کد: 13950608105260365

بخش خصوصی به وزارت ارتباطات نمره قبولی داد

فیلترینگ هوشمند گامی مثبت در پرونده دولت

کد: 13950608105260365

http://goo.gl/fg35eT

، تهران ، (اخبار رسمی): نایب رئیس کمیسیون اینترنت، فیلترینگ هوشمند یکی دیگر از نقاط مثبت عملکرد 3ساله وزارت ارتباطات است.

فیلترینگ هوشمند گامی مثبت در پرونده دولت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مخابرات ایران ،علی توسلی،نایب رئیس کمیسیون اینترنت بهترین کار دولت را اعطای مجوزهای جدید FCP وservco و اختصاص فرکانس مناسب به آنها می‌داند و آن را تحولی مثبت می‌خواند هرچند شمار شرکت‌های دریافت‌کننده این مجوز، بیش از حد انتظار وی بوده است.  از نگاه این فعال حوزه اینترنت، فیلترینگ هوشمند یکی دیگر از نقاط مثبت عملکرد 3ساله وزارت ارتباطات است.
 
 وی با بیان اینکه فیلترینگ هوشمند نسبت به قبل منطقی‌تر است می‌گوید: در گذشته گاه برخی سایت‌ها مسدود می‌شد و همین موضوع برای کاربران مشکلات زیادی ایجاد می‌کرد در حالی که اکنون سایت هاهوشمندانه کنترل می‌شوند و با اینکه این طرح هنوز به طور کامل به سرانجام نرسیده ولی گامی بزرگ و مثبت در پرونده دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود.

وی، فعال ماندن شبکه‌های اجتماعی و امکان دسترسی کاربران به آن را نیز یکی دیگر از توانمندی‌های وزارت ارتباطات می‌داند و می‌افزاید: در دولت یازدهم با کمک وزارت ارتباطات و کل جامعه، عملاً شبکه‌های اجتماعی فعال باقی مانده‌اند و کاربران از ظرفیت‌های آن بخوبی می‌توانند بهره بگیرند و می‌توان گفت که مسدودسازی دائم یا موقت شبکه‌های اجتماعی تقریباً در این دوره اتفاق نیفتاد.

 وی با ترسیم دورنمایی مثبت برای حوزه ارتباطات کشور، تحولات ایجاد شده در مجموعه ساختار وزارتخانه همچون جوانگرایی و استفاده از نیروهای متخصص(همچون شرکت ارتباطات زیرساخت) را بسیار مثبت عنوان می‌کند چرا که جوانان نگاه تازه تری به مسائل دارند. توسلی با بیان اینکه درمجموع، عملکرد دولت مثبت بوده است می‌گوید: به هرحال هنوز برخی مشکلات باقی است و انتظار هم نمی‌رود مجموعه مشکلات ساختاری که در یک دوره طولانی وجود داشته است، بتواند در مدت کوتاهی حل شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.