اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960535441

مدیرعامل ایران خودرو درپیامی عنوان کرد

بخش صنعت ظرفیت ویژه ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

کد: 1395040960535441

http://j.mp/297jTkR

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در پیامی روز دهم تیرماه مصادف با روز صنعت و معدن را به همه صنعت‌گران عرصه تولید تبریک گفت و اهتمام ویژه به ظرفیت کشور برای توسعه صنعتی را یادآور شد.

بخش صنعت ظرفیت ویژه ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ایران خودرو، هاشم یکه‌زارع در پیام خود تاکید کرد: این روز فرصت مغتنمی است تا در آن با یادآوری الزامات و نیازهای توسعه صنعتی کشور، در سایه برنامه‌ریزی دقیق و اندیشمندانه برای آن، رشد و توسعه را در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به ارمغان بیاوریم.

متن کامل پیام مدیرعامل ایران خودرو به این شرح است:

«روز صنعت و معدن در دهم تیرماه را که زینت تقویم شمسی و یادآور تلاش و همت صنعتگران و پیشه‌ورانی است که اهتمامی ویژه در سربلندی کشور عزیزمان دارند، تبریک می‌گوییم. این روز در سال جاری مقارن با ایام پربرکت ماه مبارک رمضان است، این مقارنه را ارج نهاده و به همه روزه‌دارانی که در بخش‌های مختلف صنعتی، با بازوان ستبر خود چرخ‌های سنگین صنعت را می‌گردانند، به ویژه خانواده بزرگ صنعت خودرو خدا قوت عرض کرده و بر دستان صنعتگران عزیزمان بوسه می‌زنیم.

ایران اسلامی، با در اختیار داشتن منابع و ذخایر زیرزمینی فراوان و همچنین مواد معدنی تامین کننده بخش‌های مختلف صنعت، در شمار کشورهای غنی دنیاست. این خود فرصت و زمینه‌ای است که موجب شده است از حیث تاریخی، صنعتگری در بخش‌های مختلف این مرز و بوم رونق یابد. نگاهی به تاریخ این کشور حاکی از توجه ویژه گذشتگان به این بخش از چرخه معیشت و زندگی بوده است و این همان چیزی است که در مرور دستاوردهای گذشتگان به درستی قابل ملاحظه است.

اگر چه تحولات زندگی بشری بویژه صنعتی شدن اشکال دیگر گونه و مختلفی را در عرصه صنعتی و چرخه تولید پدیدار ساخته، ولی در مجموع با توجه به استعداد و ظرفیت سرشار مواد اولیه صنعتی و معدنی همچنان بخش صنعت، رکنی اساسی در اقتصاد کشور ما محسوب می‌شود و بر ما فرض است که بتوانیم با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی درست، چرخه بهره‌گیری از این سرمایه و ثروت‌های خدادادی کشورمان را هرچه مطلوب‌تر و بهره‌ورتر سامان دهیم.

اختصاص یک روز با عنوان روز صنعت و معدن، فرصت مناسب و مغتنمی است تا بتوانیم ضمن یادآوری ضرورت‌ها، الزامات و نیازهای صنعتی کشور برای توسعه، نسبت به تحقق «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اهتمام کنیم. از خاطر نبرده‌ایم که اقتصاد مقاومتی با تاکید بر تولید داخلی و ظرفیت و استعداد موجود در کشور از موضوعات مورد توجه دولت محترم و همه دلسوزان نظام و کشور اسلامی‌مان است و بخش صنعت ظرفیت ویژه‌ای دارد که با توسعه و بالندگی آن می‌توان، به رشد، تعالی و پیشرفت اقتصادی کشور کمک کنیم. بی‌شک این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد کشور یعنی بخش صنعت و معدن که در عمل یکی از عوامل مولد اشتغال پایدار و ظرفیتی برای افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه است، نگاهی اندیشمندانه و مدبرانه شود. تاکید می‌شود: عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» زیبنده سالی است که در آن به صنعت داخلی و ظرفیت‌های موجود در آن برای دستیابی به اهداف بلندی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در پی آن است، توجه ویژه ‌شود.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران خودرو

شرکت ایران‌خودرو (سهامی عام) در مرداد ماه سال 1341 با سرمایه 100 میلیون ریال تاسیس شد. تولید اولیه شرکت، اتوبوسهای معروف به «ال‌پی» بود که شاسی آن از آلمان وارد می شد و با نصب اتاق بر روی آن در کارخانه شمالی فعلی شرکت ایران‌خودرو مونتاژ می گردید. در ادامه این شرکت به تولید محصولاتی مانند پیکان، پژو 405 ، پژو پارس ELX ، سمند ال ایکس، سمند سریر و سورن، تندر90، رانا و دنا پرداخت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید