کد: 13950608104846023

طراحی جدید برای یک کتاب قدیمی

«بچه‌های راه‌آهن» لباس جدید پوشیدند

کد: 13950608104846023

http://goo.gl/ymdCBt

، تهران ، (اخبار رسمی): «بچه‌های راه‌آهن» روایت زندگی فیلیس، پیتر و روبرتا است که طی حادثه‌ای مجبور به زندگی در حاشیه‌ی شهر و تجربه‌ی زندگی در میان تهیدستان می‌شوند.

«بچه‌های راه‌آهن» لباس جدید پوشیدند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل کانون، این رمان با طرح جلد و ویرایشی جدید به تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار کتاب شده است.

رمان «بچه‌های راه‌آهن» که نخستین بار به ترجمه‌ی پری منصوری (کیانوش) در سال 1355 در انتشارات کانون به چاپ رسیده است این روزها با تغییراتی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

براساس این گزارش داستان «بچه‌های راه‌آهن» نخستین بار در سال 1905 در یک مجله انتشار و سپس در قالب کتابی کلاسیک مطرح شده است. سال‌ها بعد چند اقتباس سینمایی این اثر را در تمام کشورهای جهان ماندگار کرده است.

کتاب «ادیت نسبیت» با جملاتی گیرا و جذاب آغاز می‌شود: «آن‌ها از اصل بچه‌های راه‌آهن نبودند. تصور نمی‌کنم که تا آن موقع راجع به راه‌آهن هیچ فکری هم کرده بودند جز این که آن را وسیله‌ای برای رسیدن به «ماکسیلین»، «کوک»، «پانتومیم»، «باغ‌وحش» و «مادام تسو» بدانند. آن‌ها فقط بچه‌هایی حومه نشین و عادی بودند که با پدر و مادرشان در یک خانه ییلاقی معمولی با روکار آجر قرمز زندگی می‌کردند.»

این کتاب که در طرح «پنجاه سال مهر و همگامی با کودکان و نوجوانان» تجدید چاپ شده است مناسب گروه سنی «د» و «ه» (دوره اول و دوم متوسطه) و قابل خریداری از فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1344 با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان تاسیس شده است و عرصه فرهنگ، ادب، تعلیم و تربیت و هنر ایران در این سال‌ها شاهد رشد، بالندگی و تکامل این نهاد تاثیرگذار بوده است.

منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.