کد: 13950607103055611

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه خبر داد

ثبت نام 700 هنرمند در سامانه هنرمندان کیش

کد: 13950607103055611

http://goo.gl/fdJqtk

، تهران , (اخبار رسمی): 700 هنرمند در سامانه هنرمندان کیش ثبت نام کرده اند .

ثبت نام 700 هنرمند در سامانه هنرمندان کیش

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رضوانی  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش  با اشاره به احیاء تنها سینمای کیش گفت: پس از انجام مطالعات و بررسی های موجود به فقر فرهنگی در جزیره پی بردم و با کمک سایر همکاران نسبت به احیای تنها سینمای جزیره که به علت عدم استقبال کیشوندان متروکه شده بود، اقدام کردم. پس از این اقدام متوجه شدم برای استقبال از سینما باید همزمان با اکران فیلم ها در سراسر کشور، فیلم های به روز و جدید نیز در این سینما اکران شود. در حال حاضر روزانه 3 اکران فیلم در این مجموعه فرهنگی داریم و که این تعداد در روزهای تعطیل به 4 اکران می رسد.

وی در بخشی دیگر به سامان دهی وضعیت فرهنگسرای سنایی اشاره کرد و گفت: قرار بود فرهنگسرای سنایی تبدیل به بازار شود ولی با پیگیری های انجام شده، فروش این مرکز متوقف شد و سعی شد تا این فرهنگسرا با انجام برنامه های مختلف برای فرزندان جزیره نشینان استفاده مطلوب شود. در حال حاضر نیز برگزاری کلاس های آموزشی که با استقبال خانواده ها مواجه شده گویای موفقیت در این بخش است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، قدر دان بودن را به عنوان یکی از بارز ترین صفات کیشوندان یاد کرد و در خصوص هنرمندان فعال در جزیره گفت: پیش از این برای هنرمندان جزیره کیش سامانه ای وجود نداشت ولی با برگزاری نشست های مختلف و ایجاد اعتماد بین هنرمندان کیش سامانه ای طراحی شد و حدود 700 هنرمند در رشته های مختلف در این سامانه ثبت نام کردند که ضمن عضه فعالیت های هنری این هنرمندان در مراسم ها ونمایشگاهها  از ظرفیت های این هنرمندان در بخش آموزش نیز استفاده می شود.

وی افزود: هنرمندان می توانند جهت دریافت شناسنامه هنری با مراجعه به سایت اینترنتی WWW.ART.KISH.IR  در این سامانه ثبت نام کنند و با این معاونت در ارتباط باشند.

رضوانی به راه اندازی پیاده راه هنر در روزهای پنجشنبه، برگزاری مسابقه مجسمه های شنی و ایجاد غرفه های مختلف در پارک ماهیگیر در روزهای جمعه هر هفته، با هدف حمایت و ایجاد باور به توانمند بودن نیروهای مولد کیش و ایجاد نشاط اجتماعی یاد کرد.

گفتنی است در طول هفته دولت معاونان سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در برنامه زنده رادیودیی امروز کیش به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده در سه سال گذشته معاونت خود می پردازند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک است ، که می تواند بآن را به عنوان برترین مقصد گردشگری برای خانواده ها، قطب علمی-آموزشی- تحقیقاتی، الگوی توسعه پایدار با بهره گیری از فن آوریهای نوین و مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس ایران دانست.

منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر