کد: 13950608105105611

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد

اقدامات مثبت زیست محیطی در جزیره هندورابی

کد: 13950608105105611

http://goo.gl/2JGK2D

، تهران ، (اخبار رسمی): نشست کارگروه مشترک سازمان حفاظت محیط زیست کشور و منطقه آزاد کیش در خصوص مسایل زیست محیطی جزیره هندورابی برگزار شد.

اقدامات مثبت زیست محیط در جزیره هندورابی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این نشست با حضور پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، فداکار مدیر بخش تالاب های ساحلی، میرشکار مدیر زیست بوم های سازمان حفاظت محیط زیست کشور و رامین افشاری معاون عمران و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

فرشچی علت برگزاری این نشست را بازدید از نحوه جا بجایی مرجان ها در حوضچه اسکله و بندرگاه جزیره هندورابی عنوان کرد و گفت: در این جلسه موضوعات محیط زیست دریایی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و منطقه آزاد کیش شناسایی می شود.

وی افزود: در این مدت روند کار در سایت حفاظت لاک پشت ها، حفاظت از مرجان ها و دیگر فعالیت های زیست محیطی جزیره کیش را مورد بررسی قرار می دهیم.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص بازدید از اسکله بندرگاه هندورابی گفت: با بازدیدی که از این منطقه داشتیم شاهد جا بجایی مرجان ها بودیم و کار جا بجایی مرجان ها با رشد خوبی در حال انجام است.

همچنین پروین فرشچی ضمن اشاره به اینکه نشستی در خصوص مسایل جزایر تحت پوشش کیش با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش داشتیم، گفت: برای اینکه این جزایر در هر زمان و با هر نام بخواهند توسعه یابند، باید پتانسیل های زیستی این جزایر شناسایی شود. بر همین اساس مقرر شد تا شناسنامه زیستی جزایر با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و منطقه آزاد کیش تدوین شود. زیرا هم افزایی نهادها می تواند در راستای  درست انجام شدن کارها  از آغاز، کمک شایانی بکند.

وی تصریح کرد: افزایش همکاری ها می تواند از معضلاتی که به خاطر رعایت نکردن الزامات زیست محیطی مانع ایجاد می کند، پیشگیری کند.

گفتنی است، پس از این جلسه معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست و هیات همراه از شرکت همانند ساز بافت کیش  و مهان مد میمه دو تولید کننده محصولات درمانی و پزشکی بازدید کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک است ، که می تواند بآن را به عنوان برترین مقصد گردشگری برای خانواده ها، قطب علمی-آموزشی- تحقیقاتی، الگوی توسعه پایدار با بهره گیری از فن آوریهای نوین و مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس ایران دانست.

منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.