اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610107305730

دو کشور در زمینه پزشکی و دارویی تفاهم نامه امضا کردند

دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به فنلاند

کد: 13950610107305730

http://goo.gl/BBjzEH

، تهران , (اخبار رسمی): تفاهم نامه همکاریهای مشترک در حوزه سلامت بعد از ظهر دیروز به امضای وزیر بهداشت کشورمان و وزیر امور خانواده و خدمات اجتماعی فنلاند رسید.

دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به فنلاند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت( وبدا)، این تفاهم نامه در راستای گسترش همکاریها در زمینه های مختلف سلامت، پزشکی، داروسازی و تحقیق و به منظور تقویت و حمایت از همکاری مشترک برای دستیابی به بالاترین استانداردهای بین المللی پزشکی  در 7 بند به امضای  حسن هاشمی وزیر بهداشت کشورمان و یوحا رولا وزیر امور خانواده و خدمات اجتماعی  فنلاند رسید.

بر اساس این تفاهم نامه ایران و فنلاند در زمینه های درمان و خدمات بیمارستانی، ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری ها دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی و آرایشی، مواد غذایی و تغذیه، تحقیقات پزشکی و افزایش توانمندیهای نیروهای بهداشتی همکاری خواهند کرد.

این تفاهم نامه دیروز و در محل وزارت امور خانواده و خدمات اجتماعی فنلاند به امضای طرفین رسید.وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی به فنلاند سفر کرده است .

 بازدید از موسسه ملی بهداشت فنلاند و پیشرفته ترین مرکز تولید کننده تجهیزات دندانپزشکی  و نیز چند بیمارستان و مرکز درمانی در فنلاند از دیگر برنامه های سفر دکتر هاشمی به این کشور خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان