اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051274935376

ثبات بهای طلا در آغاز مبادلات امروز؛

بی توجهی اونس به آمارهای اقتصادی آمریکا

کد: 1395051274935376

https://goo.gl/mgmvSS

، تهران , (اخبار رسمی): قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشته است.

بی توجهی اونس به آمارهای اقتصادی آمریکا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران»، انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را کمتر کرده و این مساله موجب شده تا قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز تغییر چندانی نسبت به روز دوشنبه نداشته باشد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا به سطح 1349 دلاری رسیده است که نزدیک به بالاترین قیمت در 3 هفته اخیر بوده است. قیمت طلا روز دوشنبه نیز با 0.2 درصد افزایش به 1352 دلار رسیده بود.

قیمت این فلز زرد روز جمعه نیز تا سطح 1355 دلاری افزایش یافت که این بالاترین رکورد از 12 جولای به شمار می رود.

ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک در اظهارات مهمی تاکید کرد: فدرال رزرو باید نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی با توجه به وضعیت اقتصادی آمریکا، محتاط باشد.

به نظر می رسد با توجه به کاهش رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال، احتمال افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده کاهش یافته است.

بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست مهم بانک مرکزی انگلیس هستند. این نشست روز پنجشنبه برگزار خواهد شد و احتمالا بانک مرکزی انگلیس آماده خواهد شد تا برای نخستین بار از سال 2009 میلادی نرخ بهره را کاهش دهد.

این در شرایطی است که نگرانی ها نسبت به تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به شدت افزایش یافته است.

تولیدات صنعتی آمریکا نیز طی ماه جولای با کاهش روبرو شده است و هزینه های بخش مسکن نیز طی ماه ژوئن با افت نسبی همراه بوده است.

تازه ترین آمارهای موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس نیز نشان می دهد که واردات طلای هند طی ماه جولای برای ششمین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با افزایش 0.62 درصدی روبرو شده و به بیش از 964 تن رسیده است.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا خواهد داشت. انتشار آمارهای اشتغال آمریکا طی ماه گذشته ظاهرا مهمترین عاملی خواهد بود که می تواند بر قیمت طلا در کوتاه مدت تاثیر گذار باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی