کد: 13950614112375757

حافظی خواستار شد

ضرورت تشکیل دیوان محاسبات شهری

کد: 13950614112375757

http://goo.gl/AdGv7s

، تهران ، (اخبار رسمی): رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران،‌ گفت: شهردار تهران به دلیل برخی اقدامات از جمله واگذاری املاک به افراد خاص، از مردم شهر عذرخواهی کند،

ضرورت تشکیل دیوان محاسبات شهری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران ، رحمت اله حافظی در دیدار با شورایاران و نخبگان منطقه 19 شهرداری تهران با بیان اینکه، سهم شورای شهر تهران در اقدامات سوء شهرداری کم نیست، تصریح کرد: بر اساس اختیاراتی که شورای شهر دارد، می‌توانسته نسبت به چرایی اقدامات صورت گرفته، شهرداری را مورد سوال قرار دهد که متاسفانه این کار را انجام نداده اند.

وی با بیان اینکه برخی از اعضای اصولگرای شورای شهر تهران بدون داشتن منطقی درست  از اقدامات ناصحیح شهرداری تهران حمایت می‌کنند، اعلام کرد: این باندبازی های سیاسی و حمایت های بی قید و شرط، فسادآور است. 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره واگذاری املاک در شهرداری تهران نیز گفت‌: شهردار، این واگذاری ها را قانونی دانسته است اما سوال از شهردار تهران این است که چرا تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی با وجود درخواست های متعدد از سوی کارکنان و سه بار تجمع در مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر تهران به نتیجه نرسیده است. اگر وی مدعی است برای پرسنل شهرداری همچون مدیران ارشد شهرداری اهمیت می‌دهد باید این مشکلات تاکنون حل و فصل شده بود.

حافظی با بیان اینکه وقت آن رسیده است که شهردار تهران به دلیل برخی اقدامات از جمله واگذاری املاک به افراد خاص و ویژه خواری های رخ داده، از مردم شهر عذرخواهی کند، تاکید کرد: ‌باید بازنگری جدی نسبت به عملکرد و سیاست های شهرداری صورت گیرد. البته در این میان ایجاد دیوان محاسبات شهری الزامی است و بیش از هر زمانی ضرورت تشکیل آن احساس می‌شود.

وی از نمایندگان مجلس خواست تا ورود و برخورد جدی نسبت به اتفاقات اخیر در شهرداری تهران داشته باشند و گفت:‌ خوشبختانه علاوه بر مجلس، وزارت کشور و سازمان بازرسی کل کشور، شاهد ورود ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز هستیم. امیدواریم با ورود این نهادهای حکومتی و نظارتی نتیجه بررسی این مسایل برای مردم مشخص شود.

حافظی درباره جمع آوری زباله در شهر تهران، گفت:‌ یکی از افتخارات شهرداری تهران این است که روزانه سه بار زباله از سطح شهر جمع آوری می کند در حالی که این رویه صحیح نیست و بایستی با فرهنگ سازی وجلب مشارکت مردم، معضل زباله در شهر تهران حل شود.از سویی سوال اینجاست که چرا باید سالانه 600 میلیارد تومان برای جمع آوری زباله ای هزینه شود که می تواند درآمدزا باشد.

وی از حضور مافیای قدرت در محلات شهر تهران خبر داد و تاکید کرد: این مافیا مانع از این شده تا دغدغه ها و مشکلات واقعی مردم در محلات عنوان و حل شود. شورایاران بایستی مشکلات محلات را به شورای شهر اطلاع دهند، همچنین بایستی تلاش کنند تا در تدوین بودجه سالانه محلات و حتی برنامه پنج ساله سوم نیز سهمی داشته باشند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به ضرورت توسعه پایدار در شهر تهران نیز به وجود حکمروایی شایسته در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: نبود پیوست های اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، زیست محیطی و سلامت مشکلات متعددی را برای شهر تهران ایجاد کرده است. شاهد آن هستیم که تعدادی از پروژه های شهر تهران از جمله پیاده راه امام حسین(ع)‌،‌ تونل توحید،‌ میدان میوه و تره بار مرکزی بدون پیوست های اجتماعی اجرا شده از این رو مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده است.

حافظی با بیان اینکه بیشترین آسیب به شهر و محیط زیست زمانی وارد می‌شود که مردم نسبت به شهر و محیط زندگی شان تعلق خاطر نداشته باشند، اعلام کرد : متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت های لازم در صدور مجوزهای ساخت و ساز، شاهد فعالیت عده ای افراد سودجو هستیم و اگر توسط سامانه و نرم افزار و مبتنی بر طرح تفصیلی و طرح جامع این مجوزها صادر شود، دیگر شاهد برخی فسادها از جمله اخذ رشوه نخواهیم بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.