اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052890076006

پرداخت وام 10میلیونی برای خرید فرش دستباف

کد: 1395052890076006

https://goo.gl/CU2Eh2

، تهران , (اخبار رسمی): تسهیلات تا سقف 10 میلیون تومان با نرخ بهره چهار درصد برای خرید فرش دستباف ایرانی به مشتریان اختصاص می یابد.

پرداخت وام 10میلیونی برای خرید فرش دستباف

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، حمید کارگر اظهارکرد: در چهار ماهه نخست سال جاری بر اساس اعلام گمرک حدود 82.9 میلیون دلار فرش دستباف از ایران صادر شده است که 1428 تن وزن آن است و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 39.5 درصد به لحاظ ارزشی و 38.1 درصد به لحاظ وزنی رشد داشته است.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از رشد صادرات فرش دستباف به دلیل واردات این کالا توسط آمریکا است. صادرات ما از سال2010 به بعد به دلیل تحریم ها به صفر رسید. درحالی که تا پیش از آن صادرات 80 میلیون دلاری قرش دستباف به آمدیکا داشتیم. در بهمن و اسفند ماه سال قبل به ترتیب 2.7 و 9 میلیون دلار صادرات فرش به آمریکا صورت گرفته است و در چهار ماه اول سال 1395 این رقم به 27.6 میلیون دلار رسیده است.

رییس مرکز ملی فرش اضافه کرد: رونق گرفتن صادرات فرش ایرانی به آمریکا نباید صادرکنندگان ما را نسبت به صادرات فرش به آمریکا خوش بین کند، چرا که این کشور بازار بزرگی برای همه تولیدکنندگان این کالا در دنیاست و به ویژه در پنج سالی که ایران در بازار آمریکا حضور نداشت هند و پاکستان حضور فعالی داشتند.

وی همچنین گفت که سال قبل صادرات فرش ایران به چین به چهار میلیون دلار رسیده است.

کارگر در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که میان مرکز ملی فرش و صندوق کارآفرینی امید امضا شده، قرار است تسهیلات ارزان قیمت به خریداران فرش دستباف ایرانی با نرخ سود چهار درصد داده شود.

وی افزود: بر این اساس خریداران می توانند تا سقف 10 میلیون تومان از فروشگاه هایی که شامل این طرح می شوند خرید کنند. در مرحله اول فروش اقساطی فرش به کارمندان دولت و بازنشستگان صورت خواهد گرفت و در مرحله دوم سایر اقشار می توانند با دریافت این وام فرش دستباف خریداری کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سهامی فرش ایران

مقایسه فرش ماشینی و دستبافت از جمله قیاسهای باطل است، فرش دستبافت در گستره زمان با هنر هنرمندان ایرانی چنان عجین بوده که عرفان و فرهنگ و ادب ایرانی را به زیباترین گونه ای به تصویر کشیده و صدر نشین موزه های دنیا گردیده و نام ایران را در دورترین نقاط دنیا بلند آوازه ساخته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]