اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610108945638

بررسی خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی

کد: 13950610108945638

http://goo.gl/h0OGtU

، تهران , (اخبار رسمی): با توجه به رشد روزافزون فضای مجازی و داد و ستد از طریق این محیط، بررسی ابعاد خرید و فروش کالای قاچاق از طریق محیط‌های مجازی و راهکارهای مقابله با آن به صورت ویژه در دستور‌کار ستاد قرار گرفت.

بررسی خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز،در راستای بررسی ابعاد خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی، جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی (شورای عالی فضای مجازی، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان توسعه تجارت الکترونیک، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مرکز اصناف و بازرگانان، پلیس فتا و...) برگزار شد.
در این جلسه گلستانی زاده، معاون برنامه‌ریزی اقتصادی ستاد گفت: فضای مجازی بعنوان یک فرصت تلقی می‌شود اما گزارشاتی مبنی بر خرید و فروش کالای قاچاق و تبلیغ آن در برخی سایت‌ها و شبکه های اجتماعی وجود دارد که حسب قانون باید به آن رسیدگی نمود.
وی از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست که با توجه به تکلیف قانونی، اقدام لازم برای پیشگیری و در صورت لزوم برخورد قانونی با متخلفین به عمل آورند.
در این جلسه توضیحاتی از سوی آسوشه، معاون فناوری شورای‌عالی فضای مجازی ارائه شد.
همچنین فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی توسط یکی از اساتید دانشگاه ارائه شده و حاضرین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
همچنین مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، پایش و مطالعات راهبردی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت اعلام کرد که تاکنون 18 هزار نماد الکترونیکی به متقاضیان داده شده و مطابق مقررات نظارت لازم صورت می‌گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابتدا دفتر این کانون در محل وزارت کشور تشکیل و پس از آن در سال 1383 در قالب یک ستاد زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را گسترش داد. در سال 1383، محمدباقر قالیباف با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد. پس از وی در آبان‌ماه سال 1384، محمدرضا نقدی، ریاست ستاد را عهده‌دار شد. سپس در تیرماه سال 1386، غلامحسین الهام، جایگزین نقدی شد و پس از الهام در اواخر آذرماه 1388، سعید مرتضوی و پس از وی در تیرماه سال 1391، فداحسین مالکی به ریاست ستاد رسید. در مهرماه سال 1392، با حکم حسن روحانی، رییس محترم جمهوری، حبیب‌الله حقیقی به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز انتخاب شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]