اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051173865730

گلایه هاشمی ازحوزه اخلاق پزشکی

کد: 1395051173865730

https://goo.gl/cAePGs

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر بهداشت گفت: باید تلاش کنیم تا ضوابط مصوب شورای عالی اخلاق پزشکی به شکل عملی به اجرا درآید و جنبه ویترینی پیدا نکند.

گلایه هاشمی ازحوزه اخلاق پزشکی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان ،سیدحسن هاشمی در جلسه شورای عالی اخلاق پزشکی کشور با گرامیداشت خاطره حضور مرحوم دکتر عباس شفیعی در این شورا گفت: حضور دکتر شفیعی به عنوان یک عنصر اخلاق مدار در عرصه سلامت کشور برای ما یک غنیمت بود.

وی در ادامه صحبت‌های خود در این جلسه با اشاره به جایگاه اخلاق حرفه‌ای در همه حرفه‌ها گفت: اهمیت توجه به بحث اخلاق حرفه‌ای در این جمع نیازی به بیان ندارد و همه ما می‌دانیم که در همه حوزه‌ها از جمله سلامت نیازمند اخلاق هستیم.

وزیر بهداشت در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: ما همه در این زمینه مانند ظروف مرتبطه به هم متصل هستیم و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که فقط اگر ما در زمینه اخلاق حرفه‌ای به شکل مطلوب عمل کنیم و بقیه بی‌تفاوت باشند همه مشکلات حل می‌شود ولی با این حال ما باید تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهیم؛ چراکه حتی یک گام مثبت نیز در این زمینه مهم است.

هاشمی با اشاره به جایگاه ویژه اخلاق پزشکی در طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم تا ضوابط مصوب شورای عالی اخلاق پزشکی به شکل عملی نیز به اجرا درآید و جنبه ویترینی پیدا نکند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان