اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051677015730

وزارت بهداشت اعلام کرد

خدمات مراقبت در منزل با پایه بیمارستانی

کد: 1395051677015730

http://goo.gl/C8Q83D

، تهران , (اخبار رسمی): خدمات مراقبت از بیماران در منازل با پایه بیمارستانی از سوی وزارت بهداشت برقرار شد.

خدمات مراقبت در منزل با پایه بیمارستانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی محمد آقاجانی  ،معاون درمان وزارت بهداشت ،با اشاره به اهمیت خالی بودن تخت های مراقبت ویژه برای بیماران با وضعیت حاد افزود: یکی از برنامه های وزارت بهداشت، برقراری خدمات مراقبت در منزل با پایه بیمارستانی است که می توان آن را برای بیماران مزمن که مدت طولانی در بخش های ICU بستری هستند اعمال کرد.

او علاوه بر مزیت خالی شدن تخت های مراقبت ویژه برای بیماران با وضعیت حاد، این اقدام را برای خود بیمار نیز مفید دانست و گفت: کاهش احتمال بروز زخم بستر یا عفونت که از عوارض بیمارستانی هستند، افزایش روحیه بیماران در برقراری ارتباط با بستگان در منزل و کاهش هزینه ها، از ویژگی های مهم این طرح است.

آقاجانی خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت برنامه خدمات مراقبت در منزل را در سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران به صورت پایلوت در دست اجرا دارد و دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: متعادل کردن هزینه ها با اجرای این برنامه کمک می کند تا وزارت بهداشت گامی موثر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بردارد.

آقاجانی همچنین در ادامه بازدید خود از بخش های مراقبت ویژه بیمارستان خاتم الانبیا با اشاره به اینکه امکانات و اقدامات مطلوب دست اندرکاران این بیمارستان، آن را جزو 10 بیمارستان برتر کشور قرار داده، از استقرار 6 تخت دیالیز در بخش آی سی یوی بیمارستان خاتم الانبیا ابزار خرسندی کرد.

وی گفت: به تمام بیمارستان های کشور توصیه شده است که به دلیل بسیاری از بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه به دستگاه دیالیز و نیز به علت مخاطره آمیز بودن انتقال بیمار از بخش مراقبت های ویژه به بخش دیالیز و بی ثباتی همودینامیک بیماران این بخش، بخش مراقبت ویژه را  حداقل به یک دستگاه دیالیز مجهز کنند و این موضوع در اعتباربخشی ها نیز لحاظ شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه