی که به خوبی تحقیق شده و مقاله‌ای که خوب نوشته شده بروید به این ترتیب نوشته‌ شما به خوبی و به میزان زیادی به اشتراک گذاشته خواهد شد. این استراتژی برای شرکت‌هایی که مدیران آن در اطلاعات زیادی در حوزه‌های مشخص دارند و مدیران رده‌های بالاتر مشکلی با به اشتراک گذاری آن ندارند، بسیار مفید خواهد بود.

این مرحله نیز به اندازه‌ طراحی اینفوگرافیک زمان خواهد برد. در واقع شما برای گارش آنچه نیاز دارید به همان میزان زمان احتیاج دارید که طراح برای  طراحی اینفوگرافیک در بلاگ OKCupid  برای نگارش یک پست هر توسعه دهنده دو تا چهار هفته و هر نویسنده  چهار تا هشت هفته زمان لازم داشت.

اجرا( 2 هفته تا 1ماه): پس از آنکه استراتژی‌ها سر جای خود نشست، شما نیاز دارید که دورنمای خود را در هر بخش ایمیل کنید و با آنها در ارتباط باشید تا آنها زمان داشته‌ باشند به شما برگردند. در ابتدا ممکن است شما موفقیت‌هایی آنی داشته باشید اما به خاطر داشته باشید آنها در انتهای فهرست اولویت‌های شماست.

یک کمپین لینک سازی موثر؟ این برنامه‌ای است که باید بچینید:

1 تا 4 ماه: یافتن یک آژانس لینک سازی و شروع کار.

1 ماه: استخدام فردی درون سازمان برای این کار.

1 ماه: تدوین اولویت‌های استراتژی‌های ساخت لینک.

1 تا سه ماه: به دست آوردن چشم‌اندازی از سایت‌های هدف و تدوین محتوایی که آن لینک‌ها را ترغیب کند.

2 هفته تا 1 ماه: اجرا! نوشتن همه‌ی ایمل‌های لازم  و گرفتن بازخوردها شاید کمی زمان ببرد.

5 تا 10 هفته: انتظار برای اثرگذاری لینک‌ها؛ به افراد تیم خود بگویید در این مدت بیش از حد نگران نبوده ومنتظر اثرات باشند.

خلاصه آنکه این پروسه از آغاز تا انتها 6 تا یک سال زمان می‌برد تا شما بتوانید اثرات قابل توجه آن را ببینید.  نیازمند تکرار هستید، سئو یک سرمایه‌گذاری است و این امر برای به ثمر نشستن زمان احتیاج دارد. اما می‌بینید که رنکینگ‌ها به شکلی درست افزایش می‌یابند؟  مدیرتان را متقاعد می‌کنید که این کار روند طولانی خواهد بود اما پولی که امروز خرج می‌شود تا زمانی‌که شما در صدر رقابت باقی بمانید، باز خواهد گشت؟

موفق باشید و از لینک‌سازی لذت ببرید!

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دیجی سئو

دیجی سئو قسمتی از پروژه‌ای بنام شبکه تجارت الکترونیک آزاد/متن باز ایران است. که به پشتوانه این پروژ‌ه قصد بر بهینه‌سازی سایت‌ها و روش‌های مارکتینگ آنلاین دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش