اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042666260025

همراهی با برنامه اصلاح نظام بانکی

بانک صادرات به بنگاه‎های اقتصادی وام می دهد

کد: 1395042666260025

http://goo.gl/FJPl06

، تهران , (اخبار رسمی): ​بانک صادرات برای تحقق سیاست های بانک مرکزی و همراهی با برنامه‎های دولت،اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی و مالی را در دستور کار قرار داده است.

بانک صادرات

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ،این بانک با هدف افزایش تولیدات داخلی،کاهش مطالبات، افزایش سرعت گردش منابع، بهبود وضعیت سرمایه و... راهبرد و رویکرد های جدیدی را متناسب با برنامه مزبور در دستور کار قرار داده و تعریف چارچوب و تدوین دستور العمل و آیین نامه های مربوطه را در برنامه های ابلاغی خود دنبال خواهد کرد.

این گزارش می افزاید، بانک متبوع با این پیش فرض که بخش عمده از مشکلات و چالش های اقتصادی ناشی از عدم تخصیص بهینه منابع و تسهیلات است به منظور افزایش رونق اقتصادی و کاهش هزینه های تولید برنامه تخصیص بهینه و موثر منابع به واحدهای اقتصادی را که در برنامه ابلاغی نیز به آن تاکید شده است و همچنین تبدیل منابع راکد به مولد را در اولویت قرار داده و در این راستا پرداخت تسهیلات به بنگاههای اقتصادی کوچک که منجر به افزایش اشتغال می گردد را عملیاتی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش بانک یاد شده اصلاح ساختارهای لازم به منظور افزایش انضباط، سلامت و شفافیت مالی و اداری، پیاده‌سازی حاکمیت شرکتی نیز مد نظر مدیران عالی این بانک است.

در همین راستا برای تعیین تکلیف و کاهش مطالبات ساختار و سازو کارهای لازم در نظر گرفته شده است تا در راستای عملیاتی شدن سیاست های بانک مرکزی سمت و سوی  اعتبارات را به گونه ای هدایت نماید تا رشد پایدار اقتصادی را به دنبال داشته باشد، در این خصوص پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی کوچک که می تواند منجر به ایجاد اشتغال پیشرو در اقتصاد گردد در بانک به مرحله اجرا درخواهد آمد.

شایان ذکر است زراعتی مدیر عامل و نایب رییس هیات مدیره بانک صادرات ایران در آیین معارفه خود، وصول مطالبات، جذب منابع و ارائه تسهیلات با هدف بالندگی اقتصاد ملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در کشور را از اولویت های بانک متبوعش برشمرد.

گفتنی است برنامه اصلاح نظام بانکی و مالی کشور که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است شامل سه بخش تقویت نقش نظارتی و سیاست گذاری پولی بانک مرکزی، سامان دهی بدهی های دولت و بازارپذیر کردن آنها و ارتقای کفایت سرمایه بانک ها به شمار می رود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک صادرات

بانک صادرات ایران به عنوان یک بانک خصوصی و به صورت سهامی عام با نام «بانک صادرات و معادن ایران» در 15 شهریورماه سال 1331طبق قوانین آن زمان با سرمایه اولیه 20 میلیون ریال که پرداخت نیمی از آن هم با تعهد پرداخت نیمی دیگر، قابل پذیرش اداره ثبت شرکت ها با شماره 3832 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه